یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

هفته شانزدهم لیگ برتر
تساوی پرسپولیس، برد استقلال، شکست پارس و پیروزی تراکتوراخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۴ دی ۱٣۹۶ -  ۲۵ دسامبر ۲۰۱۷تیم فوتبال پرسپولیس در هفته شانزدهم لیگ برتر در حالی که تا دقایق پایانی از فولاد پیش بود، در نهایت برد را با تساوی عوض کرد تا دو تیم امتیازات را تقسیم کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه مسابقات هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال تیم پرسپولیس در ورزشگاه غدیر اهواز میهمان تیم فولاد بود که این مسابقه با نتیجه تساوی یک به یک به اتمام رسید.
گادوین منشا (۱۴) برای پرسپولیس گلزنی کرد. رحیم زهیوی (۸۹) هم گل فولاد را به ثمر رساند.
پرسپولیس این بازی را با ترکیب علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی (کاپیتان)، شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی، محمد انصاری، کمال کامیابی‌نیا، محسن ربیع‌خواه، محسن مسلمان (۶۳ - بشار رسن)، فرشاد احمدزاده (۷۲ - شایان مصلح)، علی علیپور (۷۷ - سیامک نعمتی) و گادوین منشا آغاز کرد.
شاگردان برانکو ایوانکوویچ در دقیقه ۱۴ روی ضربه سر گادوین منشا به گل رسیدند و موفق شدند این برتری را یک نیمه حفظ کنند. پرسپولیس بعد از این گل بیشتر به ارسال ها و پاسهای پشت دفاع محسن مسلمان تکیه داشت. بازیکنان فولاد هم در دقیقه ۱۶ می توانستند کار را به تساوی بکشند ولی ضربه فرشاد جانفزا به تیرک دروازه پرسپولیس خورد تا نیمه نخست با همان یک گل به پایان برسد.
در نیمه دوم فولاد خوزستان تلاش زیادی برای جبران نتیجه داشت ولی حملات این تیم برای رسیدن به دروازه پرسپولیس تا دقایق پایانی راه به جایی نبرد. سیدسیروس پورموسوی سرمربی فولاد در این نیمه برای تقویت تیمش حسن بیت سعید که به تازگی از استقلال به فولاد آمده را وارد میدان کرد.
خطرناکترین موقعیت فولاد در نیمه دوم در دقیقه ۷۳ رقم خورد جایی که ضربه زلیکانی را علیرضا بیرانوند مهار کرد. در همین دقیقه، پرسپولیس توسط علی علیپور صاحب موقعیتی شد که شوت علیپور از کنار دروازه به بیرون رفت. در نهایت تلاش بازیکنان فولاد در دقیقه ۸۹ به ثمر نشست و رحیم زهیوی توانست گل تساوی را به ثمر برساند.
علیرضا بیرانوند دروازه بان پرسپولیس در این مسابقه با گل نخوردن تا دقیقه ۸۹، رکورد گل نخوردن دروازه بان‌ها در لیگ ایران را جابجا کرد. پیش از این آرمناک پطروسیان دروازه بان سپاهان ۱۷ سال رکورددار بیشترین دقایق گل نخوردن بود ولی بیرانوند امروز این رکورد را به ۷۲۲ دقیقه ارتقا داد.
پرسپولیس با این نتیجه ۳۷ امتیازی شد و به صدرنشینی اش در جدول ادامه داد. فولاد هم با این نتیجه ۲۸ امتیازی شد.

هفته شانزدهم لیگ برتر؛
پیروزی تراکتور مقابل استقلال خوزستان/ گلزنی سرباز جدید
تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در اولین هفته از مرحله برگشت لیگ برتر موفق شد حریف خود استقلال خوزستان را با شکست بدرقه کند.
تیم فوتبال تراکتورسازی در دیدار امروز خود مقابل استقلال خوزستان موفق شد با سه گل حریفش را شکست بدهد.
در دیداری که در چارچوب هفته شانزدهم لیگ برتر بین دو تیم استقلال خوزستان و تراکتورسازی در تبریز برگزار شد، شاگردان یحیی گل محمدی موفق شدند با ۳ گلی که در به ثمر رساندند این بازی را به سود خود خاتمه دهند.
در این دیدار ابتدا محمد ایرانپوریان در دقیقه ۲۷ از روی نقطه پنالتی دروازه تیم استقلال خوزستان را باز کرد و سپس امید عالیشاه در آخرین دقیقه نیمه اول، دومین گل را برای تراکتورسازی به ثمر رساند. احسان پهلوان هم که به تازگی به عنوان بازیکن سرباز راهی تراکتورسازی شده است، در دقیقه ۹۳ گل سوم تیمش را وارد دروازه حریف کرد.
نکته حائز اهمیت این بازی در نیمه اول اخراج موسی کولیبالی در دقیقه ۴۴ بود که باعث شد شاگردان ویسی یک نیمه را ده نفره به کار خود ادامه دهند.تیم استقلال خوزستان در دقیقه ۸۰ بازی نیز بهترین موقعیت خود را برای رسیدن به گل از دست داد. در این دقیقه میثم دورقی یک ضربه پنالتی را از دست داد تا دست شاگردان ویسی از رسیدن به گل خالی بماند.
در پایان این بازی تراکتورسازی ۲۰ امتیازی شد و به وضعیتش در میانه جدول سر و سامان داد و استقلال اهواز ۱۴ امتیازی باقی ماند تاهمچنان در رده چهاردهم جدول قرار داشته باشد.

هفته شانزدهم لیگ برتر؛
استقلال روی نوار پیروزی/ نفت در آتش آبی‌ سوخت!
تیم فوتبال استقلال تهران در ادامه روند رو به جلو خود موفق شد تیم صنعت نفت آبادان را در هفته شانزدهم لیگ با نتیجه پرگل شکست بدهد و به رده ششم جدول صعود کند.
در ادامه مسابقات هفته شانزدهم رقابت های لیگ برتر، تیم استقلال موفق شد میهمان خود صنعت نفت آبادان را در خانه با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب کند. این بازی در ورزشگاه آزادی آغاز شد. محسن کریمی در دقایق ۱۵ و ۶۶، وریا غفوری در دقیقه ۴۲ و داریوش شجاعیان در دقیقه ۵۵ برای آبی پوشان گلزنی کردند.
تیم استقلال با ترکیب سید حسین حسینی، سید مجید حسینی، روزبه چشمی، وریا غفوری، میلاد زکی پور (۷۳ - امید نورافکن)، امید ابراهیمی، فرشید باقری، داریوش شجاعیان، سرور جباروف (۷۷ - خسرو حیدری)، سید محسن کریمی و علی قربانی (۸۱ - بهنام برزای) بازی را آغاز کرد.
صنعت نفت هم این مسابقه را با داود نوشی صوفیانی، هادی، عبدالله زاده، مگنو باتیستا، محمد امین درویشی ( ۶۲ - طالب ریکانی)، آگوستو سزار ، کرار جاسم، ساکی، حسین بغلانی، زبیر نیک نفس (۴۶ - رضا جبیره)، لوسیانو پریرا و ابراهیم زاده.
بازی در حالی شروع شد که ابتدای این تیم صنعت نفت بود که متکی بر حرکات تکنیکی کرار جاسم ابتکار بازی را در دست گرفته بود و در چند نوبت هم روی دروازه استقلال خطر آفرین شد. آبی‌ها بعد از ۱۰ دقیقه ابتدایی توانستند توسط میدان داری امید ابراهیمی و بازی‌گردانی سرور جباروف ابتدا میانه میدان و سپس نبض بازی را کاملا در دست بگیرند.
شاگردان شفر بعد از مسلط شدن به بازی خیلی زود به گل رسیدند. محسن کریمی اولین بازیکنی بود که با استفاده از پاس در عمق داریوش شجاعیان اولین گل خودش و بازی را به ثمر رساند تا آبی ها از نظر روحی در شرایط خوبی قرار بگیرند.
در حالی که آبی‌ها بر جریان بازی مسلط بودند و در چندن نوبت دیگر خطر آفرین شدند. در چهل و دومین دقیقه بازی وریا غفوری با استفاده از پاس سرور جباروف و یک ضربه از پشت محوطه جریمه دومین گل استقلال را زد.
آبی پوشان که در این بازی پر اشتها نشان دادند در نیمه دوم هم بر توپ و میدان مسلط بودند و بارها روی دروازه حریف خطرآفرین شدند. بازی برتر آبی پوشان در این نیمه هم نتیجه داد. آنها ابتدا در دقیقه ۵۵ توسط داریوش شجاعیان و روی پاس خوب علی قربانی به گل رسیدند.
فشار حملات استقلال یکبار دیگر ثمر داد و باز هم محسن کریمی بود که برای آبی‌ها گلزنی کرد. کریمی در دقیقه ۶۶ بازی دومین گل خودش و چهارمین گل تیمش را زد تا شب رویایی استقلال با شبی رویایی برای او و استقلال رقم خورده باشد.
استقلال با این برد ۲۳ امتیازی شد به رده ششم جدول صعود کرد و جای صنعت را گرفت.

هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال؛
شکست پارس جنوبی مقابل گسترش فولاد
تیم فوتبال پارس جنوبی در هفته شانزدهم لیگ برتر مقابل تیم گسترش فولاد شکست خورد.
در آخرین دیدار از هفته شانزدهم لیگ برتر امروز یکشنبه تیم پارس جنوبی در شهر جم میزبان گسترش فولاد بود که دیدار دو تیم در نهایت با نتیجه ۲ بر صفر به سود تیم گسترش فولاد به اتمام رسید.
پیمان بابایی در دقیقه ۱۸ و احمد موسوی در دقیقه ۹۷ برای تیم گسترش فولاد گلزنی کردند


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست