یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اعلامیه شماره ۳ کمیته مرکزی سازمان راه کارگر درباره خیزش انقلابی مردم ایراناخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۷ دی ۱٣۹۶ -  ۷ ژانويه ۲۰۱٨


* زندانیان سیاسی باید فوری و بی هیچ قید وشرطی آزاد گردند

درده روزی که جنبش آزادی ونان، در بیش از یکصد شهر شعله ور شده است ، مردمان ایران با سرکوب وحشیانه ودستگیریها وبازداشتهای گسترده روبروشده اند. بنا به گزارشات انتشار یافته بیش از ۱۷۰۰ نفر دستگیر و بیش از ۲٣ نفر کشته ودهها نفر زخمی ومجروح شده اند. نیروهای سرکوبگر رژیم به شکل وحشیانه ای وارد عمل شده و موج گسترده‍ی دستگیری ها در همه شهرها ادامه دارد. گزارشات حاکیست که در تهران ومشهد وچندین شهر دیگر ، نیروهای امنیتی، انتظامی، بسیجی و سپاه با محاصره کامل شهر، به خانه های از پیش تعیین شده وارد شده و جوانان مردم را بازداشت کرده اند تا مانع حرکت های مردمی در شهر گردند. در دانشگاه های کشور، موج گسترده‍ی دستگیری ها در جریان است . در این میان بیش از۱۵۰ فعال دانشجوئی در میان بازداشت شده گان هستند. موج گسترده‍ی دستگیری ها هم چنان ادامه دارد.
بازداشت گسترده ،نهادهای متعدد ومتنوع سرکوب ، نا روشن بودن محل نگهداری زندانیان، نگرانیهای بسیاری برای خانواده های بازداشت شده گان بوجود آورده وحتی برخی از نمایندگان مجلس حکومتی نیز از این همه دستگیری و "ابهام" در باره نهادهای مسئول اظهار نگرانی کرده اند. این شیوه از دستگیریها بار دیگریادآور سرکوب جنبش ٨٨ است که از طریق باندهای تجاوز وجنایت ، سازماندهی کهریزک ها ، تخریب وآتش زدن اموال عمومی توسط عوامل حک.متی ، حملات چماقداران و موتورسوران قمه بدست، ربودن جوانان ونوجوانان ، سازماندهی ساندیس خواران در تظاهرات حکومتی وتبلیغات گوبلزی صدا وسیمای حکومتی صورت گرفت. اینک تکرار آن جنایات، به شکل وحشیانه تری جان نوجوانان، جوانان و دانشجویان زندانی را تهدید می کند. برای مقابله با این سیاست وحشیانه، باید دست به اقدام زد. تحصن و اکسیون هشیارانه خانواده های زندانیان سیاسی در مقابل زندان اوین، تحصن دانشحویان در دانشگاه ، اعتراض وکلای شریف ومستقل به دستگیریها و حمایت از جنبش اعتراض مردم ، اعتراضات خانواده ها در مقابل زندانها در شهرهای مختلف و همبستگی با خانواده های زندانیان سیاسی از جمله اقدامات چند روزه اخیر بوده است. اینها نشانه های هشیاری مردمان ایران و نگرانی های بسیار از سیاست رژیم اسلامی است. دقیقا بخاطر همین ابهامات در رابطه با محل نگهداری زندانیان،ونهادهای متعدد سرکوب، باید دست به اقدام پیشگیرانه زد. باید محل نگهداری زندانیان روشن شود، نباید اجازه داد فرزاندان زندانی مردم، در اسارتگاهها وشکنجه خانه های بی نام و نشان، در خانه های تیمی اطلاعات سپاه و وزارات اطلاعات، در سلول های زندان ها و در انبارهای مخفی آدم کشی زجرکش شوند یا به حرمت انسانی آنها تجاوز شود.
سیاست تبهکارانه نظام اسلامی همواره این بوده است که مخالفان را به "دشمن" و"دشمنان " نسبت دهند. درچهاردهه گذشته این رژیم جنایتکار کوشیده است با این سیاست، دهها هزار انسان شریف، دانشجویان ودانش آموزان پیشرو، کارگران ومعلمان ترقیخواه، فعالان جنبش مدنی واجتمایی ، معترضین در جنبشهای دهه ۶۰ ،جنبش دانشجویی تیرماه ۷٨ ، جنبش ٨٨ ، مخالفین سیاسی خود و... را به امریکا واسرائیل و عربستان وصل کند. اینک همه جناحهای حکومتی ، اصلاح طلب واصولگرا، سبز وبنفش وسازندگی ،بی کلاه وباکلاه وارد شده اند وخواهان سرکوب شدید وقلع وقمع دهه شصتی شده اند. آنها میخواهند این جنبش بزرگ را که علیه کلیت این نظام تبهکار برخاسته درهم شکنند.
هیج انسان شریف وآزاده ای نمیتواند ونباید در مقابل این سرکوب سکوت کند. نباید خانواده های زندانیان سیاسی وبازداشت شده گان را تنها گذاشت. باید در همه جا، در داخل وخارج از کشور صدای زندانیان سیاسی وخانواده های آنان باشیم. نباید خانوادههایی راکه جلوی زندان اوین ، در دانشگاهها ودرمقابل مراکز دولتی تحصن کرده اند را تنها بگذاریم. با انتشار اسامی تک تک بازداشت شده گان، محل نگهداری آنها، نهادهای دستگیرکننده ، با ارسال این اطلاعات به رسانه ها و وکلای شریف ومستقل ونهادهای مدافع حقوق انسانی نظیر عفو بین الملل ، مانع از آفرینش کهریزک های تازه ودهه خونین ۶۰ دیگری توسط خبرگان آدمکش اسلامی شویم. شعار "زندانی سیاسی فورا وبی قید وشرط آزاد باید گردد" را همه جا فریاد کنیم. فرزندان وخواهران وبرادران ورفقا ودوستان وهمکلاسیهایمان را فراموش نکنیم. با تحصن ،اکسیون ،اعتراض ،اعلامیه ، شعارنویسی وطومارنویسی ، در همه جا ،باید نام آنهارا فریاد کنیم. نباید به آدمکشان اسلامی اجازه داد تا در سکوت وتاریکی ، در هیاهوی تبلیغات گوبلزی آخوندی صدا وسیما ومنابر ومساجدشان، فرزندان شریف وآگاه مردم مارا درزیر شکنجه وزندان نابود کنند. باید با فریادمان مانع از ایجاد بیدادگاههای رسوای هشتاد وهشتی شد که با شکنجه های قرون وسطایی و وحشیانه شخصیت برخی از زندانیان را درهم شکنند. این بار باید این سیاست حرفه ای رژیم اسلامی را درهم شکست!
سازمان راه کارگر از همه سازمانها ونهادهای انسان دوست وترقیخواه، از همه احزاب چپ وکارگری وسوسیالیست ، از همه انسانهای شریف وآگاه انتظار دارد که در حمایت از زندانیان سیاسی و خانواده هایشان باهمه امکانات گسترده و رسانه ای شان، صدای حق طلبی زندانیان سیاسی و عقیدتی باشند. باید تلاش کنیم اخبار دستگیری های گسترده سراسر کشور و بویژه فعالان کارگری، معلمی و دانشجوئی را به گوش جهانیان برسانیم و با تجمع در جلو سفارتخانه های رژیم اسلامی یا در میدان های شهرهای بزرگ در کشورهای گوناگون، فشار افکار عمومی بین المللی علیه سرکوبگری های رژیم اسلامی ایران را گسترده تر سازیم. باید سیاست سرکوب رژیم اسلامی را درهم شکنیم و به جنبش بزرگ نان وآزادی در ایران برای سرنگونی رژیم اسلامی یاری رسانیم.

زندانی سیاسی آزاد باید گردد!
سرنگون باد رژیم سرمایه داری اسلامی!
پیروز باد جنبش بزرگ آزادی و نان!
زنده باد آزادی- زنده باد سوسیالیسم

کمیته مرکزی سازمان راه کارگر
۷ ژانویه ۲۰۱٨ – ۱۷ دیماه ۱۳۹۶


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست