یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پایان هفته و چند خبر
تلفن بلاتر به اوباما، قیام به جای آراء، اتحاد دو کره، رئال و دست خالیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱ بهمن ۱٣۹۶ -  ۲۱ ژانويه ۲۰۱٨به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از ESPN، سپ بلاتر رییس سابق فیفا اعلام کرد که قبل از رسیدن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر با باراک اوباما تماس گرفته و به او اعلام کرده که احتمالا آمریکا پیروز رای گیری میزبانی نخواهد بود.
بلاتر که همیشه اعلام کرده است از آمریکا در رای گیری میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ حمایت کرده در مصاحبه با بونیتا مرسادز، عضو سابق کمیته‌ استرالیا برای گرفتن میزبانی جام جهانی از جزئیات رای گیری سال ۲۰۱۰ گفت‌.
بلاتر در این مصاحبه، اظهار کرد: من با اوباما تماس گرفتم، همراه با سانیل (رییس فدراسیون فوتبال آمریکا در آن زمان) ما با هم با اوباما تماس گرفتیم و به او گفتیم که کار برای آمریکا سخت است. او درک می‌کرد که چه اتفاقاتی افتاده و از من برای دادن این خبر تشکر کرد.
اوباما و بلاتر در سال ۲۰۰۹ نیز با هم دیداری در کاخ سفید داشتند.
بلاتر اعلام کرد که کمیته‌ اجرایی فیفا قصد داشته که جام جهانی ۲۰۱۸ را به روسیه بدهد و جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر رسید.
بلاتر در این باره، افزود: روسیه رقیب سر سختی است. ضمنا این کشور هیچ وقت میزبان مسابقات فوتبال نشده بود. بنابراین ما قصد داشتیم که جام جهانی ۲۰۲۲ به آمریکای شمالی برسد، زیرا این بار نوبت کونکاکاف بود. آمریکا برای ما هم خیلی خوب بود. ‌اسپانسرها، هواداران و رسانه‌ها.
با این حال بلاتر اعلام کرده که می‌دانسته است قطر پیروز می‌شود، زیرا از میشل پلاتینی شنیده بود که رای او و اروپا به سمت قطر تغییر کرده است. رای برخی از مسئولان اروپایی بعد از جلسه با سارکوزی، رییس جمهور فرانسه در آن زمان به سمت قطر تغییر کرده بود.
پرونده تاثیر سارکوزی در رای گیری آن سال در دست بررسی است. بلاتر پیش از این نیز اعلام کرده بود که سارکوزی به پلاتینی فشار آورده تا نظرش را به قطر تغییر دهد.
بلاتر همچنین اظهار کرد که بعد از صحبت با محمد بن همام و اطمینان از این که او در انتخابات ریاست فیفا در سال ۲۰۱۱ علیه او عمل نمی‌کند، قبول کرد تا قطر را از میزبانی حذف نکنند.
بلاتر علت دیسکالیفه شدن بن همام رقیب خود از سوی فیفا را همین قرارها می داند نه مشکلات اخلاقی. او در این باره افزود: همه فکر می‌کردند که او به خاطر مسائل اخلاقی خارج شده اما هیچ ارتباطی به این قضیه نداشت.
از سوی مسئولان قطری به او این طور گفته شده بود، زیرا آنها به من قول داده بودند که مقابل من عمل نکنند. شیخ جاسم، یکی از شاهزاده‌های قطری در زوریخ حضور داشت و به بن همام گفت‌ که کناره‌گیری کند.
بلاتر در حال‌ حاضر به دلیل فساد مالی شش سال از سوی فیفا محروم شده است.
بونیتا مرسدز که برای نوشتن کتابی در رابطه با فسادهای رای گیری میزبانی‌های سال ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ اطلاعاتی را جمع‌آوری می‌کند. همچنین دریافته است که یک کمپانی تلویزیونی قطری (الجزیره، بین ‌اسپورت فعلی) ۱۰۰ میلیون یورو به فیفا پرداخت کرده تا فیفا به گرفتن میزبانی توسط قطر کمک کند.
بلاتر همچنین در رابطه با فرانتس بکن بائر اظهار کرده که او اگر پولی دریافت نمی‌کرد، از استرالیا حمایت نمی‌کرد.

حضور ۲۲ ورزشکار کره شمالی در المپیک زمستانی ۲۰۱۸
شنبه بعد از به پایان رسیدن جلسه کره شمالی، کره جنوبی و IOC در رابطه با حضور کره شمالی در المپیک زمستانی ۲۰۱۸، مسابقه دادن ۲۲ ورزشکار کره شمالی در این بازی‌ها به تصویب رسید.
به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از سایت Inside the games، در جلسه دیروز (شنبه) اعلام شد که ۲۲ ورزشکار کره شمالی در پنج رشته در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ حضور خواهند داشت.
همچنین پیش از این اعلام شده بود که تیم متحد هاکی روی یخ زنان دو کره در این بازی‌ها شرکت می‌کند. رشته‌های ورزشی دیگری که ورزشکاران کره شمالی در آنها مسابقه خواهند داد عبارتند از: اسکیت نمایشی، اسکیت سرعت مسافت کوتاه، اسکی کراس کانتری و اسکی آلپاین.
۲۴ مربی و مسئول همراه با ۲۱ نفر اهالی رسانه از کره شمالی به بازی‌های المپیک زمستانی می‌روند.
دو کره زیر یک پرچم متحد در رژه المپیک زمستانی شرکت می‌کنند.
توماس باخ در حاشیه جلسه دیروز اعلام کرد: روح المپیک بر پایه احترام، درک و گفت‌وگو بنا شده است. خوشبختانه بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ دری به سوی آینده روشن‌تر در شبه جزیره کره باز می‌کند و مردم جهان را به جشن گرفتن امید دعوت می‌کند. بازی‌های المپیک به ما نشان می‌دهد که جهان می‌تواند چگونه باشد، اگر روح المپیک یعنی احترام و درک متقابل ما را رهبری کند. این پیام المپیک است که از پیونگ چانگ به همه جهان مخابره می‌شود.
۱۲ ورزشکار کره شمالی در بازی‌های المپیک زمستانی عضو تیم هاکی روی یخ زنان خواهند بود. حداقل در هر بازی این تیم سه بازیکن کره شمالی بازی خواهند کرد.
کره شمالی همچنین دو ورزشکار اسکیت نمایشی، سه ورزشکار اسکی کراس کانتری، سه ورزشکار اسکی آلپاین و ۲۰ ورزشکار اسکیت سرعت مسافت کوتاه را به بازی‌های المپیک زمستانی می فرستند.
بعد از جلسه دیروز (شنبه) افرادی در حاشیه مراسم زیاد می‌زدند. آیا کیم جونگ اون از المپیک استفاده می‌کند؟ اما توماس باخ به این فریادها توجهی نشان نداد و سوال را پاسخ نداد

رئال باید لالیگا را فراموش کند
یک نیم‌فصل برای بازگشت به اوج
رئال مادرید باید قهرمانی در لالیگا را فراموش کند و همه تلاشش را برای به پایان بردن فصل با تیمی پرقدرت بگذارد و تلاش کند تا در لیگ قهرمانان موفق باشد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سال ۲۰۱۸ با ناامیدی هرچه تمام‎تر برای تیم فوتبال رئال مادرید آغاز شد و حالا این باشگاه قرار است در سانتیاگو برنابئو به مصاف دپورتیوو لاکرونیا برود. مدافع عنوان قهرمانی لیگ اسپانیا یک نیم‌فصل زمان دارد تا اوضاع را بهبود بخشیده و خودش را نجات دهد.
تیم زیدان در حالی به استقبال مسابقه امروز می‌‏رود که می‎خواهد امید نه‎چندان زیادش برای رسیدن به بارسلونا را پررنگ‎تر کند. از طرفی او به دنبال این موضوع است که حتی اگر نتوانست به بارسلونا نزدیک شود، فصل را پرقدرت به پایان ببرد و تیمی بسازد که کسی به قدرت او شک نداشته باشد. تیمی که بتواند اگر لیگ را از دست داد در لیگ قهرمانان پیشروی خوبی داشته باشد تا در پایان فصل هواداران ناامید نباشند.
هرچند که رسیدن به بارسلونا برای این تیم تقریبا غیرممکن است، چرا که ۱۹ بازی باقی مانده و بارسلونا باید ۶ بازی را ببازد تا رئال بتواند از این تیم پیش بیفتد. این شرایط باعث می‏‌شود تا دو تیم در امتیازات مساوی شوند. پس به نظر همان‌طور که کروس گفته بود به نظر باید این تیم برای رسیدن به لیگ قهرمانان سال آینده بجنگد.
رئال بازیکنان و ابزار لازم برای دستیابی به موفقیت را دارد، بازیکنان همان بازیکنانی هستند که در فصول گذشته موفقیت‎های زیادی کسب کردند، البته به جز آن‌هایی که نیمکت‌‏نشین بودند و در ابتدای فصل فروخته شدند. همچنین سرمربی این تیم هم همان فرد سابق است و دلیلی ندارد که نتوانند دوباره به اوج بازگردند، البته که باید لالیگا را از دست رفته بدانند.

مایلی‌کهن: وقتی همه برای صالحی‌امیری قیام می‌کنند یعنی قهرمان می‌شویم!!
به گزارش ایلنا محمد مایلی‌کهن سرمربی سابق تیم‌ملی و باشگاه پرسپولیس از اتفاقی که برای کشتی سانچی افتاد ناراحت است. وی که این روزها دل و دماغ حرف زدن ندارد، درخصوص حضور صالحی‌امیری در ورزش اظهارنظر کرد.

از شرایط این روزهای فوتبال ایران خبر دارید؟
این روزها به دلیل اتفاقی که برای تفتکش سانچی و خدمه‌اش افتاد خیلی ناراحت هستم و زیاد حال و حوصله صحبت کردن ندارم. به نظر من در این مملکت باید تمام دانشکده‌ها را بست. وقتی رییس کمیته المپیک ما صالحی‌امیری می‌شود و بجای رای گیری همه برای آن قیام می‌کنند، باید فاتحه ورزش را خواند.

درخصوص حضور صالحی‌امیری در کمیته المپیک صحبت کنید.
مطمئن باشید چهار سال آینده در المپیک ما در همه رشته‌ها قهرمان خواهیم شد؛! وقتی همه قیام می‌کنند، یعنی اینکه ما قهرمان خواهیم شد! به نظر من باید درب دانشگاه‌ها را گِل گرفت. دانشکده ورزش به چه کار ما می‌آید؟! وقتی منی که تربیت بدنی خوانده‌ام، بروم شهرداری؟ یا مثلا کسی که کشتیرانی خوانده، سر از تربیت‌بدنی درمی‌آورد، دنبال کدام دانشکده می‌گردیم. در مملکت ما همه چیز سر جای خودش است!

خیلی‌ها پرسپولیس را از پیش قهرمان می‌دانند.
شرایط پرسپولیس خوب است. آنها اختلاف زیادی با تیم‌های دیگر در جدول دارند و همین حاشیه امنیت است. به نظرم شانس پرسپولیس برای قهرمانی بیشتر از سایر تیم‌هاست.

مهدی طارمی هم از پرسپولیس جدا شد.
طارمی فوتبالیست بااستعدادی است. در فصول گذشته توانست گل‌های زیادی را برای پرسپولیس به ثمر برساند و آقای گل شود. احتمالا به صلاحش بوده که چنین تصمیمی را گرفته البته من فکر می‌کنم پرسپولیس مهاجمان خوبی دارد و مشکل زیادی از بابت عدم حضور طارمی به وجود نیاید.

این روزها کی‌روش در مرخصی به سر می‌برد. در این باره چه نظری دارید؟
ایشان در اکثر مواقع در مرخصی به سر می‌برند و کسی هم نیست که به او چیزی بگوید. تنها مربی‌ای که بیشتر از نصف سال را در مرخصی و تعطیلات است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست