یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ستاره هائی که تماشای فوتبال را دوست ندارند
جای خانمها در خانه، منچستریونایتد پردرآمدترین باشگاه جهاناخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ٣ بهمن ۱٣۹۶ -  ۲٣ ژانويه ۲۰۱٨* اردوی دوومیدانی دختران تعطیل/ ۷ روز ۴۰ هزار تومان بگیر و در خانه تمرین کن!
به گزارش ایسنا، دختران ملی‌پوش دوومیدانی برای حضور در رقابت‌های داخل سالن آسیا به صورت غیرمتمرکز در استان‌های خود تمرین می‌کنند. به گفته یک ملی‌پوش، فدراسیون به ملی‌پوشان گفته، تیم ملی اردوی متمرکز نخواهد داشت و این فدراسیون فقط برای یک هفته به ازای هر روز ۴۰ هزار تومان هزینه غذا می‌دهد تا آنها در شهرشان تمرین کنند!
هانیه ثمری, ملی‌پوش دوومیدانی ایران در رقابت‌های قهرمانی داخل سالن آسیا – تهران، در دو ماده ۸۰۰ و ۱۵۰۰ متر در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد شرایط تمرینی خود پیش از مسابقات، اظهار کرد: از مهرماه تمرینات خود را در "آفتاب انقلاب" پیگیری می‌کنم. تاکنون تمریناتم خوب بوده و مربی ام زحمت زیادی برای من کشیده است. امیدوارم بتوانم در این مسابقات مقام کسب کنم و بتوانم زحمات مربی ام را جبران کنم.
او در ادامه‌ در مورد اردوها که به صورت غیر متمرکز برگزار می‌شود، گفت‌: قرار بود در ارومیه برای ملی‌پوشان اردو بگذارند، برای آقایان این اردوها برگزار شد، اما برای دختران گفته شد که هر کسی در استان خود تمرین کند. قرار بود روزانه ۴۰ هزار تومان به مدت یک هفته‌ (جمعا ۲۸۰ هزار تومان) هزینه غذا به ملی پوشان در این هفته‌ داده شود اما هنوز این پول به ما پرداخت نشده و معلوم نیست که بدهند یا نه.
ثمری در پاسخ به این سوال که چرا اردوها به صورت متمرکز برگزار نشد، گفت‌: دلیل آن را به ما هم نگفتند. البته برای ما هم سخت بود که به ارومیه برویم. آن جا هوا سرد است و اکثر ملی پوشان ترجیح می دادند که در همین تهران تمرین کنند. مسابقات در آفتاب انقلاب است و تمرین کردن برای ما راحت‌تر است.
او ادامه‌ داد: البته پیست آفتاب انقلاب را نیز تعمیر می‌کنند و کارگر در آن مشغول به فعالیت است. شرایط تعمیر را برای لحظات آخر قرار داده‌اند، زودتر تعمیر نکرده‌اند تا اکنون آماده باشد. در حال‌ حاضر بیش از ۱۰ کارگر مشغول به کار هستند.
ملی‌پوش دوومیدانی دختران در پاسخ به این سوال که خواسته‌ای از رییس فدراسیون و نایب رییس بانوان دارد یا خیر؟ گفت‌: خواسته ای هم داشته باشیم برآورده نمی‌شود. من رکورد بدی نمی‌دوم. رکوردهای من در یازده و ۱۲ سال اخیر کسی در ایران به ثبت نرسانده است. پیش از من دو خانم دیگر با این رکوردها دویده‌اند. با همه این اوصاف اصلا انگار به من توجهی نمی‌شود. من فقط ۲۰ سال دارم و این رکوردها را ثبت می‌کنم.
او در پایان گفت‌: سطح مسابقات قهرمانی داخل سالن آسیا در ماده ۸۰۰ و ۴۰۰ متر خیلی بالاتر از سایر مواد است. شرکت کنندگان زیادی در این دو ماده حضور دارند و رکورهای خوبی را هم ثبت کرده‌اند. شاید در سایر ماده‌ها سطح مسابقات کمی پایین‌تر باشد. باید همه اینها را در نظر بگیرند. من امیدوارم که بتوانم در این مسابقات مقام کسب کنم.

* منچستریونایتد پردرآمدترین باشگاه جهان در سال ۲۰۱۷
باشگاه منچستریونایتد بالاتر از رئال مادرید و بارسلونا، پردرآمدترین باشگاه جهان در سال ۲۰۱۷ لقب گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشریه «گاردین» انگلیس گزارش داد؛ بر اساس اطلاعات مالی باشگاه‌های اروپایی در فصل ۱۷-۲۰۱۶، باشگاه منچستریونایتد با درآمد کلی ۵٨۱.۲ میلیون پوند، پردرآمدترین باشگاه جهان در سال ۲۰۱۷ بوده است. باشگاه منچستریونایتد در فصل ۱۶-۲۰۱۵ موفق شد بود درآمدی معادل ۵۱۵.٣ میلیون پوند به دست بیاورد که این نشان می‌دهد پرافتخارترین تیم انگلیسی فصل گذشته نسبت به فصل ۱۶-۲۰۱۵ درآمد بیشتری کسب کرده است.
پس از منچستریونایتد‌، باشگاه رئال مادرید با کسب ۵۷۹.۷ میلیون پوند در رده دوم ایستاده و بارسلونا نیز با کسب ۵۵۷.۱ میلیون پوند جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.
درآمد این باشگاه‌ها از مواردی همچون فروش حق پخش تلویزیونی بازی‌ها، فروش بلیت و آگهی‌های تبلیغاتی به دست آمده است.
در فهرست منتشرشده نام ۱۴ باشگاه لیگ برتری در بین ٣۰ باشگاه برتر دیده می‌شود که این نشان از درآمد بالای باشگاه‌های انگلیسی است.
فهرست ۲۰ باشگاه برتر از حیث درآمد در فصل ۱۷-۲۰۱۶ را در تصویر بالا می‌بینید. همچنین ارقام داخل پرانتز درآمد کلی تیم‌های در فصل ۱۶-۲۰۱۵ است.

* ستاره‌هایی که حوصله فوتبال دیدن ندارند
همه ستاره‌های جهان فوتبال از تماشای این رقابت‌ها لذت نمی‌برند و برخی آن را کاری کسل کننده می‌دانند.
به گزارش ایسنا و به نقل از مارکا، دوست‌داران فوتبال از تماشای بازی‌های ستاره‌ها لذت می‌برند. آن‌ها برای تماشای این لحظات گاهی اوقات هزینه‌های گزافی را متحمل می‌شوند اما دنیای برخی از بازیکنان بزرگ جهان در این زمینه متفاوت است. آن‌ها دوست ندارند به تماشای ۹۰ دقیقه فوتبال بنشینند و گاهی اوقات آن‌ را کسل کننده می‌دانند و ترجیح می‌دهند اوقات قراغت خود را به کار دیگری اختصاص دهند. در ادامه به این ستارگان اشاره می‌شود.

نیمار
دوست ندارم بازی تیمی که بارسلونا نیست را تماشا کنم. بازی‌های رئال مادرید را نگاه نمی‌کنم، دوست ندارم دیدارهای دیگر تیم‌ها را ببینم.

رونالدینیو
دوست ندارم فوتبال تماشا کنم و دوست دارم فوتبال بازی کنم. نمی‌توانم تحمل کنم و ۹۰ دقیقه جلوی تلویزیون بنشینم. تنها بازی‌های درخشان بازیکنان را تماشا می‌کنم.

لیونل مسی
هرگز از تلویزیون فوتبال نگاه نمی‌کنم. همسرم از تماشای آن کسل می‌شود. دوست دارم به همراه تیاگو (پسرش) انیمیشن تماشا کنم.

گرت بیل
خیلی فوتبال تماشا نمی‌کنم. صادقانه بگویم که ترجیح می‌دهم در اوقات فراغتم گلف نگاه کنم.
بازیکنان دیگری مانند کارلوس ولا، دودا و ماریانو پرنیا نیز بی‌علاقگی‌شان را به این موضوع نشان دادند. ولا ترجیح می‌دهد فیلم تماشا کند و تنها بازی‌های رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا را نگاه می‌کند. دودا فوتبال دوست ندارد و پرنیا ترجیح می‌داد تنها بازی‌های خودش را تماشا کند تا متوجه اشتباهاتش شود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست