یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

نکات آماری از فوتبال
پرسپولیس بهترین تیم ایران، ذوب آهن بهترین عملکرد، آلمان در صدراخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۷ دی ۱٣۹۶ -  ۱۷ ژانويه ۲۰۱٨اخبار روز- بخش ورزشی: دور برگشت رقابت‌های فوتبال لیگ برتر درحالی وارد پنجمین هفته خود خواهد شد که تیم ذوب‌آهن برخلاف نیم فصل اول عملکرد قابل قبولی داشته و صدرنشین نیم فصل دوم است! از طرفی به گزارش فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال (IFFHS) که زیاد هم نمی توان به آمارهای آن استناد کرد ولی در این مورد بخصوص می توان به اظهر من الشمسی رده پرسپولیس صحه گذاشت، سرخ پوشان طی دو سال گذشته بهترین تیم ایران معرفی شده است.
به نقل از خبرگزاری مهر چهار هفته از مرحله برگشت رقابت‌های لیگ برتر گذشته و در این مرحله از مسابقات ذوب آهن اصفهان بهترین نتایج را در بین همه تیم‌ها گرفته است. اگر بخواهیم یک جدول فرضی برای مرحله برگشت لیگ برتر داشته باشیم ذوب آهن با ۱۰ امتیاز از ۴ بازی در صدر این جدول قرار می‌گیرد و استقلال خوزستان با تنها ۳ امتیاز در رده آخر این جدول حضور دارد. این جدول فرضی نکات جالب دیگری هم دارد. از جمله این که در این جدول استقلال بالاتر از پرسپولیس قرار می‌گیرد و تیم قعرنشین سیاه جامگان در نیمه اول جدول حضور دارد.

* استقلال بالاتر از پرسپولیس
دو تیم استقلال و پرسپولیس در مرحله برگشت هر یک ۴ بازی انجام داده‌اند و هر کدام صاحب ۲ برد و ۲ مساوی شدند. استقلال در گل شماری در نیم فصل دوم شرایطی به مراتب بهتر از پرسپولیس دارد و به همین دلیل بعد از ذوب آهن در مکان دوم جدول قرار می‌گیرد. آبی‌ها در نیم فصل دوم ۸ گل زده و یک گل خورده دارند و تفاضل گل آنها مثبت ۷ است. در حالی که پرسپولیس با ۴ گل زه و یک گل خورده دارای تفاضل گل مثبت ۳ است.

* پارس جنوبی در انتهای جدول
پارس جنوبی جم که در جدول کلی این مسابقات در رده سوم قرار دارد، در نیم فصل دوم با ۳ مساوی و یک شکست و بدون پیروزی در رده پانزدهم جدول قرار دارد و تنها استقلال خوزستان پایین تر از این تیم قرار گرفته است.

* تیم های پایین جدول، در میانه جدول
سه تیم سپیدرود، نفت و سیاه جامگان که در جدول حقیقی مسابقات در رده‌های انتهایی جدول قرار دارند، در این جدول فرضی جایگاه خوبی دارند. به خصوص سیاه جامگان انتهای جدولی که در این جدول با یک پیروزی، ۲ مساوی و یک شکست، با ۳ گل زده و ۲ گل خورده در رده هفتم قرار می‌گیرد. نفت تهران و سپدرود هم در این جدول با با شرایط کاملا مشابه یک پیروزی، یک مساوی و یک شکست، با ۴ گل زده و ۵ گل خورده و کسب ۴ امتیاز در رده‌های هشتم و نهم جدول جای دارند.

* استقلال بهترین خط حمله و بهترین خط دفاع
تیم فوتبال استقلال که تا چندی پیش دارای ضعیف ترین خط حمله لیگ بود، در نیم فصل دوم با ۸ گل زده بهترین خط حمله را دارد. همچنین این تیم همراه با پرسپولیس با یک گل خورده بهترین خطوط دفاعی را در اختیار دارند.

* ضعیف ترین خطوط حمله و دفاع
ضعیف ترین خط حمله در نیم فصل دوم به طور مشترک به دو تیم پارس جنوبی و پدیده با تنها ۲ گل زده تعلق می‌گیرد و ضعیف ترین خط دفاعی هم در دور برگشت با ۹ گل خورده به استقلال خوزستان تعلق دارد. بعد از استقلال خوزستان سایپا با ۷ گل خورده دومین خط دفاعی ضعیف در این مرحله را دارد.

* بیشترین و کمتری پیروزی
ذوب آهن با ۳ پیروزی از ۴ بازی صاحب بیشترین پیروزی در این مرحله از مسابقات است. در مقابل این تیم دو تیم پیکان و پارس جنوبی بدون پیروزی ضعیف ترین عملکرد را دارند.

* استقلال خوزستان بدون مساوی
استقلال خوزستان تنها تیمی است در نیم فصل دوم نتیجه مساوی ندارد. در مقابل استقلال خوزستان سه تیم پیکان، پارس جنوبی و فولاد با ۳ مساوی بیشترین مساوی را در این مرحله دارند.
ذوب آهن، استقلال، پرسپولیس و فولاد ۴ تیمی هستند که هنوز در مرحله برگشت شکستی تجربه نکرده‌اند. در مقابل آن استقلال خوزستان با ۳ باخت پر شکست ترین تیم مسابقات است.

جدول نیم فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر به شرح زیر است:
۱- ذوب آهن ۱۰ امتیاز
۲- استقلال ۸ امتیاز/تفاضل؛ ۷
۳- پرسپولیس ۸ امتیاز/تفاضل ۳
۴- گسترش فولاد ۷ امتیاز
۵- فولاد ۶ امتیاز
۶- سپاهان ۵ امتیاز/تفاضل؛ ۳
۷- سیاه جامگان ۵ امتیاز/تفاضل؛ ۱
۸- سایپا ۵ امتیاز/ تفاضل؛ ۲-
۹- نفت تهران ۴ امتیاز/تفاضل؛ ۱-
۱۰- سپیدرود ۴ امتیاز/تفاضل؛ ۱-
۱۱- تراکتورسازی ۴ امتیاز/تفاضل؛ ۱-
۱۲- صنعت نفت ۴ امتیاز/تفاضل؛ ۲-
۱۳- پدیده ۴ امتیاز/تفاضل؛ ۳-
۱۴- پیکان ۳ امتیاز/تفاضل؛ ۱-
۱۵- پارس جنوبی ۳ امتیاز/تفاضل ۲-
۱۶- استقلال خوزستان ۳ امتیاز/تفاضل؛ ۶-


پرسپولیس بهترین تیم ایران و رئال مادرید برترین باشگاه جهان در سال ۲۰۱۷
صعود ۱۰پله‌ای لیگ برتر ایران
فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال (IFFHS) رده بندی جدید باشگاه های جهان را اعلام کرد که پرسپولیس جزو ۱۰ تیم برتر قاره کهن شد.
به گزارش وب سایت نود، فدراسیون جهانی آمار و تاریخ فوتبال (IFFHS) رده‌بندی برترین باشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد که بر این اساس رئال مادرید با کسب ۳۲۸ امتیاز بهترین تیم باشگاهی جهان در سال گذشته میلادی لقب گرفت. گرمیوی برزیل با ۲۸۶ امتیاز در مکان دوم ایستاد و تیم‌های منچستریونایتد انگلیس، بارسلونای اسپانیا، پاری‌سن‌ژرمن فرانسه، فلامنگوی برزیل، یوونتوس ایتالیا، بایرن مونیخ آلمان، منچسترسیتی انگلیس و سالزبورگ اتریش نیز به‌ترتیب در رده‌های سوم تا دهم این رده‌بندی هستند.
بین تیم‌های ایرانی هم تیم فوتبال پرسپولیس صاحب بهترین جایگاه است و با کسب ۱۲۱،۵ امتیاز و با ۵۴۴ پله صعود در رده ۱۱۸ جهانی و هفتم آسیا جای دارد. شاگردان برانکو در سال ۲۰۱۶ این رده‌بندی در مکان ۶۶۲ بودند. در آسیا الهلال عربستان بهترین تیم است و در رده‌بندی کلی هم در مکان بیست‌ونهم قرار دارد. همچنین استقلال خوزستان با کسب ۶۷ امتیاز دیگر نماینده کشورمان در این رده‌بندی است که در مکان ۳۳۶ جهانی است. در رده‌بندی ۴۰۰ تیم باشگاهی برتر جهان در سال ۲۰۱۷ خبری از استقلال تهران نیست.
فدراسیون جهانی آمار و تاریخ فوتبال همچنین رده‌بندی قویترین و برترین لیگ‌های باشگاهی جهان را اعلام کرد که بر این اساس لالیگای اسپانیا بهترین لیگ باشگاهی جهان است و لیگ برتر انگلیس و سری A برزیل نیز به‌ترتیب در رده‌های دوم و سوم هستند. لیگ برتر ایران هم با ۱۰ پله صعود نسبت به سال گذشته در رده ۴۶ جهانی ایستاد تا مشخص شود که لیگ برتر کشورمان پیشرفت‌هایی داشته است.


آمار تماشاگران لیگ‌های فوتبال قاره سبز
اتحادیه فوتبال اروپا گزارشی را در زمینه تماشاگران لیگ‌های فوتبال قاره سبز منتشرکرده که حکایت از برتری آلمان‌ها دارد.
برهمین اساس به طور متوسط در فصل قبل ۴۰۶۹۳ تماشاگر از هر مسابقه بوندس‌لیگایی دیدن کردند. در حالیکه لیگ برتر انگلیس حدود ۵ هزار تماشاگر کمتر از این داشت و در رتبه دوم جای گرفت.
همچنین در اسپانیا و مسابقات لالیگا به طور متوسط ۲۷۶۰۹ تماشاگر دیدن کردند که به همین خاطر این لیگ در رده سوم پرتماشاگرترین‌ لیگ‌ها جای گرفت.
رده چهارم به سری آ ایتالیا با متوسط ۲۲۱۷۷ نفر و رده پنجم به لوشامپیونه فرانسه با ۲۱۲۰۸ نفر رسید.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست