یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بیانیه مشترک در مورد صدور حکم اعدام رامین حسین پناهی


• حزب دموکرات کردستان ایران، حزب دموکرات کردستان، کومله زحمتکشان کردستان، حزب کومله کردستان ایران و سازمان خبات کردستان ایران این بیانیه را امضا کرده اند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۷ بهمن ۱٣۹۶ -  ۲۷ ژانويه ۲۰۱٨


حزب دموکرات کردستان ایران، حزب دموکرات کردستان، کومله زحمتکشان کردستان، حزب کومله کردستان ایران و سازمان خبات کردستان ایران در مورد صدور حکم اعدام برای رامین حسین پناهی بیانیهی مشترک منتشر کردند.

این پنج حزب سیاسی که جدیدا مرکز همکاری احزاب سیاسی کوردستان ایران را تشکیل دادهاند در بیانیهی مشترک خود ضمن اعتراض به صدور حکم اعدام برای رامین حسین پناهی، این حکم را غیره قانونی و ناعادلانه دانستهاند و بر این باوند که دادگاه کاملا تحت تاثیر فضای سیاسی موجود این حکم را صادر کرده است. در واقع این حکم نوعی انتقام از مردم کرد است که در ماههای اخیر چندین بار گردهمایی و آکسیونهای بزرگ مردمی را تدارک و برگزار کردهاند.


متن کامل بیانیه مشترک این پنج حزب سیاسی کردستان به شرح زیر می باشد:
اطلاعیه مرکز همکاری احزاب کردستان ایران در مورد حکم اعدام رامین حسین‌ پناهی

آزادیخواهان ایران
مردم شریف کردستان
نهاد و سازمانهای مدافع حقوق بشر

بر اساس اعلام آقای حسین احمدی نیاز و خانواده حسین پناهی دیروز پنجشنبه ٢٥ ژانویه ٢٠١٨، دادگاه انقلاب شهر سنندج حکم اعدام رامین حسین پناهی را به وکیل و خانوادهاش اعلام کرده است. این حکم در شرایطی اعلام شده که نامبرده تنها در یک جلسه دادگاه حضور پیدا کرده و به گفته وکیلش ابلاغ حکم بسیار غیر منتظره بوده است.

بر اساس گفتههای خود رامین و آقای احمدی نیاز، نامبرده برای دیدار خانواده به کردستان ایران رفته و به هیچ عنوان در درگیری مسلحانه شرکت نکرده است، از طرفی دیگر بر اساس گفتههای رامین نامبرده چندین ماه زیر شکنجه نهادهای امنیتی بوده است. پس با استناد به همه این موارد و بر اساس قوانین خود جمهوری اسلامی نیز رامین حسین پناهی استحقاق حکم اعدام را ندارد.

ما، مرکز همکاری احزاب کردستان ایران این حکم را غیر انسانی و غیر قانونی میدانیم و فکر میکنیم که دادگاه کاملا تحت تاثیر فضای سیاسی موجود این حکم را صادر کرده است. در واقع این حکم نوعی انتقام از مردم کرد است که در ماههای اخیر چندین بار گردهمایی و آکسیونهای بزرگ مردمی را تدارک و برگزار کردهاند.
از مردم آزادیخواه ایران و کردستان، نهادهای حقوق بشری ایرانی و بین المللی تقاضا داریم در خصوص این حکم غیرعادلانه و غیرانسانی ساکت نباشند. وظیفه انسانی همه ما، خصوصا فعالین داخل کشور این است که ضدیت خود را خصوصا با این حکم و به طور کلی تمامی احکام سیاسی که در کردستان بسیار شایع است نشان دهند. سکوت ما به طور یقین دست جمهوری اسلامی را بازتر و وسعت و تعداد این فجایع را بیشتر میکند، تا جایی که هر روز بیشتر از گذشته باید شاهد اعدام و از بین رفتن فرزندانمان باشیم.

مرکز همکاری احزاب کردستان ایران
٢٦ ژانوییه ٢٠١٨


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست