یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فرمان جنگ، ماموریت اول هر رییس جمهور امریکا


• دراین کلیپ فرمان‌های روسای جمهور هفت دهه گذشته امریکا (روزولت، ترومن، فورد، نیکسون، کارتر، ریگان، بوش پدر، کلینتون، جرج بوش، اوباما و ترامپ) را می بینید که هر یک دستور حملات وحشیانه‌ نظامی به کشورهای مختلف را می‌دهند که نتیجه آن کشتار انسان ها، نابودی دستاوردهای مادی و معنوی مردم در بسیاری کشورهای به‌اصطلاح جهان‌سوم بوده است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۹ آذر ۱٣۹۶ -  ۲۰ دسامبر ۲۰۱۷


 

بقا و ادامه حیات سیستم‌های استعماری تنها از راه جنگ و اشغال و تجاوز به کشورهای دیگر تضمین می‌گردد. بی‌دلیل نیست که مخصوصا بعد از جنگ دوم جهانی، هیچ رییس جمهور امریکا نبوده که فرمان جنگ و کشتار و مداخله به بیرون از مرزهایش نداده باشد. اوباما که در جریان کارزارهای انتخاباتی‌اش از ختم جنگ در این و آن کشور سخن گفته محبوبیت یافته بود، وقتی وارد کاخ سفید شد، بیش از هر رییس جمهور دیگر به تشدید جنگ و جنایت متوسل شده تنفر عمومی را نصیب گردید. رییس‌جمهوری که اندکی در پیشبرد این سیاست اهمال ورزد، به سرنوشت جان اف کندی مواجه می‌شود که توسط سی.آی.ای ترور شد.
چرخ اقتصاد بنگاه‌های بزرگ سرمایه‌ مالی با جنگ و غارتگری است که در حرکت بوده سودهای هنگفتی به جیب انگشت‌شمار ابرسرمایه‌دارانی که همه ثروت‌ها را به چنگ گرفته اند، واریز می‌شود. بنا تا سیستم امپریالیستی پابرجاست، جنگ و کشتار و اشغال ملزومه آن بوده، بشریت از این فجایع رهایی نخواهد یافت.
در کلیپ فوق فرمان‌های روسای جمهور هفت دهه گذشته امریکا را جمعاوری کرده‌ایم که هر یک دستور حملات وحشیانه‌ به کشورهای مختلف را می‌دهند که نتیجه آن بربادی و قتل و بربریت در بسا کشورهای به‌اصطلاح جهان‌سوم بوده است.

منبع:حزب همبستگی افغانستان


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست