یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اعتصاب مجدد کارگران نیشکر هفت تپه


• صبح امروز چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه کارگران بخش های نی بر و کارخانه و بخش های دیگری از شرکت نیشکر هفت تپه در اعتراض به تاخیر در پرداخت مطالبات معوقه دست به اعتصاب و تجمع زدند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۱ بهمن ۱٣۹۶ -  ٣۱ ژانويه ۲۰۱٨


اتحادیه آزاد کارگران ایران: بنا بر گزارشهای ارسالی کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران این مجتمع بزرگ تولیدی که از صبح امروز دست به اعتصاب زده بودند تا آخر وقت اداری اعتصاب را ادامه دادند و اعلام کردند از فردا اعتراضات خود را تشدید خواهند کرد.

این اعتصاب در پی آن آغاز شد که کارفرمای این شرکت در طول هفته ها و روزهای گذشته، به جز پرداخت معوقات ماههای بهمن و اسفند ۹۴ به دیگر وعده های خود مبنی بر به روز رسانی حقوقهای معوقه سالجاری و دیگر مطالبات کارگران عمل نکرد و بویژه از حدود ده روز پیش به این سو به طور مرتب در مورد پرداخت حقوق آبانماه کارگران، آنان را سر دواند.

بنا بر این گزارش، مدیریت شرکت علیرغم توزیع فیشهای حقوق آبانماه که یک هفته پیش صورت گرفت نسبت به واریز آن به حساب کارگران خودداری کرد اما پس از شنیدن خبر زمزمه اعتصاب در بین کارگران، خبری را در کانال مدیریتی شرکت مبنی بر پرداخت حقوق آبانماه در روز دوشنبه منتشر نمود با این حال در پایان روز دوشنبه هم با بهانه واهی اشکال در سیستم بانکی از پرداخت حقوق آبانماه خودداری نمود تا اینکه دیروز سه شنبه تنها به ۲۰۰ نفر از۵۰۰۰ کارگراین مجموعه این پرداخت صورت گرفت و همین امر خشمگین کارگران را بر انگیخت و آنان از صبح امروز در اعتراض به حجم بالای حقوقهای معوقه خود و پراکندگی پرداختها دست به اعتصاب زدند.

بنا بر آخرین خبرهای ارسالی کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به اتحادیه آزاد کارگران ایران، در پی شروع اعتصاب در این شرکت که از ساعات اولیه صبح آغاز شد، کارگران بخش کشاورزی دروازه ورود و خروج یارد شمالی شرکت را بستند و کارگران همه قسمتهای کارخانه به جز قسمت کوره دست از کار کشیدند. همچنین توام با این اعتصاب، جمعهایی از رانندگان تراکتورهای استیجاری نیز در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات خود دست به تجمع اعتراضی زدند و با گذاشتن تراکتورهایشان در مقابل درب شرکت مانع ورود و خروج به شرکت شدند و علیرغم حضور سنگین نیروهای انتظامی که به قصد برداشتن تراکتورها از مقابل درب به محل اعزام شده بودند راننده ها حاضر به اینکار نشدند و اعتراض خود را ادامه دادند.

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، با توجه به فرا رسیدن اسفند ماه و هفته ها و روزهای پایان سال و بد عهدیهای مکرر کارفرما، بشدت نگران عدم پرداخت دستمزدهای معوقه خود هستند و اعلام کرده اند فردا نیز با اتحاد و همبستگی بیشتری به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست