یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تفنگت را زمین بگذار!


ف. تابان


• برادر «حافظ نظم»، تفنگت را زمین بگذار، آن ها که به خیابان آمده اند، کارگران و جوانان و زنان و مردم گرسنه و جان به لب رسیده ای هستند که حق زندگی را طلب می کنند. عدالت و آزادی برای خانواده و سرزمین خود می خواهند. نگذار گلوله ای که از تفنگ تو خارج می شود و سینه ی هموطنان زحمتکشت را می شکافد، بیش از این خیابان های ایران را در خون غرق کند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱٣ دی ۱٣۹۶ -  ٣ ژانويه ۲۰۱٨در حالی که مقامات حکومت از «حق مردم» برای «اعتراض» صحبت می کنند، شمار کشته ها افزایش می یابد و دسته دسته مردم ناراضی را دستگیر می کنند و به زندان می اندازند. همه ی این ها را به جرم مقابله با «اغتشاشگران» انجام می دهند تا به گفته ی خود از «تخریب اموال عمومی» جلوگیری کنند. رسانه های وابسته به حکومت بی وقفه مشغول پخش فیلم هایی هستند که نشان می دهد «اموال عمومی» تخریب شده اند. نه حکومت و نه رسانه های وابسته به آن نمی گویند که در طول چهل سال حکومت اسلامی بزرگترین تخریب اموال عمومی از سوی سران و وابستگان حکومت صورت گرفته، ان چه انجام شده غارت یک سرزمین ثروتمند بوده است. هر مقام حکومتی که توانسته با اختلاس و دزدی میلیاردها دلار و تومان را از «اموال عمومی» بالا کشیده است، صدها میلیاردها دلار از اموال مردم را خرج «انقلاب اسلامی» در این و آن کشور کرده اند، کارخانه ها را به غارت برده و کارگران را گرسنه و محتاج کرده اند، حاصل دسترنج کارگران و بازنشستگان در صندوق های اجتماعی را بالا کشیده اند، تا هر جا توانسته اند خورده اند و تا جایی که جیبشان اجازه می داده است، آن را پر کرده اند...

غارتگران کشور و سفره مردم، حالا تفنگ به دست «حافظان نظم» داده و آن ها را روانه خیابان ها کرده اند تا جلوی «تخریب اموال عمومی» را بگیرند.

برادر «حافظ نظم»، تفنگت را زمین بگذار، آن ها که به خیابان آمده اند، کارگران و جوانان و زنان و مردم گرسنه و جان به لب رسیده ای هستند که حق زندگی را طلب می کنند. عدالت و آزادی برای خانواده و سرزمین خود می خواهند. نگذار گلوله ای که از تفنگ تو خارج می شود و سینه ی هموطنان زحمتکشت را می شکافد، بیش از این خیابان های ایران را در خون غرق کند.
لطفا تفنگت را زمین بگذار!


* عکس متعلق به یک نوجوان سیزده ساله به نام آرمین صادقی است که دوشنبه شب در خمینی شهر اصفهان توسط نیروهای امنیتی کشته شده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۴)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست