یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

استقبال سرد هواداران فوتبال ایران
رکوردشکنی مسی؛ بارسلونا بدون شکست، تهدید به جداییاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲۵ دی ۱٣۹۶ -  ۱۵ ژانويه ۲۰۱٨اخبار روز - بخش ورزشی: دور از عدالت بود که رونالدو توپ طلای پنچم را تصاحب کند و حق مسلم لیونل مسی بود اما فرانس فوتبال به جاده هموطن و هم میهن بازی زد و این موقعیت تاریخی را از مسی گرفت و به شاگرد زین الدین زیدان داد. لیونل مسی ستاره آرژانتینی با گلزنی مقابل سوسیه داد به رکورد ۳۶۶ گل در لالیگا رسید. در میان لیگ های بزرگ اروپا هیچ بازیکنی نتوانسته به تنهایی در یک لیگ این قدر گل بزند. رکورد قبلی متعلق به گردمولر بود که در بوندسلیگا ۳۶۵ گل زده بود. مسی فقط یک گلزن نیست بلکه وی در درون زمین یک فرمانده بزرگ است که ستاد فرماندهی اش را در نقطه ای از زمین ثابت نگه نمی دارد و همه لشگر را به دنبال خود می کشد. گل چهارم بارسلونا که توسط مسی وارد دروازه سوسیاد شد چنان زیبا بود که گوئی چند طراح و معمار شاقول بدست همه طول مسیر ضربه را به طور دقیق اندازه گیری می کردند و طرح آن را می کشیدند. در ادامه در باره مسی و بارسلونا و مطالب فوتبالی بیشتر بخوانیم:

به گزارش وبسایت نود، سایت یوفا به بهانه رکوردشکنی ستاره ۳۰ ساله بارسلونا، اقای گل های تاریخ ده لیگ بزرگ اروپا (بر اساس رنکینگ فعلی یوفا) را مورد بررسی قرار داده است:
اسپانیا: مسی، از ۲۰۰۴ تا کنون ، ۳۶۶ گل
مسی در سال ۲۰۱۴ رکورد تلمو زارا با ۲۵۱ گل زده به عنوان آقای گل تاریخ لالیگا را شکست . رونالدوی ۲۸۹ گله در حال حاضر با در سن ۳۲ سالگی در تعقیب اوست.
انگلیس: جیمی گریوز، از ۱۹۵۷ تا ۱۹۷۱، ۳۵۷ گل
آقای گل تاریخ لیگ انگلیس گفته بود که زمانی که پایش را درون زمین فوتبال می گذارد تبدیل به آدم متفاوتی می شود. او در چلسی، تاتنهام و وستهام رکورد بی نظیری را از نظر گلزنی به جای گذاشت.
ایتالیا: سیلویو پیولا، از ۱۹۲۹ تا ۱۹۵۴ ، ۲۷۴ گل
ویتوریو پوتزو مربی سابق این مهاجم گفته بود که هرگز نفهیده که پیولا با پای چپش بهتر شوت می زند یا پای راست. پیولا بخشی از تیم ملی ایتالیا بود که در سال ۱۹۵۸ به قهرمانی جام جهانی رسیده بود. این بازیکن در تیمهای ورسلی، لاتزیو، تورینو، یوونتوس و نووارا بازی کرد اما هرگز قهرمان سری آ نشد.
آلمان: گردمولر، از ۱۹۶۵ تا ۱۹۷۹ ، ۳۶۵ گل
گردمولر یک گلزن شگفت انگیز بود که در ۴۲۷ بازی در بوندسلیگا ۳۶۵ گل به ثمر رساند. اودر آلمان غربی و بایرن یک گلزن قهار و بی مثال بود. بخش قابل توجهی از موفقیت تاریخ فوتبال آلمان به خاطر گلهای گردمولر بوده است.
فرانسه:دلیو اونیس، از ۱۹۷۱ تا ۱۹۸۶، ۲۹۹ گل
اونیس که در ایتالیا متولد و در آرژانتین بزرگ شد اما برای هیچ کدام از این دو کشور در رده ملی بازی نکرد. او در رنس، موناکو، تورس و تولون آمار گلزنی فوق العاده ای داشت.
روسیه و اوکراین، اولگ بلوخین، از ۱۹۷۲ تا ۱۹۸۷ ، ۲۱۱ گل
بلوخین در زمانی بازی می کرد که سرزمین های زیادی تحت سلطه شوروی بود. برنده توپ طلای سال ۱۹۷۶ پنج فصل با دیناموکیف آقای گل لیگ شوروی شد.
پرتغال: فرناندو پیروتئو، از ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۹، ۳۳۲ گل
پیروتئو در سن ۱۹ سالگی در اولین بازی خود برای اسپورتینگ مقابل بنفیکا دبل کرد. او ۳۳۲ گلش را در ۱۹۷ بازی به ثمر رساند که سابقه زدن ۹ گل در یک بازی را دارد. این بازیکن در سن ۳۱ سالگی بازنشسته شد.
بلژیک: آلبرت دی کلین، از ۱۹۳۲ تا ۱۹۵۵ ، ۳۷۷ گل
دی کلین اگر بلژیک سه سال درگیر جنگ جهانی دوم نمی شد قطعا گلهای بیشتری به ثمر می رساند وی در بازی مقابل راسینگ بروکسل در یکبازی هفت گل به ثمر رساند تا با تیم مشلان به قهرمانی برسد.
ترکیه: هاکان شوکور از ۱۹۸۷ تا ۲۰۰۸ ، ۲۴۹ گل
عملکرد اسطوره فوتبال ترکیه در خارج از کشورش خوب نبود چرا که در تورینو، اینتر، پارما و بلکبرن فقط چهار گل به ثمر رساند اما در ساکاریا اسپور، بورا اسپور و گالاتاسرای عملکرد فوق العاده ای از خود برجای گذاشت.
رکوردهایی که هنوز توسط مسی شکسته نشده است:
چکسلواکی: جوزف بیکان، از ۱۹۳۱ تا ۱۹۵۵ ، ۵۰۰ گل
اسکاتلند: جیمی مک گروری، از ۱۹۲۲ تا ۱۹۳۸ ، ۴۱۰ گل
یوگسلاوی/کرواسی/صربستان، استیپان بوبک، از ۱۹۴۵ تا ۱۹۵۸ ، ۴۰۳ گل
مجارستان:فرانس ژوژا ، از ۱۹۴۰ تا ۱۹۶۱ ، ۳۹۳ گل

برخی از آقای گلهایی که در لیگ های مختلف بازی کردند:
ژوزف بیکان: اتریش ۱۸ و چکسلواکی ۵۰۰ گل (مجموعا ۵۱۸)
فرانس پوشکاش: اسپانیا ۱۵۹ و مجارستان ۳۵۸ گل (مجموعا ۵۱۷)
امره اشلوسر: مجارستان ۳۱۱ و اتریش ۶ گل (مجموعا ۴۱۷)
گیولا ژنگلر: مجارستان ۳۸۷ و ایتالیا ۲۴ گل (مجموعا ۴۱۱)
کریستیانو رونالدو: پرتغال ۳، انگلیس ۸۴ و اسپانیا ۲۸۹ (مجموعا ۳۷۶)
گانر نوردال: سوئد ۱۴۹ و ایتالیا ۲۵۵ گل (مجموعا ۳۷۴)


سه روز تا پایان بلیت فروشی جام جهانی
۱۱۰۰ نفر برای سه بازی ایران


به گزارش ایسنا، با رایزنی فدراسیون فوتبال و فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، بلیت فروشی جایگاه‌های مربوط به کشور ایران در سه بازی دور گروهی به فدراسیون فوتبال ایران واگذار شد تا هواداران ایرانی که محدودیت‌هایی برای ثبت نام از سامانه بلیت فروشی فیفا دارند، با سهولت بیشتری اقدام به تهیه بلیت کنند.
با این حال هواداران ایرانی استقبال خوبی از این اقدام فدراسیون فوتبال به عمل نیاوردند. علی خطیر، معاون دبیرکل فدراسیون فوتبال و مسئول کمیته بلیت فروشی جام جهانی در ایران با رد ثبت نام ۲۲ هزار نفر برای تهیه بلیت بازی‌های ایران گفت: تا دیشب، ۲۶۰۰ بلیت برای بازی‌های ایران به فروش رفته و مبالغ هم واریز شده است. برخی‌ها دو بلیت و برخی‌ها سه بلیت خریدند. نزدیک ۱۱۰۰ نفر در سامانه بلیت فروشی ثبت نام کرده‌اند. او با بیان این که هواداران باید از فرصت لازم برای حمایت از تیم ملی استفاده کنند گفت: انتظارمان این بود که هواداران استقبال خوبی از بلیت فروشی داشته باشند. اگر تا روز پنج شنبه همه بلیت‌ها خریداری نشود، مابقی را به فیفا بازمی‌گردانیم. این فرصتی بود که بعد از رایزنی با فیفا کسب کرده بودیم.


تهدید امارات و عربستان به جدایی از AFC در قطر بازی نمی‌کنیم

فدراسیون فوتبال امارات و عربستان بار دیگر تاکید کردند که به هیچ وجه در خاک قطر به میدان نخواهند رفت. آنها تهدید کردند که در غیر این صورت از لیگ قهرمانان آسیا کنار خواهند رفت.
‌به نقل از العاجل، به احتمال خیلی زیاد در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا شاهد تغییرات زیادی باشیم. با وجود این که کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید کرده که هر کشوری (به استثنای ایران برابر عربستان) باید در خاک خود از تیم مقابل پذیرایی کنند اما اختلاف سیاسی دو کشور عربستان و امارات با قطر باعث شده تا مشکلاتی جدی در این زمینه به وجود آید.
اماراتی‌ها و عربستانی‌ها اصرار دارند که در خاک قطر به میدان نخواهند رفت. محمد خلفان الرمیثی، رئیس هیات ورزش امارات، گفت‌: در جلسه‌ای که با فدراسیون فوتبال عربستان داشتیم به این نتیجه‌ رسیدیم که به هیچ وجه در قطر به میدان نرویم. به کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه نوشته‌ایم که در هیچ حالتی در خاک قطر به میدان نمی‌رویم، حتی اگر بدترین مجازات هم برای ما در نظر گرفته شود.
او ادامه‌ داد: ما نمی‌توانیم به مخالفت با حکومت خود بپردازیم. اگر ما را مجبور به بازی کردن در قطر کنند از لیگ قهرمانان آسیا انصراف خواهیم داد. کنفدراسیون‌ها دیگری وجود دارند که از رقابت ما در آنجا استقبال زیادی می‌کنند. اسپانسرهای ما رقم بسیار بالایی به AFC می‌دهند و قطعا کناره گیری ما باعث ضرر خواهد شد.
الرمیثی در پایان گفت‌: از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواسته‌ایم که قانون بازی رفت و برگشت را لغو کند و تنها یک بازی برگزار شود. نباید ما با تیم های قطری هم گروه شویم در غیر این صورت باید بازی در زمین بی طرف برگزار شود و این خواسته نهایی ما است.


بارسلونا تنها تیم بدون شکست لیگ‌های بزرگ اروپایی

بارسلونا پس از شکست منچسترسیتی تنها تیم شکست ناپذیر در پنج لیگ برتر اروپایی شد.‌به نقل از آس، این فصل برای بارسلونا فوق‌العاده‌ بوده است به خصوص رقابت‌های لالیگا. تیم ارنستو والورده پس از پیروزی برابر رئال سوسیداد به تنها تیمی تبدیل شد که در پنج لیگ برتر اروپایی (لالیگا، سری A ، لیگ برتر انگلیس، بوندسلیگا و لیگ یک فرانسه) شکست نخورده است.
تنها تیمی که تاکنون در این زمینه با بارسلونا توانسته بود رقابت کند منچسترسیتی پپ گواردیولا بود. این تیم دیروز (یک‌شنبه) در آنفلید برابر لیورپول ۴ بر ۳ شکست خورد.
بارسلونا یک نیم فصل رویایی را پشت سر گذاشت و پس از ۱۹ هفته‌ با کسب ۵۱ امتیاز با صدرنشینی به کار خود پایان داد. آمار به ثبت رسانده این تیم تنها در لالیگا فوق‌العاده نیست. آبی‌اناری‌ها در این مدت توانستند ۱۶ پیروزی و سه تساوی کسب کنند و ۵۲ بار دروازه‌ حریفان را باز کنند آبی اناری‌ها تنها ۹ گل دریافت کردند.
همچنین والورده به رکورد ۲۹ بازی پیاپی بدون شکست با بارسلونا رسید. او توانست رکورد قبلی پپ گواردیولا را با ۲۸ پیروزی بشکند. والورده با این روند به رکورد ۳۹ بازی بدون شکست بارسا لوییس انریکه نزدیک شد. بارسا اگر به این روند ادامه‌ دهد می‌تواند همه رکوردها را بشکند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست