یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اطلاعیه کانون سینماگران ایران در تبعید در حمایت از جنبش حق طلبانه مردم ایراناخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۰ دی ۱٣۹۶ -  ۱۰ ژانويه ۲۰۱٨


* مردم به جان آمده‍ی ایران برای سرنگون کردن رژیم تبهکار حاکم به خیابان ها آمده اند

ایرانیان و مردم آزاده‍ی جهان
جنبش آزادیخواه و حق طلبانه‍ی مردم ایران، اکنون مبارزه‍ی سترگی را برای پایان بخشیدن به طومار حاکمیت پلید رژیمی آغاز کرده که چهار دهه است بر جامعه‍ی ما سلطه یافته و جر نکبت و تباهی و جنایت حاصلی به بار نیاورده است.
رژیمی که بنا بر ماهیت ضدمردی و سیاست هایش، پایمال کردن حقوق ابتدائی مردم برای یک زندگی انسانی، دزدی و چپاول عظیم اموال عمومی، تحمیل حجاب و پوشش اسلامی، تحمیق و حقنه‍ی قوانین و اعتقادات عقب مانده و مخرب، دخالت در همه امور زندگی فردی و اجتماعی، نابودکردن امکانات جامعه برای سازندگی و رفاه، رواج مصرف مواد مخدر، گسترش گورخوابی، اعمال مجازات های غیرانسانیِ اعدام، قصاص، قطع عضو و کشتار بیرحمانه ای نظیر سنگسار، بستن دهان مردم برای اعتراض به تبعیض و بی حقوقی، سانسور وسیع و مجازات اندیشمندان و محققان و روزنامه نگاران و هنرمندان، دخالت در امور کشورهای دیگر برای گسترش نفوذ اسلام و ارتجاع و بسیاری جنایت ها و تباهی های دیگر قرار دارد که حاصل آن ها برای مردم ایران به ویژه، وضعیت دردناک کنونی و گرسنگی و بیماری و بی حقوقی همه جانبه ست.

ایرانیان و مردم آزاده‍ی جهان
تا کنون اعتراضات و شورش های مردم ایران برای احقاق حقوق خود، به شکل های سرکوبگرانه‍ی گوناگون و با تائید قدرت های جهانی که منافع خود را در بقای این رژیم می دانند به خاک و خون کشیده شده است و هزاران نفر از جوانان و مبارزین سیاسی در صحنه های خیابانی و زندان ها جان خود را از دست داده اند.
اینک مردم ایران، به ویژه کارگران و زحمت کشان که دیگر از این فجایع جان شان به لب رسیده است، عزم کرده اند تا بساط این حاکمیت پلید را در هم بریزند و مناسباتی در جامعه برقرار کنند که هدفش برپائی یک جامعه نو؛ فارغ از ستم و گرسنگی و توهین و تحقیر و سرکوب باشد. جامعه ای که در آن کسی به خاطر ابراز نظر و بیان و تلاش برای رسیدن به زندگی انسانی، مورد تحقیر و توهین و مجازات قرار نگیرد و همه بتوانند از نیروی خود در ساختن یک دنیای نو سود ببرند.
کانون سینماگران ایران در تبعید، در پِی منشور و گرایش آزاد و نوجویانه‍ی خود، و در راستای دفاع همه جانبه از حقوق مردم برای زندگی بهتر، با تمام نیرو از مبارزات مردم ایران پشتیبانی می کند و می کوشد همصدا و همگام با آن، حقانیت این مبارزه و خواست های انسانیش را به گوش مردم جهان برساند.

زنده باد آزادی و برابری
زنده باد آزادی اندیشه و بیان و خلاقیت هنری و فرهنگی
کانون سینماگران ایران در تبعید
۲ ژانویه ۲۰۱۸


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست