یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

یک چهارم نهایی جام حذفی
حذف سرخ های تهران و تبریز، صعود آبی های تهران و اهوازاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۹ آذر ۱٣۹۶ -  ۲۰ دسامبر ۲۰۱۷تیم فوتبال پرسپولیس با قبول شکست مقابل صنعت نفت آبادان در ضربات پنالتی از راهیابی به مرحله نیمه نهایی جام حذفی بازماند.
به گزارش مهر، در یکی از دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال تیم پرسپولیس سه شنبه در ورزشگاه آزادی از تیم صنعت نفت میزبانی کرد که این بازی در ۹۰ دقیقه و سپس در وقتهای اضافه، با نتیجه تساوی یک - یک به اتمام رسید تا کار بعد از ۱۲۰ دقیقه بازی به ضربات پنالتی کشیده شود. در نهایت صنعت نفت موفق شد حریفش را شکست بدهد.
در وقت های قانونی فرشاد احمدزاده (۲۶) برای پرسپولیس و علی عبدالله زاده (۴۷) برای صنعت نفت گلزنی کردند.
پرسپولیس این مسابقه را با ترکیب علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی (کاپیتان)، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، حسین ماهینی، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا، محسن مسلمان (۶۷ - بشار رسن)، فرشاد احمدزاده (۶۹ - سیامک نعمتی)، گادوین منشا و علی علیپور آغاز کرد.
دقایق ابتدایی بازی با اشتباهات متوالی بازیکنان دو تیم در پاسکاری همراه بود ولی فرشاد احمدزاده که با توجه به مصدومیت وحید امیری در ترکیب سرخپوشان قرار داشت، در دقیقه ۲۶ توانست روی یک ضربه سر چکشی گل اول بازی را به ثمر برساند.
گادوین منشا مهاجم پرسپولیس که در دقیقه ۲۱ بازی یک فرصت خوب تک به تک را از دست داده بود، در دقیقه ۴۴ هم موقعیت خوب دیگری را از دست داد تا نیمه نخست با یک گل به سود سرخپوشان خاتمه یابد.
هرچقدر که دقایق ابتدایی نیمه نخست کسل کننده و سرد بود، بازی در نیمه دوم طوفانی آغاز شد و علی عبدالله زاده در دقیقه ۴۷ گل تساوی را با یک ضربه سر - مشابه با گل بادران به پرسپولیس- وارد دروازه سرخپوشان کرد.
پرسپولیس بعد از دریافت گل تساوی و در عرض ۵ دقیقه دو موقعیت خوب توسط کمال کامیابی نیا به دست آورد. ابتدا ضربه سر کامیابی نیا در دقیقه ۴۸ در آستانه ورود به دروازه نفت بود که توپ از روی خط به کرنر فرستاده شد. در دقیقه ۵۱ هم کامیابی نیا در محوطه شش قدم نفت می توانست گل دوم پرسپولیس را به ثمر برساند ولی دروازه نفت را اینبار را مگنو باتیستا نجات داد.
در ادامه بازیکنان صنعت نفت بازهم موقعیت هایی برای گلزنی داشتند از جمله ضربه کاشته کرار جاسم در دقیقه ۶۱ و شوت مگنو باتیستا در محوطه جریمه پرسپولیس که توپ این بازیکن با اختلاف از کنار دروازه بیرون رفت.
برانکو با ورود بشار رسن و سیامک نعمتی به جای محسن مسلمان و فرشاد احمدزاده بخش هجومی تیمش را تقویت کرد. گادوین منشا هم در دقیقه ۸۲ با یک ضربه سر می توانست دومین گل پرسپولیس را بزند که دروازه بان نفت مانع باز شدن دروازه اش شد.
در نهایت تلاش بازیکنان دو تیم برای گلزنی ثمری نداشت تا کار برای تعیین برنده، به وقتهای اضافه کشیده شود. در وقتهای اضافه اول و دوم هم پرسپولیس توسط کامیابی نیا، بشار رسن و منشا می توانست نتیجه را عوض کند که این موقعیت ها ثمری نداشت و کار بعداز ۱۲۰ دقیقه تلاش به ضربات پنالتی کشید.
در ضربات پنالتی هم این تیم نفت بود که موفق شد حریفش را شکست بدهد و راهی مرحله نیمه نهایی شود.
تیم خونه به خونه بابل پیش از این راهی مرحله نیمه نهایی شده بود.

یک چهارم نهایی جام حذفی؛
استقلال خوزستان در ضربات پنالتی تراکتورسازی را حذف کرد
تیم فوتبال استقلال خوزستان با پیروزی مقابل تراکتورسازی در ضربات پنالتی، راهی مرحله نیمه نهایی جام حذفی شد.
دیدار حساس دو تیم تراکتورسازی و استقلال خوزستان که در اهواز انجام شد، در طول ۱۲۰ دقیقه همه چیز داشت به جز گل تا سرنوشت این بازی در ضربات پنالتی تعیین شود.
در این بازی فرزاد حاتمی مهاجم تراکتورسازی در دقیقه ۹۳ به دلیل خطای آشکار روی محمد امین آرام طبع با کارت مستقیم قرمز داور زمین مسابقه را ترک کرد تا تراکتورسازی وقت‌های اضافه را با یک بازیکن کمتر دنبال کند.
حساس ترین صحنه این بازی در دقیقه ۱۱۶ اتفاق افتاد که اشتباه ابوالفضل علایی مدافع استقلال خوزستان تراکتورسازی را صاحب یک ضربه پنالتی کرد و محمد ایرانپوریان بهترین پنالتی زن تیم تراکتورسازی پشت این توپ قرار گرفت و در دوئل رو در رو با وحید شیخ ویسی دروازه بان استقلال خوزستان مغلوب شد تا قفل دروازه ها همچنان بسته بماند.
سه دقیقه بعد از آن برخورد توپ به دست مدافع تراکتورسازی در محوطه جریمه از نظر خوزستانی ها پنالتی بود اما از نظر داور نه و بازی صفر-صفر ادامه پیدا کرد.
سرانجام این بازی پر حادثه بدون گل پایان یافت و دو تیم به ضیافت پنالتی ها رفتند.
در نهایت این تیم استقلال خوزستان بود که در ضربات پنالتی با نتیجه ۴ بر ۳ به پیروزی رسید و به جمع ۴ تیم مرحله نیمه نهایی جام حذفی صعود کرد.

یک چهارم نهایی جام حذفی؛
صعود استقلال به نیمه نهایی با شکست ایرانجوان
تیم فوتبال استقلال تهران در آخرین بازی از مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی کشور با پیروزی بر تیم ایرانجوان آخرین تیمی بود که به مرحله نیمه نهایی این مسابقات رسید.
آخرین بازی از مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی امروز چهارشنبه بین دو تیم استقلال و ایرانجوان در ورزشگاه آزادی برگزار شد که شاگردان شفر با عبور از ایرانجوان بعنوان چهارمین تیم به مرحله نیمه نهایی این مسابقات رسیدند. استقلال در این بازی با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید. مجید حسینی، جپاروف و علی قربانی برای استقلال گلزنی کردند.
تیم فوتبال استقلال در این دیدار با ترکیب سید مهدی رحمتی، وریا غفوری، امید نورافکن، سید مجید حسینی، روزبه چشمی، امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی (از دقیقه ۶۸ سید محسن کریمی)، سرور جباروف (از دقیقه ۸۷ پژمان منتظری)، داریوش شجاعیان (از دقیقه ۸۳ فرشید باقری)، مهدی قائدی و علی قربانی به میدان رفت.
تیم ایرانجوان نیز در این بازی با این نفرات بازی کرد: وحید اصغر زاده (از دقیقه ۴۶ علی عساکره)، محمد طارمی، رضا حسن زاده، غلامحسین موجی، اویس کردجهان، مسعود نظر زاده، مصطفی احمدی (از دقیقه ۶۰ عباس چاپی)، حمد الله اقدام، احمد الجبوری (از دقیقه ۸۹ احمد نادری)، صادق گشنی و سجاد فیض الهی.
آبی پوشان در نیمه نخست این بازی باوجود فشار های زیادی که وارد کردند نتوانستند از موقعیت های زیادی که روی دروازه حریف خلق کنند بیشتر از یکبار استفاده کنند و در حالی که بازی در نیمه نخست می رفت تا با نتیجه مساوی پایان یابد، سید مجید حسینی مدافع پیش کشیده آبی ها در پنجمین دقیقه از وقت های تلف شده بازی از روی ارسال کرنر سرور جباروف، با ضربه سر دروازه تیم ایرانجوان را باز کرد تا آبی پوشان دست خالی به رختکن نروند.
شروع طوفانی آبی پوشان در نیمه دوم نشان از اشتهای فراوان این تیم برای اضافه شدن بر شمار گل های این تیم داشت. در نیمه دوم بر خلاف نیمه نخست فشار استقلالی ها خیلی زود جواب داد و در دقیقه ۵۰ بازی سرور جپاروف بهترین بازیکن و بهترین گلزن این فصل استقلال که در نیمه نخست پاس گل داده بود، با یک ضربه از پشت محوطه جریمه برای دومین بار دروازه ایرانجوان را باز کرد و حساب کار را ۲ بر صفر کرد.
بعد از گل دوم استقلال تاحدودی از اشتها و فشار حملات آبی پوشان کاسته شد اما همچنان ابتکار عمل دست آبی پوشان بود و در چند نوبت توانستند روی دروازه تیم ایرانجوان خطر آفرینی کنند. موقعیت های استقلال در این دقایق توسط قربانی، قائدی، اسماعیلی و جپاروف از دست رفت.
آبی پوشان همانند نیمه نخست در نیمه دوم هم در اوقات تلف شده به گل رسیدند. در دقیقه ۹۲ بازی وریا غفوری بعد از یک کار تیمی و هماهنگ پاس خوبی را برای علی قربانی ارسال کرد و مهاجم آبی پوشان که در این بازی فرصت های زیادی را داشت و نتوانسته بود از آنها استفاده کند سرانجام در این دقیقه گل زنی کرد تا بازی با نتیجه ۳ بر صفر به سود آبی پوشان به اتمام برسد.
از نکات قابل توجه در این بازی استفاده از محسن کریمی برای اولین بار در طول این فصل در ترکیب استقلال و همچنین حضور پژمان منتظری برای اولین بار بعد از جراحی روی دست آسیب دیده اش بود. منتظری در سه دقیقه پایانی بازی جانشین سرور جپاروف بهرین بازیکن این میدان شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست