یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

هفته ی نوزدهم لیگ برتر
بانوان، شجاعی، تقابل استقلال و پرسپولیس با سرخ‌آبی‌های سابقاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲۲ دی ۱٣۹۶ -  ۱۲ ژانويه ۲۰۱٨اخبار روز - بخش ورزشی: در آستانه شروع هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال فضای کشور هنوز تحت تاثیر اعتراضات مردمی است و برخی از اهالی فوتبال هم در این زمینه مسایلی را مطرح کرده اند.

محمد مایلی کهن چنین گفته است: من از آقای رئیس جمهور می‌خواهم با توجه جریانات اخیر جامعه، به خودشان بیایند. طبیعی است مسئولانی که از جامعه فاصله دارند، شاید خیلی چیزها را ندانند. مشکلات جامعه را که نمی‌توان کتمان کرد. چگونه می‌خواهیم فقر و گرانی را کتمان کنیم؟ نمی‌گویم این فقر و گرانی محصول این دولت است، چون ۴۰ سال از انقلاب ما گذشته است. متأسفانه خیلی مسئولان ما در همین زلزله اخیر با خیلی چیزها آشنا شدند، چون این زلزله اخیر بود که نشان داد ما هموطنانی داریم که خودشان، زن و بچه‌شان و احشام‌شان در یک جا زندگی می‌کنند. در کشور ایران ما هزار مدرسه کپرنشین داریم. این را که دیگر شبکه CNN یا صدای آمریکا یا سایر رسانه‌های معاند نمی‌گویند. این را تلویزیون خود ما می‌گوید.
وی درباره «کانال خواب‌ها» که پس از کارتن خواب‌ها و گور خواب‌ها در جامعه مشخص شده‌اند، گفت: کانال خواب‌ها را اخیراً دیده‌ایم و حالا می‌گویند این افراد معتاد هستند، اما عوامل اعتیاد آنها چیست و چرا معتاد شده‌اند؟ اگر حرف بزنم، می‌گویند یک زمانی هم واردات هروئین بود، هروئین از افیونی‌های امروز بهتر بود. آن موقع می‌گفتند، اشرف، خواهر شاه هروئین را به کشور می‌آورد، حالا چه کسانی مواد مخدر را وارد می‌کنند؟ مراسم فوتبال می گیرند اما در ردیف اول به جای اهالی فوتبال افراد قوه قضائیه می نشینند!

امیر قلعه نوعی نیز به شرق گفته است:
چرا مسعود شجاعی نباید در ترکیب تیم‌ ‌ملی باشد؟ چرا وقتی بحث انتخابات است، خانم‌ها باید پیشگام باشند؛ اما اینجا ما آنها را محروم می‌کنیم. چرا زنان سوری باید حق ورود به ورزشگاه‌های ما را داشته باشند؛ اما زنان خودمان چنین اجازه‌ای نداشته باشند. در تاریخ کشورمان همیشه در برهه‌های حساس مثل دفاع مقدس و جاهای دیگری که نیاز بوده خانم‌ها در صف اول بودند. در جامعه زن‌ها خیلی جاها هزینه داده‌اند و نباید از این حق محروم‌شان کرد. باید فضایی ایجاد کرد که خانم‌ها به ورزشگاه بیایند تا نیازی به گریم و این‌جور مسائل نباشد.
مردم یک‌سری مطالبات به‌حق دارند که دولت باید توجه کند. اما سوال من این است که انرژی جوان ما باید کجا تخلیه شود؟ آیا آمدیم این انرژی را کنترل کنیم؟ خداوکیلی جوان ما جای تفریح دارد؟ اینجا باز ریشه مشکلات از مسائل اقتصادی و نبود زمینه‌های لازم است. آیا این هم شد تفریح؟ چرا باید در کشور ما هزینه سفر به کیش بیشتر از هزینه سفر به ترکیه باشد. ما کشورمان چهار فصل است، هوایمان طلاست، خاکمان طلاست؛ اما جوان ایرانی نمی‌تواند از آن بهره ببرد.
جوان ما مشکلات زیادی دارد. آینده‌اش مشخص نیست، دانشگاه رفته، سربازی رفته، بخش زیادی از عمرش گذشته و می‌بیند که نه شغلی دارد، نه خانواده‌ای و نه آینده‌ای. چرا سن فحشا به ١٥ سال رسیده است؟ چرا سن اعتیاد به ١٠ سال رسیده است؟ ریشه‌اش همین مشکلات اقتصادی است.

کرانچار سر مربی با دانش و صاحب نام کروات تیم سپاهان اصفهان درباره حضور زنان در ورزشگاه،به ایسنا گفته‌: در صورتی که شرایط فراهم شود چرا نباید بانوان حضور پیدا کنند؟ زنان در ورزش مشارکت دارند. وقتی زنان آزادانه در خیابان‌ها حضور دارند و چه در پشت اتومبیل و شغل‌های متعدد چه دلیلی دارد که نتوانند در استادیوم‌ها در کنار آقایان حضور داشته باشند؟ البته باید شرایط به گونه‌ای باشد که مزاحمتی برای بانوان ایجاد نشود. اگر تمام جوامع جهانی این مساله را پذیرفته‌اند چرا نباید ایران این گونه نباشد؟

تقابل استقلال و پرسپولیس با سرخ‌آبی‌های سابق

در ادامه هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال ایران سرخ‌آبی‌های پایتخت باید مقابل مشکی‌پوشان مشهدی و سایپا به میدان بروند.
به گزارش ایسنا، در ادامه هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال ایران پنج دیدار برگزار خواهد شد که در آزادی استقلال میزبان شاگردان علی دایی خواهد بود و پرسپولیس در ثامن به مصاف مشکی‌پوشان خواهد رفت.

گسترش فولاد – فولاد، ساعت ۱۴، ورزشگاه بنیان‌دیزل تبریز
در یکی از بازی‌های مهم این هفته شاگردان فیروز کریمی مقابل فولاد خوزستان قرار خواهند گرفت. دو تیم شرایط خوبی را پشت سر می‌گذارند و در جایگاه خوبی در جدول قرار دارند. فولاد که هفته گذشته علی‌رغم تساوی مقابل تیم انتهای جدولی مشکی‌پوشان توانست رتبه دوم خود را حفظ کند می‌تواند در صورت پیروزی برابر گسترش فولاد فاصله خود را با تیم‌های دوم تا ششم جدول حفظ کند و امیدواری خود را برای کسب سهمیه آسیایی افزایش دهد.
در طرف دیگر میدان شاگردان فیروز کریمی می‌توانند در صورت پیروزی برابر مهمان خود به صورت موقت تا رده چهارم جدول بالا بیایند و گام بلندی را برای نزدیک شدن به صعود به جمع سه تیم برتر بردارند. شاگردان فیروز کریمی در ۷ بازی آخر خود تنها دو شکست را متحمل شدند و در باقی مسابقه‌ها توانسته‌اند امتیازات لازم را کسب کنند.

مشکی‌پوشان – پرسپولیس، ساعت ۱۴:۳۰، ورزشگاه ثامن مشهد
پرسپولیسی‌ها که در هفته گذشته مقابل یکی دیگر از تیم‌های انتهای جدولی یعنی نفت تهران با حساب بدون گل متوقف شدند، می‌خواهند با برتری برابر سیاه جامگان رده آخری قدم بلندی را به سوی دومی قهرمانی متوالی خود بردارند.
پرسپولیسی‌ها که در بازی رفت که در هفته چهارم برگزار شد، نتوانستند مشکی‌پوشان که در آن زمان تحت هدایت اکبر میثاقیان بازی می‌کردند را شکست دهند و با نتیجه یک بر یک متوقف شدند. شاگردان برانکو که پس از تمدید قرارداد سرمربی جدیدشان انگیزه زیادی دارند، می‌خواهند در صورت پیروزی برابر سیاه جامگان شانس خود را برای قهرمانی افزایش دهند.
در طرف دیگر میدان اما تیمی قرار دارد که در سه هفته ابتدایی نیم فصل دوم با رضا عنایتی رنگ باخت را نچشیده و توانسته یک پیروزی و دو تساوی کسب کند. این دیدار علی‌رغم تلاش‌های فراوان مسئولان مشکی‌پوشان در ورزشگاه ثامن برگزار می‌شود و تیم مشهدی نمی‌تواند بار دیگر در ورزشگاه امام رضا (ع) میزبانی کند.

سپاهان – ذوب آهن، ساعت ۱۵، ورزشگاه نقش جهان
داربی اصفهان در حالی در هفته چهارم دور برگشت برگزار خواهد شد که دوتیم شرایط متفاوتی را در جدول دارند. شاگردان امیر قلعه‌نویی که در بازی رفت نتیجه را به طلایی‌پوشان زاینده‌رود واگذار کردند، علاوه بر تلاش برای انتقام، می‌خواهند پس از مدت‌ها حضور در جمع ۴ تیم نخست را تجربه کنند.
در سوی دیگر میدان اما سپاهان علی‌رغم رتبه‌ای که در جدول دارد، دوباره به روند خوبی رسیده و در سه دیدار آخر خود شکستی را تجربه نکرده است. داربی نقش جهان در حالی در ساعت ۳ بعدازظهر روز جمعه برگزار خواهد شد که برنده این دیدار می‌تواند جهش خوبی را در جدول رده‌بندی داشته باشد.

استقلال – سایپا، ساعت ۱۶:۳۵، ورزشگاه آزادی
در مهم‌ترین دیدار هفته نوزدهم استقلال در آزادی میزبان سایپا خواهد بود. شاگردان دایی که در هفته گذشته موفق شدند آبی‌های خوزستان را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهند به دنبال پیروزی برابر آبی‌های پایتخت هستند.
اما شاگردان دایی کار سختی را برای تحقق این هدف دارند زیرا استقلالی‌ها ضمن به میدان آمدن برای انتقام شکست بازی رفت مدت‌هاست باختی را تجربه نکرده‌اند و دروازه این تیم نیز دقایق زیادی است بسته نگه داشته شده است. استقلال هفته گذشته در تبریز مقابل تراکتورسازی متوقف شد اما در صورت پیروزی برابر سایپا می‌تواند خطری برای تیم‌های فولاد و پارس جم رده دومی و رده سومی باشد.

صنعت نفت آبادان – پارس جنوبی جم، ساعت ۱۷، ورزشگاه تختی آبادان
دیدار دو تیم زردپوشان صنعت نفت و پارس جنوبی دیگر دیدار مهم هفته نوزدهم خواهد بود که پارسی‌ها در صورت پیروزی برابر صنعت نفت و توقف فولاد مقابل گسترش، می‌توانند رده دوم خود را از دیگر تیم خوزستانی پس بگیرند. شاگردان تارتار در ۷ دیدار آخر خود تنها یک پیروزی را کسب کرده‌اند و شرایط خوبی را پشت سر نمی‌گذارند.
در سوی دیگر میدان شاگردان کمالوند روندی سینوسی را پشت سر می‌گذارند. آن‌ها پس از حذف پرسپولیس از جام حذفی دو شکست برابر استقلال و پدیده و یک پیروزی برابر سایپا کسب کرده‌اند. صنعت نفتی‌ها برای جبران نتایج هفته‌های اخیر و بازگشت به جمع تیم‌های بالانشین نیاز مبرمی به سه امتیاز خانگی مقابل شاگردان تارتار دارند.

نتایج روز اول
هفته نوزدهم لیگ برتر؛
پیروزی استقلال خوزستان و توقف پیکان
نفت تراکتور را به آتش کشید!

هفته نوزدهم رقابتهای لیگ برتر با برگزاری سه دیدار همزمان آغاز شد که مهمترین نتیجه آن شکست تراکتورسازی برابر نفت تهران بود.
نوزدهمین هفته از هفدهمین دوره رقابت های فوتبال لیگ برتر پنجشنبه با برگزاری سه دیدار آغاز شد که نتایج زیر بدست آمد:
* استقلال خوزستان یک - پدیده مشهد صفر
گل: وحید نامداری (۴۲)
* نفت تهران ۲ - تراکتورسازی تبریز صفر
گل ها: عیسی آل کثیر (۸۰ و ۸۸)
* پیکان تهران صفر - سپیدرود رشت صفر.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست