یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

متهم به کانادا گریخت
اختلاس ۱۰۰ میلیارد تومانی در وزارت نفت


• متهم این پرونده سه ساعت بعد از احضار، اتاق کار خود در وزارت نفت را ترک کرد، بلیط هواپیما گرفت و همراه با همسر خود به کانادا گریخت! ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲ بهمن ۱٣۹۶ -  ۲۲ ژانويه ۲۰۱٨چند روز بعد از خبرهای ضد و نقیض درباره یک فساد مالی بزرگ در دستگاه‌های دولتی ایران، یک نماینده مجلس شورای اسلامی ایران فاش کرد متهم این اختلاس بزرگ سه ساعت بعد از احضار از سوی دستگاه نظارتی، از کشور خارج شده است.

روز یکشنبه اسدالله قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تایید کرد که متهم این اختلاس، تنها سه ساعت بعد از احضار درباره تخلف مالی‌اش با کمک همسرش بلیت هواپیما گرفته و به مقصد کانادا گریخته است.

روز جمعه وزیر نفت ایران تایید کرد که یکی از مدیران وزارت نفت متهم به ۱۰۰ میلیارد تومان اختلاس است و از کشور خارج شد.

مقامات وزارت نفت ایران می گویند این مدیر بیش از ۳۰ سال در وزارت نفت بوده اما بعد از اینکه سیستم نرم افزاری تغییر داده شد، تخلف او مشخص شد و به گفته آقای قره‌خانی، زمانی که مسئولان این بخش متوجه انحرافات شدند، این فرد را احضار کردند و در همان زمان که پرونده‌ها را دقیق‌تر بررسی کردند، متوجه شدند که اختلاس وجود دارد. پس از اینکه به وی اعلام کردند، متوجه شدند که این فرد اتاق کار خود را ترک کرده است.

مشخص نیست کدام دستگاه نظارتی متوجه تخلفات این متهم شده اند اما سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از دستگاه‌های نظارت مالی مانند سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات انتقاد کرده که چرا در طول ده سال متوجه فساد مالی این متهم نشده بودند.

تلاش بی فایده، یک خاوری دیگر
روز جمعه وزیر نفت ایران گفته بود نام این فرد به پلیس بین الملل یا اینترپل ارایه شده اما به نظر می رسد این اقدام فایده ای نداشته باشد و بیشتر یادآور فرار محمودرضا خاوری رئیس سابق بانک ملی ایران در زمان اختلاس سه هزار میلیارد تومانی است.

در آن پرونده آقای خاوری یکی از متهمان بود که به دریافت سه میلیون دلار رشوه متهم شده بود اما به بهانه شرکت در یک نشست کاری در لندن، با کمک مقام های ارشد دولت محمود احمدی نژاد،‌ ایران را ترک کرد و به کانادا که اقامت آنجا را داشت، رفت.

ایران و کانادا توافق استرداد مجرمین ندارند و به نظر می رسد بازگرداندن این متهم وزارت نفت هم مانند خاوری به نتیجه ای نرسد. بخصوص که چون در پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی متهم ردیف اول - مه آفرید امیرخسروی- در نهایت اعدام شد، این متهمان به دلایل حقوق بشری خواستار عدم بازگشت به ایران خواهند شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست