یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

نمایدگان مجلس را به اوین راه نمی دهند!


• به گفته نایب رئیس مجلس قوه قضائیه تاکنون به درخواست‌های نمایندگان برای بازدید از زندان اوین پاسخی نداده است. تعداد و وضعیت بازداشت‌شدگان حرکت‌های اعتراضی اخیر دقیقا مشخص نیست ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲۵ دی ۱٣۹۶ -  ۱۵ ژانويه ۲۰۱٨به گفته نایب رئیس مجلس قوه قضائیه تاکنون به درخواست‌های نمایندگان برای بازدید از زندان اوین پاسخی نداده است. تعداد و وضعیت بازداشت‌شدگان حرکت‌های اعتراضی اخیر دقیقا مشخص نیست. دست‌کم ۲۵ نفر در این حوادث کشته شده‌اند.

بنابر گزارش ها، پس از انتشار خبر مرگ دو بازداشتی حوادث اخیر که مطابق گزارش‌های رسمی در زندان خودکشی کرده‌اند نگرانی‌ها در مورد وضعیت بازداشت‌شدگان افزایش یافت و شماری از نمایندگان عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خواستار بازدید از زندان اوین شدند.

علی مطهری، نایب رئیس مجلس روز یک‌شنبه ۲۴ دی اعلام کرد که درخواست نمایندگان برای بازدید از زندان اوین "به جایی نرسیده" است. او افزود که وضعیت بازداشت‌شدگان در جلسه هیئت رئیسه مجلس بررسی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجلس مطهری گفت: «تعدادی از نمایندگان درخواست بازدید از بازداشتگاه‌ها را داشته‌اند اما تشکیل هر کمیته‌ای در این خصوص بستگی به نظر هیئت رئیسه دارد.»

محمد کاظمی، نایب رئیس کمیسیون قضائی مجلس نیز روز یک‌شنبه به خبرگزاری ایلنا گفت هنوز خبری مبتنی بر پذیرش یا عدم پذیرش درخواست نمایندگان متقاضی بازدید از زندان‌ها دریافت نشده اما این درخواست پیگیری می‌شود.

کاظمی می‌گوید کمیسیون قضائی نیز درخواست کرده امکان بازدید از زندان‌ها را برای برخی از اعضای کمیسیون فراهم کنند اما تا کنون دستگاه قضائی به این درخواست پاسخی نداده است.

با گذشت ۱۷ روز از آغاز تجمع‌ها و تظاهرات اعتراضی در ایران هنوز مسئولان درباره علت مرگ قربانیان حوادث اخیر و شمار دقیق بازداشت‌شدگان اطلاعات دقیق و کافی در اختیار رسانه‌ها و افکار عمومی قرار نمی‌دهند. تلاش‌های نماینگان مجلس برای بازدید از زندان‌ها نیز تا کنون با بی‌اعتنایی قوه قضائیه روبرو بوده است. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست