یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

هفته هجدهم لیگ برتر
تساوی سرخ آبی ها در تهران و تبریز، برد ذوب آهن و گسترشاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱۵ دی ۱٣۹۶ -  ۵ ژانويه ۲۰۱٨هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال ایران با برگزاری چند دیدار پیگری شد که تیم های فوتبال ذوب آهن اصفهان و گشترش فولاد تبریز توانستند از سد حریفان خود بگذرند.

به گزارش ایسنا، هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال ایران در یکی از این بازی‌ها تیم‌های سپیدرود رشت و گسترش‌ فولاد تبریز به مصاف همدیگر رفتند. این دیدار در ورزشگاه سردار جنگل رشت آغاز شد، در نهایت با شکست دو بر یک تیم میزبان به پایان رسید تا علی کریمی در اولین حضور اش روی نیمکت این تیم نخستین شکست را دریافت کند.
گل‌های گسترش فولاد را رضا خالقی‌فر (۱۲) و اسماعیل فرهادی (۳۶) به ثمر رساندند. محمد غلامی هم که در نیم فصل دوم به سپیدرود پیوست، در دقیقه ۴۵ برای تیمش گلزنی کرد.

در یکی دیگر از بازی های این هفته، تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان از پیکان تهران میزبانی کرد. در پایان ۹۰ دقیقه تلاش دو تیم، این ذوب آهن بود که موفق شد با نتیجه دو بر یک از سد شاگردان جلالی بگذرد. گل های این بازی را محمد صادق بارانی برای پیکان و مرتضی تبریزی و میلاد فخر الدینی برای ذوب آهن به ثمر رساندند.
دیدار تراکتورسازی و استقلال با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

از هفته هجدهم لیگ برتر، تراکتورسازی میزبان استقلال بود. این بازی در ورزشگاه یادگار تبریز برگزار شد که با تساوی بدون گل تمام شد و دو تیم امتیازات را تقسیم کردند.
با این تساوی استقلال ۲۷ امتیازی شد و با یک بازی بیشتر و تفاضل گل بهتر نسبت به پیکان در رده چهارم جدول جای گرفت. تراکتورسازی هم با یک ۲۱ امتیاز به رده دهم جدول بازگشت.
قضاوت این بازی را حسین زرگر بر عهده داشت.
سیدحسین حسینی با بسته نگهداشتن دروازه خود تا دقیقه ۲۳ رکورد بیرانوند را شکست و به تنهایی در تعداد دقایق گل نخوردن متوالی در تاریخ لیگ برتر خودش و استقلال را صاحب رکورد کرد.
نیمه نخست
در دقیقه یک، شوت محکم احسان پهلوان توسط سید حسینی حسینی دفع شد.
در دقیقه هشت، علی قربانی با شوت محکم و فنی خود، دروازه فرزین گروسیان را تهدید کرد.
در دقیقه ۲۲، پاس در عرض امید نورافکن به داخل محوطه جریمه تراکتورسازی با سرعت زیادی از مقابل دروازه عبور کرد و به بیرون رفت.
در دقیقه ۲۷، سانتر مهدی مهدی پور با به داخل محوطه جریمه استقلال با ضربه سر دانیال اسماعیلی فر راه به دروازه حسینی نیافت.
در دقیقه ۲۸، شوت فرشید اسماعیلی از پشت محوطه جریمه تراکتورسازی توسط فرزین گروسیان کنترل شد.
در دقیقه ۴۰، کار تیمی بازیکنان استقلال منجر به خلق یک موقعیت خوب در داخل محوطه جریمه تراکتورسازی باری علی قربانی شد اما ضربه والی او با اختلاف کم از بالای دروازه گروسیان به بیرون رفت.
در دقیقه ۴۳، محمد ابراهیمی در موقعیت تک به تک با سید حسین حسینی نتوانست دروازه استقلال را باز کند و حسینی توپ را به کرنر فرستاد.
نیمه دوم
در دقیقه ۵۱، شوت محکم امید نورافکن توسط فرزین گروسیان مهار شد.
در دقیقه ۵۴، داریوش شجاعیان با استفاده از غفلت بازیکنان تراکتورسازی شوت زد که با اختلاف کمی از کنار دیرک دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه ۶۳، روی پاس رو به عقب بازیکنان استقلال، حسینی توپ را با دست کنترل کرد و داور خطای غیر مستقیم به نفع تراکتورسازی اعلام کرد که نتیجه ای برای سرخپوشان نداشت.
در دقیقه ۷۲، ارسال بلند بازیکنان تراکتورسازی به داخل محوطه جریمه استقلال بدون اصابت به بازیکنی با واکنش ناقص حسینی همراه شد که او در بازگشت شوت حاتمی را با پا به کرنر فرستاد.
در دقیقه ۷۳، ارسال بازیکنان تراکتورسازی از روی نقطه کرنر با واکنش اشتباه حسینی مواجه شد که در ادامه ضربه قائم اسلام خواه به دیرک دروازه اصابت کرد و در بازگشت هم بازیکنان تراکتورسازی توپ را به جای دروازه به اوت زدند.
در دقیقه ۸۰، شوت امید ابراهیمی از روی ضربه ایستگاهی در آغوش گروسیان قرار گرفت.
در دقیقه ۸۱، شوت محکم فرزاد حاتمی توسط حسینی کنترل شد.
در دقیقه ۸۶، سانتر بازیکنان تراکتورسازی از روی نقطه کرنر با ضربه سر بازیکن این تیم از کنار دیرک عمودی دروازه استقلال به پایان رسید.
این بازی در نهایت با تساوی بدون گل خاتمه یافت و دو تیم امتیازات را تقسیم کردند.
ترکیب تراکتورسازی: فرزین گروسیان، محمدرضا مهدی‌زاده، محمد نادری، محمد ایرانپوریان، رضا شربتی، مهدی مهدی‌پور، محمد ابراهیمی ( محمد نوری ۸۴)، احسان پهلوان (محمدرضا آزادی ۹۲)، دانیال اسماعیلی‌فر، قائم اسلامی‌خواه و فرزاد حاتمی.
ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، میلاد زکی پور، سید مجید حسینی، پژمان منتظری، وریا غفوری، امید ابراهیمی، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی (جابر انصاری ۶۰)، داریوش شجاعیان، سید محسن کریمی ( خسرو حیدری ۷۸) و علی قربانی.

تساوی پرسولیس و نفت در سکوت آزادی
تیم فوتبال پرسپولیس تهران در روزی که هوادارانش از حضور در ورزشگاه محروم بودند، مقابل تیم نفت تهران به تساوی بدون گل رضایت داد.
از هفته هجدهم لیگ برتر، پرسپولیس تهران به مصاف نفت تهران رفت. در نهایت این بازی با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید. تماشاگران پرسپولیس از حضور در ورزشگاه آزادی محروم بودند.
نیمه نخست
دقیقه ۶ ارسال مسلمان روی یک ضربه آزاد درون محوه جریمه نفت به خلیل‌زاده رسید که ضربه وی بلوکه شد.
دقیقه ۳۰ ارسال ماهینی از راست و ضربه سر علیپور از کنار دروازه نفت به بیرون رفت.
دقیقه ۳۶ ارسال نعمتی از راست و ضربه سر امیری از بالای دروازه نفت به بیرون رفت.
دقیقه ۴۰ حرکت انفرادی و شوت سیامک نعمتی از پشت محوطه جریمه توسط شهاب عادلی مهار شد.
نیمه دوم
دقیقه ۵۷ پرسپولیسی ها که با تعداد نفرات زیاد به تیم نفت فشار می آوردند صاحب یک موقعیت شدند که در این صحنه شوت وحید امیری را دروازه بان نفت دفع کرد.
دقیقه ۶۰ محسن مسلمان بعد از دریبل کردن چند بازیکن نفت تهران با یک شوت زیبا دروازه نفت را تهدید کرد که این ضربه با اختلاف بسیار کم از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۶۳ پرتاب اوت وحید امیری عرض محوطه جریمه نفت را طی کرد و کمال کامیابی نیا در دهانه دروازه نتواست اثری روی توپ بگذارد و این موقعیت هم برای پرسپولیس از دست رفت.
دقیقه ۷۴ شوت سرکش کامیابی نیا از پشت محوطه جریمه، با نوک انگشتان عادلی به کرنر رفت.
تیم فوتبال پرسپولیس، صدرنشین لیگ برتر با این تساوی ۴۱ امتیازی شد.
ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی (کاپیتان)، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، حسین ماهینی، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا، محسن مسلمان، سیامک نعمتی، وحید امیری و علی علیپور.
ترکیب نفت تهران: شهاب عادلی، احمد آل نعمه، فرید محمدی زاده، احمد کامدار، عیسی آل کثیر،امین منوچهری، سامان آقازمانی، هاشم بیگ زاده، محمد نصرتی، امیرحسین فشنگچی و حامد آقایی.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست