یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

نگاهی به رویدادهای ایران در برنامه کمیته همبستگی برای ایران، فرانکفورتاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۱ دی ۱٣۹۶ -  ۱۱ ژانويه ۲۰۱٨


نگاهی به رویدادهای ایران
در برنامه کمیته همبستگی برای ایران، فرانکفورت

ز اشک و آه مردم بوی خون آید، که آهن را
دهی گر آب و آتش، دشنه و فولاد می‌گردد
فرخی یزدی

هم‌میهنان آزاده!
جنبش‌ اعتراضی مردم قهرمان ایران که نشانه‌های بروز آن در هفته‌ها و ماه‌های گذشته مشاهده می‌شد، سرانجام به‌شکلی شگفت‌آور فوران کرد و با گسترشی پرشتاب سراسر میهن را درنوردید.

این جنبش ریشه در بحران ساختاریِ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه‌ی ایران دارد و به عنوان پاسخی به این بحران، نشانه‌‌ای بر خواست توده‌های معترض برای پایان‌دادن به چرخه تکراری چهار دهه‌ی گذشته است. چرخه‌ای که بازی نوبتی قدرت در میان جناح‌های حاکمیت، بی‌کفایتی مزمن در حل مشکلات اقتصادی و معیشتی و پایمال‌کردن دائم حقوق مدنی و شهروندی ازجمله مشخصه‌های آن هستند. از‌این‌رو مطالبات رادیکال و ساختارشکنانه مردم فقیر و ستمدیده‌ی ایران زمینه‌های عینی و واقعی و زمینه‌های ذهنی مبتنی بر تجارب پیشین دارد و به‌هیچ‌روی نمی‌توان آن را مقطعی و موقت ارزیابی کرد و باید آن را جزیی از یک فرایند درازمدت‌‌تر دانست.

لذا ارزیابی عینی علل و عوامل بروز این حرکت و بررسی پتانسیل‌های واقعی موجود در آن برای گسترش و تداوم این جنبش در آینده اهمیتی دوچندان می‌یابد.

ازاین‌رو «کمیته همبستگی برای ایران، فرانکفورت» با دعوت از کارشناس مسائل ایران و خاورمیانه و خبرنگار سابق «فرانکفورتر روندشاو» آقای علی صدرزاده برنامه‌ای را در ساعت ١٩ روز شنبه ١٣ ژانویه ٢٠١٨ در محل

Saalbau Gallus
Frankenalle 111
60326 Frankfurt am Main
Seminarraum 2

با مجریگری آقای سعید حسینی برگزار می‌کند که در جریان آن، ویژگی‌های جنبش عدالت‌جویانه و آزادی‌خواهانه امروز مردم ایران، موقعیت کنونی و احتمالات آینده‌ی آن بررسی می‌گردند و پتانسیل‌های واقعی و راهکارهای مترقیانه آن برای تداوم و گسترش در آینده موردبررسی قرار می‌گیرند.

اسکیف، «کمیته همبستگی برای ایران، فرانکفورت» هم‌میهنان خود را به حضور در این برنامه فرا می‌خواند و به ایشان خوشامد می‌گوید.

کمیته همبستگی برای ایران، فرانکفورت


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست