یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

از ۶۷ تا ۹۶
بودجه شورای نگهبان ۲۰ هزار برابر شده است


• به گفته ی یک وکیل دادگستری بودجه ی شورای نگهبان در این سال ها ۲۰هزار برابر و بودجه مجلس ۴هزار برابر شده است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۶ دی ۱٣۹۶ -  ۱۶ ژانويه ۲۰۱٨اعتصابات کارگری به موضوعی هر روزه در کشور ما بدل شده است. دلیل اکثر این اعتصابات آن است که کارگران دستمزد خود را که - خود به خود زیر خط فقر است، به موقع دریافت نمی کنند، حقوق ناچیز آن ها ماه ها عقب می افتد. بسیاری از این اعتصابات با سرکوب های خشن مواجه می شود و نیروهای امنیتی کارگران گرسنه را به زندان می اندازند و مورد ضرب و شتم قرار می دهند. وضعیت معلمان، پرستاران، بازنشستگان و بخش عظیمی از مردم ایران بهتر از این نیست. ایران کشور ثروتمندی است. این ثروت کجا می رود که کارگران و زحمتکشان ایران مجبورند گرسنگی بکشند؟ در هنگام ارایه ی بودجه ی سال ۹۷ به مجلس معلوم شد که بخش بزرگی از ثروت کشور را نهادهای مذهبی و دینی و سرکوبگر به خود اختصاص می دهند. این به غیر از اختلاس ها و غارت هایی است که میلیارد میلیارد صورت می گیرد. حالا یک وکیل دادگستری ارقام دیگری را اعلام کرده که گوشه ای از غارت این ثروت عمومی - همان «اموال عمومی» معروف که مردم را به جرم «تخریب» آن کشتند و به زندان انداختند - فاش می کند.

مطابق اظهارات این وکیل دادگستری، بودجه ی شورای نگهبان از سال ۶۷ تا به حال ۲۰ هزار برابر شده در حالی که وظایف آن تغییری نکرده است. این افزایش ۲۰ هزاربرابری به غیر از بودجه ی اتخابات است. وی گفته است در همین مدت بودجه ی مجلس نیز چهارهزار برابر شده - احتمالا به ازای ۲۰ نماینده ای که بر تعداد نمایندگان اضافه شده است.

علیزاده طباطبایی، وکیل دادگستری (وکیل خانواده رفسنجانی) گفته است: در سال ۶۷ بودجه شورای نگهبان ۶ میلیون تومان بود. آقای دکتر حبیبی هم وزیر دادگستری بود و هم عضو شورای نگهبان. پیش من آمد و گفت: "آقای طباطبایی، من برای پول بنزین ماشین آقایان و برای پول تایپ مانده‌ام. تو ۵۰۰ هزار تومان به این بودجه اضافه کن". من ۵۰۰ هزار تومان اضافه کردم. در ستاد بودجه که زنجانی رفیق ۲۰ساله من بود یک دادی سر من زد و گفت "مملکت ندارد، برای چه می‌خواهی بودجه را زیاد کنی؟"
وی افزود: وظیفه شورای نگهبان از سال ۶۷ تا الآن که اضافه نشده است. غیر از بودجه انتخابات، بودجه شورای نگهبان ۲۰هزار برابر شده است. بودجه مجلس هم ۴ هزار برابر شده، مگر وظیفه مجلس اضافه شده است؟ تعداد نمایند‌ه‌ها از ۲۷۰ نفر شده ۲۹۰ نفر در حالی که بودجه‌اش ۴۵۰۰ برابر شده است. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست