یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

گزارشی از تظاهرات در لندن در حمایت از خیزش توده ها در ایراناخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱٨ دی ۱٣۹۶ -  ٨ ژانويه ۲۰۱٨روز شنبه ۶ ژانویه ۲۰۱٨ ، تظاهرات بزرگی در مقابل سفارت جمهوری اسلامی در لندن برگزار شد که در حمایت از خیزش انقلابی اخیر توده های تحت ستم ایران سازمان یافته بود. در این تظاهرات که از ساعت ۲ بعد از ظهر شروع شد و تا ساعت ۴ به طول انجامید ، حدود ۵۰۰ تن از ایرانیان مقیم لندن شرکت داشتند. در طول تظاهرات شعارهای زیاد و متنوعی از سوی نیروهای مختلف در این حرکت سرداده شد که مضمون اکثر آنها ، شعارهای سرنگونی رژیم بود. برخی از شعارها به شرح زیر بودند: "مرگ بر جمهوری اسلامی"، "مرگ بر خامنه ای"، " مرگ بر روحانی"، "جمهوری اسلامی ، با هر جناح و دسته ، نابود باید گردد"، "زندانی سیاسی به همت توده ها آزاد باید گردد"، "نان، کار، آزادی"، "زنده باد انقلاب"، "زنده باد سوسیالیزم"، "کارگر زندانی آزاد باید گردد"، "مرگ بر حکومت زن ستیز"، "مرگ بر حکومت شکنجه" و ... همچنین تظاهر کنندگان شعارهای "مرگ بر جمهوری اسلامی" را به زبان انگلیسی نیز سردادند.
یکی از ویژگی های این تظاهرات شرکت تعداد زیادی از جوانان بود که با شور و هیجان شعارهای ضد رژیمی سر می دادند و از مبارزات مردم در داخل ایران حمایت می کردند.
در طول تظاهرات بحث های زیادی در مورد جنبش مردمی اخیر و وضعیت و چشم انداز آن در بین تظاهر کنندگان صورت می گرفت و ایده مشترکی که در اکثر این بحث ها مطرح می شد این بود که باید با تمام توان از خیزش جاری توده های ستمدیده حمایت نمود و افشاگر سرکوبگری ها و ددمنشی های رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی بود.
فعالین چریکهای فدایی خلق ایران در انگلستان به همراه فعالین سازمان دمکراتیک ضد امپریالیستی با انتشار فراخوانی از زمره نیروهای دعوت کننده این تظاهرات بودند. در جریان تظاهرات امروز، فعالین سازمان، با نصب بنرهای بزرگی ، جنایات قریب به چهل سال حکومت جمهوری اسلامی علیه مردم را به نمایش درآورده بودند.

فعالین چریکهای فدایی خلق ایران در انگلستان
ششم ژانویه ۲۰۱٨ 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست