یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اطلاعیه کانون سینماگران ایران در تبعید در حمایت از جنبش حق طلبانه مردم ایراناخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۰ دی ۱٣۹۶ -  ۱۰ ژانويه ۲۰۱٨


* مردم به جان آمده‍ی ایران برای سرنگون کردن رژیم تبهکار حاکم به خیابان ها آمده اند

ایرانیان و مردم آزاده‍ی جهان
جنبش آزادیخواه و حق طلبانه‍ی مردم ایران، اکنون مبارزه‍ی سترگی را برای پایان بخشیدن به طومار حاکمیت پلید رژیمی آغاز کرده که چهار دهه است بر جامعه‍ی ما سلطه یافته و جر نکبت و تباهی و جنایت حاصلی به بار نیاورده است.
رژیمی که بنا بر ماهیت ضدمردی و سیاست هایش، پایمال کردن حقوق ابتدائی مردم برای یک زندگی انسانی، دزدی و چپاول عظیم اموال عمومی، تحمیل حجاب و پوشش اسلامی، تحمیق و حقنه‍ی قوانین و اعتقادات عقب مانده و مخرب، دخالت در همه امور زندگی فردی و اجتماعی، نابودکردن امکانات جامعه برای سازندگی و رفاه، رواج مصرف مواد مخدر، گسترش گورخوابی، اعمال مجازات های غیرانسانیِ اعدام، قصاص، قطع عضو و کشتار بیرحمانه ای نظیر سنگسار، بستن دهان مردم برای اعتراض به تبعیض و بی حقوقی، سانسور وسیع و مجازات اندیشمندان و محققان و روزنامه نگاران و هنرمندان، دخالت در امور کشورهای دیگر برای گسترش نفوذ اسلام و ارتجاع و بسیاری جنایت ها و تباهی های دیگر قرار دارد که حاصل آن ها برای مردم ایران به ویژه، وضعیت دردناک کنونی و گرسنگی و بیماری و بی حقوقی همه جانبه ست.

ایرانیان و مردم آزاده‍ی جهان
تا کنون اعتراضات و شورش های مردم ایران برای احقاق حقوق خود، به شکل های سرکوبگرانه‍ی گوناگون و با تائید قدرت های جهانی که منافع خود را در بقای این رژیم می دانند به خاک و خون کشیده شده است و هزاران نفر از جوانان و مبارزین سیاسی در صحنه های خیابانی و زندان ها جان خود را از دست داده اند.
اینک مردم ایران، به ویژه کارگران و زحمت کشان که دیگر از این فجایع جان شان به لب رسیده است، عزم کرده اند تا بساط این حاکمیت پلید را در هم بریزند و مناسباتی در جامعه برقرار کنند که هدفش برپائی یک جامعه نو؛ فارغ از ستم و گرسنگی و توهین و تحقیر و سرکوب باشد. جامعه ای که در آن کسی به خاطر ابراز نظر و بیان و تلاش برای رسیدن به زندگی انسانی، مورد تحقیر و توهین و مجازات قرار نگیرد و همه بتوانند از نیروی خود در ساختن یک دنیای نو سود ببرند.
کانون سینماگران ایران در تبعید، در پِی منشور و گرایش آزاد و نوجویانه‍ی خود، و در راستای دفاع همه جانبه از حقوق مردم برای زندگی بهتر، با تمام نیرو از مبارزات مردم ایران پشتیبانی می کند و می کوشد همصدا و همگام با آن، حقانیت این مبارزه و خواست های انسانیش را به گوش مردم جهان برساند.

زنده باد آزادی و برابری
زنده باد آزادی اندیشه و بیان و خلاقیت هنری و فرهنگی
کانون سینماگران ایران در تبعید
۲ ژانویه ۲۰۱۸


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست