یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

هفته بیستم لیگ برتر
پیروزی ذوب‌آهن و سپید رود، تساوی سرخ آبی ها در تهران و مشهداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲۹ دی ۱٣۹۶ -  ۱۹ ژانويه ۲۰۱٨تیم پرسپولیس در دیدار خانگی‌اش مقابل گسترش فولاد تبریز به‌زحمت به نتیجه تساوی رسید.
تیم فوتبال پرسپولیس در چارچوب دیدارهای هفته بیستم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی پذیرای گسترش فولاد تبریز بود که این دیدار با تساوی یک ــ یک خاتمه یافت. به گزارش خبرگزاریهای داخلی سیامک نعمتی در دقیقه ۵+۹۰ برای پرسپولیس گلزنی کرد و اسماعیل فرهادی هم در دقیقه ۷۴ این بازی موفق شد دروازه پرسپولیس را باز کند. عزیز معبودی هم از گسترش فولاد در دقیقه ٨۶ اخراج شد.
ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، صادق محرمی (احمد نوراللهی ــ ۵٨)، حسین ماهینی، فرشاد احمدزاده (شایان مصلح ــ ٨۵)، محسن مسلمان، وحید امیری، علی علیپور و گادوین منشا (سیامک نعمتی ــ ۷۶).
ترکیب گسترش فولاد: فرناندو دخسوس، حمید سالاری، احمد زنده‌روح، عزیز معبودی، سامان نریمان‌جهان، یوسف سیدی (سیداحمد موسوی ــ ٣۷) (میثم جودکی ٣+۹۰)، مسیح زاهدی، پیمان بابایی، اسماعیل فرهادی، میلاد زنیدپور (محسن حسینی ــ ۴٨) و آندرانیک تیموریان.
نیمه اول
دقیقه ۴: ارسال محسن مسلمان از روی ضربه ایستگاهی با ضربه سر علیپور همراه شد که توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۵: شوت محسن مسلمان به‌سمت دروازه گسترش فولاد دفع ناقص دخسوس را به‌دنبال داشت که در برگشت منشا نتوانست ضربه مناسبی به توپ بزند و دروازه‌بان گسترش فولاد توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه ۱۹: سامان نریمان‌جهان شوت سرکشی را به‌سمت دروازه پرسپولیس شلیک کرد که بیرانوند دفع ناقصی داشت، اما پیش از اینکه پیمان بابایی بخواهد توپ برگشتی را تبدیل به گل کند، دروازه‌بان پرسپولیس تن به کرنر داد.
دقیقه ۲۲: پاس در عمق احمدزاده برای علی علیپور ضربه این بازیکن را به‌دنبال داشت که دخسوس توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه ۲۹: میلاد زنیدپور شوتی سرکش را به‌سمت دروازه پرسپولیس شلیک کرد که توپ با اختلاف کمی راهی اوت شد.
دقیقه ٣۰: احمد زنده‌روح شوتی را به‌سمت دروازه پرسپولیس شلیک کرد که توپ او به بیرون رفت.
دقیقه ۴٣: علی علیپور روی ارسالی که روی دروازه گسترش فولاد شده بود، صاحب موقعیت خوبی شد، اما ضربه سر او جایی در چهارچوب دروازه تیم میهمان نداشت.
نیمه دوم
دقیقه ۴۷: دخسوس پیش از اینکه گادوین منشا بتواند از ارسال مواج محسن مسلمان استفاده کند، توپ را از روی دروازه گسترش فولاد دور کرد.
دقیقه ۶۰: سیدجلال حسینی به‌دلیل تمارض در محوطه جریمه از داور کارت زرد دریافت کرد.
دقیقه ۶۵: فرشاد احمدزاده و عزیز معبودی به‌دلیل درگیری در میانه میدان از داور مسابقه کارت زرد گرفتند.
دقیقه ۶۹: محسن مسلمان ارسالی روی دروازه گسترش فولاد داشت که منشا توپ را به بیرون زد.
دقیقه ۷۲: این بار نوبت وحید امیری بود که ارسال روی دروازه گسترش فولاد را از دست بدهد و ضربه سر او نیز به بیرون رفت.
دقیقه ۷۴: سیداحمد موسوی پاس در عمقی را برای اسماعیل فرهادی ارسال کرد که این بازیکن موفق شد موقعیت تک به تک با بیرانوند را تبدیل به گل کند.
دقیقه ۷۶: گسترش فولادی‌ها صاحب ضدحمله خطرناکی شدند که پیمان بابایی نتوانست از این موقعیت بهره‌ای ببرد و ضربه او به بیرون رفت.
دقیقه ۷۹: پاسی پشت مدافعان پرسپولیس به علی علیپور رسید تا او با دخسوس تک به تک شود، اما ابتدا تعلل او در زدن ضربه و سپس پاس آرام و اشتباهش برای وحید امیری باعث شد موقعیت خوب سرخپوشان از دست برود و دخسوس توپ را مهار کرد.
دقیقه ٨۲: وحید امیری که خطای به‌عمدی را روی بازیکن گسترش فولاد انجام داد، با کارت زرد جریمه شد.
دقیقه ٨۶: عزیز معبودی با دریافت کارت زرد دوم، از بازی اخراج شد تا گسترش فولاد در دقایق پایانی بازی ۱۰نفره شود.
دقیقه ۵+۹۰: سیامک نعمتی توانست با شوتی از پشت محوطه جریمه دروازه گسترش فولاد را باز کند.
پرسپولیس با این تساوی ۴۵امتیازی شد و همچنان صدرنشین بلامنازع جدول رده‌بندی لیگ برتر باقی ماند. گسترش فولاد ۲٨امتیازی هم در رده هشتم جدول باقی ماند.

* هفته بیستم لیگ برتر فوتبال با پیروزی ذوب آهن برابر صنعت نفت آبادان و تساوی پارس جنوبی جم با استقلال خوزستان پیگیری شد.
تیم ذوب آهن اصفهان در هفته بیستم لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه نقش جهان، میزبان تیم صنعت نفت آبادان بود که این دیدار در پایان با نتیجه ۲ بر یک به سود ذوب آهن به پایان رسید.
این بازی در نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید، اما در نیمه دوم «کی‌روش سوارز» در دقیقه ۵۱ و مرتضی تبریزی در دقیقه ۶۸ گلهای پیروزی بخش تیم ذوب آهن را به ثمر رساندند. لوسیانو پریرا نیز در دقیقه ۸۹ برای تیم صنعت نفت گل زد.
قضاوت این دیدار بر عهده محمد حسین زاهدی فرد بود و حسن یوسفی و عسگر محمدی به عنوان کمک داور او را همراهی کردند.

* در دیگر دیدار این هفته نیز تیم پارس جنوبی جم از ساعت ۱۵ امروز در ورزشگاه تختی بوشهر به مصاف تیم استقلال خوزستان رفت که این دیدار در پایان با تساوی یک بر یک پایان یافت.
تک گل تیم پارس جنوبی را حسین پورامینی در دقیقه ۸ بازی به ثمر رساند و گل تساوی استقلال خوزستان را هم اسماعیل شریفات در دقیقه ۵۳ وارد دروازه حریف کرد.
وحید کاظمی، قضاوت این دیدار را بر عهده داشت که مهدی الوندی و اسد حاج محمدی هم به عنوان کمک داور وی را همراهی کردند.

هفته بیستم لیگ برتر فوتبال؛
ادامه تیره روزی‌های تراکتورسازی با شکست برابر شاگردان علی دایی
تیم فوتبال سایپا توانست در یکی از حساست‌رین دیدارهای هفته بیستم لیگ برتر به یک پیروزی شیرین و دلچسب برابر تراکتورسازی تبریز دست یابد.
به گزارش خبرنگار مهر، در نخستین بازی از هفته بیستم لیگ برتر فوتبال، تیم تراکتورسازی پنجشنبه در ورزشگاه تبریز به مصاف سایپا رفت که این دیدار در پایان با نتیجه ۲ بر یک به سود شاگردان علی دایی به پایان رسید.
مهدی ترابی در دقیقه ۶۳ برای تیم سایپا گلزنی کرد تا تیمش از میزبان پیش بیفتد، اما محمد ایران‌پوریان در دقیقه ۷۰ برای تراکتورسازی گل زد تا نتیجه را به تساوی بکشد. این نتیجه تا دقیقه ۷۵ با تساوی ادامه داشت تا اینکه مهدی ترابی از روی نقطه پنالتی، برای بار دوم گلزنی کند و سایپا را از حریف پیش انداخت. این دیدار با همین نتیجه به پایان رسید تا شاگردان علی دایی با یک پیروزی ارزشمند از تریز به تهران بازگردند.
قضاوت این دیدار بر عهده حمید حاج ملک بود که علی اکبر نوری و حسن انتظاری نیز به عنوان کمک داور در این دیدار حضور داشتند.
تیم تراکتورسازی این بازی را با ترکیب ژوردی مارتینز، محمدرضا مهدی‌زاده، محمد نادری، محمد ایران‌پوریان، رضا شربتی، مهدی کیانی، مهدی مهدی‌پور، دانیال اسماعیلی‌فر، احسان پهلوان، محمد ابراهیمی و فرزاد حاتمی آغاز کرد. البته این تیم با توجه به کسب نتایج ضعیف هفته های اخیر، یحیی گل‌محمدی را روی نیمکت نداشت و مسئولیت هدایت تیم بر عهده مجتبی حسینی بود.
همچنین حامد فلاح‌زاده، محمد دانشگر، رضا علیاری، روزبه شاه‌علی‌دوست، امید خالدی، رضا اسدی، علی قلی‌زاده، مهدی ترابی، آرش رضاوند، محمدرضا سلیمانی و آرمان رمضانی هم ۱۱ بازیکن تیم سایپا بودند که از ابتدای نیمه نخست به میدان رفتند.
در پایان هفته بیستم لیگ برتر پرسپولیس همچنان در صدر جدول ماند و تیم ذوب‌آهن به جمع مدعیان کسب سهمیه آسیا رسید.

هفته بیستم لیگ برتر؛
توقف استقلال مقابل پدیده با حضور رحمتی
ابراهیمی پنالتی از دست داد
در هفته بیستم لیگ‌برتر فوتبال زور استقلال و پدیده به هم نرسید/ پنالتی بربادرفته آبی‌ها در دقایق پایانی
تیم فوتبال استقلال در هفته بیستم لیگ برتر فوتبال با تساوی بدون گل مقابل پدیده متوقف شد.
به گزارش ایسنا، دو تیم فوتبال پدیده و استقلال در هفته بیستم لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت ۱۵ در ورزشگاه ثامن مقابل هم قرار گرفتند که این دیدار در پایان با تساوی بدون گل به پایان رسید تا استقلالی‌ها باز هم از پیروزی مقابل شاگردان مهاجری در این فصل عاجز بمانند.
نیمه نخست
دقیقه ۶: پاس در عمق و قطری بازیکنان استقلال به وریا غفوری رسید و این بازیکن با پاسی در عرض جابر انصاری را که پشت به دروازه بود، صاحب توپ کرد که مهاجم آبی‌پوشان با یک دور زیبا ضربه را به سمت دروازه پدیده راهی کرد که توپ با واکنش زیبای جلالی راد برگشت داده شد.
دقیقه ۲۱: اشتباه مدافعان استقلال، توپ را در فاصله ۲۵ متری دروازه در اختیار میلاد کمندانی قرارداد که شوت سرکش این بازیکن با فاصله‌ای کم از بالای دروازه رحمتی به بیرون رفت.
دقیقه ۳۲: نفوذ امید ابراهیمی به زمین پدیده با یک‌و دو با فرشید اسماعیلی همراه شد که توپ در محوطه جریمه به صورت اتفاقی به امید ابراهیمی رسید که ضربه ناگهانی این بازیکن با پشت پا را جلالی راد برگشت داد تا مانع از گلزنی آبی‌ها شود.
دقیقه ۳۴: سانتر فرشید باقری به چشمی رسید که ضربه این بازیکن را مدافعان پدیده برگشت دادند اما اشتباه قاضی در دفع توپ باعث شد مجید حسینی در موقعیت سرزنی قرار بگیرد که ضربه سر مدافع استقلال را عبدالله حسینی از روی خط دروازه برگشت داد.
نیمه دوم
دقیقه ۴۵: محمدرضا خلعتبری جای میلاد کمندانی را در ترکیب پدیده گرفت.
دقیقه ۲۳: جحسین فاضلی به عنوان دومین بازیکن تعویضی پدیده به جای محمد مهدی‌خانی وارد زمین شد.
دقیقه ۵۵: حرکت و سانتر وریا غفوری به روی دروازه، چپاروف را در موقعیت خوبی برای سرزنی قرار داد که ضربه سر چکشی چپلروف از کنار دروازه به شکلی خطرناک به بیرون رفت.
دقیقه ۵۷: بازیکنان استقلال معین عباسیان را در پشت محوطه جریمه متوقف می‌کنند و ضربه ایستگاهی به سود پدیده اعلام می‌یشود که ضربه خلعتبری با برخورد به مدافع استقلال راهی کرنر می‌شود.
دقیقه ۶۰: پاس بلند مرادمند به خلعتبری رسید که این بازیکن قاضی را در محوطه جریمه صاحب توپ کرد که مهاجم پدیده با عبور از مدافع استقلال، ضربه ارامی را روانه دروازه کرد که توپ به راحتی در اختیار رحمتی قرار گرفت.
دقیقه ۶۴: حرکت معین عباسیان از سمت راست و سانتر زیبای بازیکن از از محمد قاضی رد شد اما توپ در مقابل دروازه خالی به خلعتبری رسید که ضربه بی‌دقت شماره ۱۰ پدیده از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۷۰: بهنام برزای جایگزین فرشید اسماعیلی در تیم استقلال شد.
دقیقه ۷۶: علی قربانی به جای جابر انصاری وارد میدان شد.
دقیقه ۷۸: حرکت زیبای امید ابراهیم و عبور از خلعتبری، توپ را در محوطه جریمه به بهنام برزای رساند که سانتر این بازیکن پس از برخورد به پا مدافع پدیده به سمت دروازه کمانه کرد که توپ پس از واکنش جلالی راد به تیرک‌های افقی و عمودی دروازه پدیده برخورد کرد اما به درون دروازه راهی پیدا نکرد.
دقیقه ۸۰: حرکت ترکیبی بازیکنان پدیده توپ را در پشت محوطه جریمه به امین قاسمی‌نژاد رساند که شوت زمینی این بازیکن به راحتی در دستان رحمتی قرار گرفت.
دقیقه ۸۱: قاسمی‌نژاد جای خود را به سالار افراسیابی داد.
دقیقه ۸۶: حرکت نورافکن در محوطه جریمه با سر توپ این بازیکن همراه شد اما برخورد دست بازیکن پدیده با مچ پای نورافکن باعث شد هافبک استقلالی‌ها تعادل خود را از دست دهد تا اشکان خورشیدی اعلام ضربه پنالتی کند. امید ابراهیمی پشت توپ قرار گرفت واما واکنش فوق‌العاده جلالی راد مانع از گل شدن پنالتی ابراهیمی شد.
استقلال با این تساوی ۲۹ امتیازی شد و در جایگاه ششم قرار گرفت. پدیده نیز با ۲۳ امتیاز در رتبه دهم باقی ماند.
ترکیب پدیده: سعید جلالی، رضا ناصحی، عبدالله حسینی، حسین مرادمند، اکبر صادقی،سعید صادقی امین قاسمی‌نژاد، میلاد کمندانی، محمد مهدیخانی، محمد قاضی و معین عباسیان
ترکیب استقلال: مهدی رحمتی، مجید حسینی، روزبه چشمی، وریا غفوری، میلاد زکی‌پور، امید ابراهیمی، فرشید باقری، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی، سرور چپارف و جابر انصاری

اولین پیروزی علی کریمی با سپیدرود
سپیدرود دو بر یک سپاهان را شکست داد تا کریمی نخستین پیروزی خود را در تیمش بدست بیاورد.
به گزارش ایسنا، در یکی از بازی‌های هفته بیستم لیگ برتر فوتبال ایران دو تیم سپیدرود و سپاهان اصفهان از ساعت ۱۵ در ورزشگاه سردارجنگل شهر رشت به مصاف هم رفتند. در پایان این بازی شاگردان علی کریمی توانستند با نتیجه دو بر یک سپاهان را شکست دهند.
در ابتدا این دیدار حسین ابراهیمی بازیکن سپیدرود توانست با یک شوت از راه دور دروازه اصفهانی ها را باز کند. دومین گل سپیدرود را علی‌رضا نورمحمدی (۸۳) به ثمر رساند.
تک گل سپاهان را مروان حسین در دقیقه ۹۰ به ثمر رساند.
با این نتیجه سپیدرود ۱۹ امتیازی شد و با یک پله صعود به رده چهاردهم جدول رسید. سپاهان هم با ۲۰ امتیاز در رده دوازدهم باقی ماند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست