یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مطهری: بر رعایت حجاب نظارت کافی وجود ندارد!


• اینکه ۴ نفر روسری شان را هوا کنند اتفاق مهمی نیست، اساسا اگر انتقادی باشد این است که چرا دولت در رعایت حجاب نظارت کافی را ندارد، از آن طرف انتقادی نیست، الان بانوان هر طور دوست دارند بیرون می آیند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۲ بهمن ۱٣۹۶ -  ۱ فوريه ۲۰۱٨علی مطهری نایب رئیس مجلس روز گذشته در اظهاراتی پیرامون از سر برداشتن روسری ها توسط زنان در خیآبان گفت:
اولا اجباری در حجاب نداریم، بسیاری از بانوان تقریبا بی حجاب هستند، کجای این اجبار است؟

مطهری همچنین تاکید کرد: اینکه ۴ نفر روسری شان را هوا کنند اتفاق مهمی نیست، اساسا اگر انتقادی باشد این است که چرا دولت در رعایت حجاب نظارت کافی را ندارد، از آن طرف انتقادی نیست، الان بانوان هر طور دوست دارند بیرون می آیند، مشکل کشور ما حجاب نیست و در مجموع خانم ها کم و بیش رعایت می کنند و ماهم قائل به سخت گیری نیستیم.

جریانی که اعتراضات را جرقه زد، حالا به سراغ زنان آمده
فاطمه راکعی دبیرکل حزب اصلاح‌طلب جمعیت زنان مسلمان نواندیش و از زنان «اصلاح طلب» هم هم به برداشتن حجاب از سوی چند دختر واکنش نشان داده است.
به گزارش پایگاه خبری «انصاف»، فاطمه راکعی با بیان اینکه این برخوردها در شأن زنان فرهیخته‌ ما که عموماً برای آزادی‌های مدنی و حقوق انسانی و اجتماعی تلاش می‌کنند، نیست، گفت: «به‌نظر می‌رسد که اینها کارهای سازمان‌یافته‌ مشکوکی باشد که اعتراضات اخیر را جرقه زد و این‌بار به سراغ زنان آمده؛ می‌خواهند با این ترفند دوباره آنها را درون خانه‌ها کنند». او ادامه داد: «من متأسف‌ می‌شوم وقتی می‌بینم همان‌طور که بسیاری از آقایان، خانم‌ها را در سطحی‌ترین شکل وجودی‌شان، یعنی شکل و قیافه و فیزیک بدنشان می‌بینند؛ متأسفانه برخی خانم‌ها خودشان هم مسائل بزرگ و بسیار جدی حوزه زنان را در «شکلِ ظاهر» و بود و نبود «حجاب» خلاصه می‌کنند».
راکعی با بیان اینکه کسانی دهه‌هاست در زمینه جایگاه واقعی و حقوق شهروندی ‌که زنان باید به آن دست یابند، چه به لحاظ تقنینی و قانون‌گذاری و چه به لحاظ حقوق اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: «اکنون در موقعیتی از تاریخ سیاسی و اجتماعی کشور به سر می‌بریم که بعضی از شایسته‌ترین زنان کشور هنوز حق آزادی بیان و اندیشه از آنها گرفته شده است و دیگرانی برای حقوق انسانی و اجتماعی همچنان در تلاش‌اند و بنابراین نباید با این رفتارها، حربه‌ به دست کسانی داد که به‌دنبال به‌انحراف‌کشاندن این حرکت جدی چندین ده‌های هستند».
او درباره‌ شنیده‌ها مبنی بر بازداشت برخی از این افراد نیز گفت: «من فکر می‌کنم این کار، جرم سیاسی یا اجتماعی یا جرمی نیست که بخواهند آنها را بازداشت کنند و اگر جامعه بی‌اعتنایی کند و زنان و دختران فرهیخته‌، موضوع را جدی نگیرند و کسانی تصور نکنند احیانا کار بزرگی در حال وقوع است، خودبه‌خود چنین تحرکاتی خنثی می‌شود».
بنابر این گزارش، صحبت‌های راکعی در شبکه‌های مجازی با بازخورد منفی کاربران مواجه شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست