یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

این فوتبال با صد من عسل هم شیرین نمی شود!
هوا آلوده؛ عابر بانک بسته، سردار و شوق رهبر، غریبه ای در شهراخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲٨ آذر ۱٣۹۶ -  ۱۹ دسامبر ۲۰۱۷اخبار روز - بخش ورزشی: فوتبال ایران بیشتر حواشی اش مهم است تا رویدادهای در بطن آن! در حالی که رشته ای مثل کشتی بطن و محتوی اش اصل و مهم و حواشی آن فرع است. این فوتبال ما به قدری تلخ و گاهی بی مزه و چندش آور است که به قول قدیمی ها با صد من عسل هم شیرین نمی شود!

میدان در اختیار کسانی است که از پوست, گوشت و استخوان این رشته نیستند و حتی خارج از این تعلقات, فاقد کارآیی, توانائی, دانش و خلاقیت و مرام و معرفت هستند. متاسفانه بیشتر افرادی که دست پرورده این اقلیت حاکم هستند به این طیف نزدیک اند حتی اگر در اروپا مقیم شده باشند. به قول معروف بنام مردم سینه می زنند و به کام اقلیت خوش می گذرانند و هر موقع هم, -تقی به تو قی - بخورد رنگ عوض می کنند و کاسه داغ تر از آش می شوند. خسته کننده نیست که چند مورد از این حواشی را که خالق بطن های زیادی هستند را در ادامه مرور کنیم:

مسابقات جام حذفی به خاطر آلودگی هوا لغو نمی شود
«سعید فتاحی» مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ، گفت: بر خلاف اعلام استانداری هیچ مسابقه ای در جام حذفی لغو نخواهد شد.
به گزارش ایرنا، کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران دقایقی قبل با تشکیل جلسه تعطیلی کلیه مدارس این استان را اعلام کرد و از تصمیم به لغو رقابت های جام حذفی فوتبال کشور که روز دوشنبه میان تیم های استقلال تهران و ایرانجوان بوشهر و روز سه شنبه میان پرسپولیس و صنعت و نفت آبادان برگزار می شود، خبر داد.
در واکنش به این تصمیم، مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال یکشنبه شب در گفت وگو با ایرنا، گفت: بر خلاف این تصمیم هیچ کدام از بازی های جام حذفی لغو نشده و دوستان تنها می توانند برای زیر مجموعه های خود تصمیم گیری کنند.
وی افزود: بار دیگر تاکید می کنم سازمان لیگ فدراسیون فوتبال هیچ یک از مسابقات خود در چارچوب جام حذفی را لغو نکرده است.
مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ، گفت: در حال حاضر بیشترین و کثیف ترین هوا با آلاینده ۱۷۷ در منطقه ۱٣ تهران است، اما در منطقه ۲۲ که ورزشگاه آزادی در این منطقه مستقر است، آلاینده ها به ۱٣۹ می رسد که این عدد حتی با مرحله هشدار نیز فاصله دارد.
وی در پایان اظهار کرد: تنها خواسته ما از هواداران مسن و همچنین کسانی که بیماری های خاصی دارند، این است که به ورزشگاه آزادی نیایند.

لغو دیدار استقلال ــ ایران‌جوان بوشهر به‌دلیل آلودگی هوا
بنا بر مصوبه کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوای استان تهران دیدار استقلال ــ ایران‌جوان بوشهر که قرار بود دوشنبه در تهران برگزار شود به‌دلیل آلودگی هوا لغو شد.
به گزارش خبرنگار تسنیم؛ جلسه کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوای استان تهران ساعتی قبل به‌دلیل آلودگی هوا در روزهای گذشته و روزهای آتی تشکیل شد و در این جلسه مصوباتی برای ۲۴ ساعت آتی مدنظر قرار گرفت.
دیدار تیمهای استقلال ــ ایران‌جوان بوشهر که در قالب جام حذفی قرار بود در ورزشگاه آزادی برگزار شود به‌خاطر آلودگی هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها لغو شد و در زمان دیگری برگزار می‌شود.

لذت زدائی در ورزش!
در پی شکایت شرکت آژانس مسافربری سفرسازان از باشگاه نفت تهران و از سوی دادگستری کل استان تهران، حکم توقیف اموال این باشگاه توسط ضابط قضایی صادر شد. این آژانس مسافربری به دلیل طلب بیش از ۲۸۶ میلیون تومانی خود از باشگاه نفت از این باشگاه شکایت کرد اما با وجود حکم دادگاه، توجهی به این رای از سوی این باشگاه صورت نگرفت تا در نهایت دادگستری کل استان تهران حکم به توقیف اموال باشگاه نفت تهران را بدهد.
این آژانس مسافری در زمینه تهیه بلیت و هتل با باشگاه نفت تهران همکاری می‌کرد و به دلیل بدعهدی این باشگاه در پرداخت مطالباتش، در نهایت از این باشگاه شکایت کرد.

آرزوی دیدار با رهبری و سردار سلیمانی را دارم
سردار آزمون بازیکن گنبدی تیم ملی فوتبال در دیدار با امام جمعه گنبدکاووس، دیدار با رهبر حکومت و سردار سلیمانی را دو آرزوی بزرگ خود در زندگی عنوان کرد.
از این رو سردار آزمون صبح امروز که به همراه تنی چند از مربیان سابق گنبدی خود به دیدار حجت‌الاسلام محمود ترابی امام جمعه گنبدکاووس آمده بود ضمن استقبال و پذیرایی گرم امام جمعه گنبدکاووس در فضایی صمیمانه و سرشار از محبت با وی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
سردار آزمون در این دیدار با اشاره به تلاش‌های حجت‌الاسلام والمسلمین محمود ترابی برای استقرار مسابقات سوارکاری در گنبدکاووس به صورت مستقل، اظهار کرد: بنده خودم علاوه بر فوتبال همچون سایر مردم شریف گنبدکاووس به سوارکاری علاقه‌مند هستم و اسب شخصی من نیز در این مسابقات شرکت می‌کند.
وی با بیان اینکه تلاش‌ها و پیگیری شما به عنوان امام جمعه شهرستان برای برگزاری مستقل این مسابقات که با سختی و دشواری بسیاری صورت گرفت برکات بسیاری برای شهرستان داشت، افزود: خداوند را شاکریم که گنبدکاووس مسوولانی دارد که برای احقاق حقوق مردم این شهرستان تلاش می‌کنند و مردمانی دارد که قدردان مسوولان خود هستند. مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان اینکه بنده در زندگی دو آرزوی بزرگ دارم، خاطرنشان کرد: دیدار با مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و دیدار با سردار رشید سپاه اسلام سرلشگر قاسم سلیمانی این دو آرزوی بزرگ من در زندگی است که امیدوارم بتوانم به آن‌ها دست پیدا کنم.

شو مردمی!
طرفداری: علی دایی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال و آقای گل جهان علاوه بر فعالیت ورزشی به عنوان سرمربی سایپا در زمینه تجارت نیز فعالیت گسترده ای دارد. شو جواهرات علی دایی دیروز ۲۴ آذر ۹۶ در آینه دیوان لواسان برگزار شد. چهرهای برجسته ورزشی و هنری و اقتصادی کشور مهمان علی دایی و همسرش در این مراسم بودند.
مراسمی که با هدایی نفیس و اجرای نمایشی توسط گروه "سیمارا " به مدریت خانم سیما اهوز به سبکی پرفورمنس و بر اساس تفسیر روز چهارم آفرینش و موضوع زایش نور و تولد خورشید بهمناسبت فرا رسیدن شب یلدا و کانسپت جواهرات برند نوربه یکی از خاص ترین مهمانی های کشور تبدیل شد.
در این رویداد که به مناسبت معرفی محصولات جواهرات "نور" برگزار می شد، سعی بر بازآفرینی روایت حضور و غیاب نور بوده به سبک پرفورمنس تئاتر بوده است.
در باره این –شو- مردمی! ماسه ایرانی از افراد پی گیر و کنکاش فوتبال چنین نوشته است:
باید از این کسانی که این عکسها و این جلسات را به شبکه های مجازی می کشانند، صمیمانه تشکر کرد. مراسمی از این گونه به خوبی اختلاف طبقاتی را در ایران نشان می دهد. اینکه اگر شما پول داشته باشید می توانید با شلوار سوراخدار و مانتوهایی که نپوشیدن آن بهتر از پوشیدنش است و موهایی با آرایشهای متفاوت و یک نوار هم بر روی سر به معنی روسری، همه جا حاضر شوی و با آقایان هم دست بدهی ولی اگر پول نداشته باشی مانند حیوان به ماشینهای گشت کشیده می شوی و کتک می خوری و توهین می شوی و شلاق هم میخوری. این صحنه ها شرم آور است نه از جهت لباس خانمها و یا آرایششان که حق هر انسانی است که لباس و آرایشش را انتخاب کند، بلکه از این جهت که پول را به نمایش می گدارند که همه حقی را مکتسب می کند. این خانم دایی (نام خود او را نمی دانم) که اگر کمترین حسی از مدرنیت و زیبایی می شناخت لباسی با سر‌آستین های پوست و شال پوست نمی پوشید که اگر با این لباس در اروپا (همانجایی که این تولیدات را از روی جنسهایشان کپی کرده است، ظاهر می شد باتخم مرغ گندیده و رنگ از او استقبال می شد. با آن ژشتهای مکش مرگ ما که فقط می توانند برای روحیه لات گونه خود علی دایی جذاب باشند و چند کپی که ازپشت ویترین مغازه های لندن و پاریس کرده و برای کسانی همپایه خود به نمایش گذاشته، رقت آور است و انسان را به دلسوزی برای چنین شخصیت پوچ و بی هویتی وا می دارد. بدون شک این عوعوی سگان اینان هم خواهد گذشت.

کولیبالی: ماه‌ها توان خرید دارو برای همسرم را نداشتم
مدافع استقلال خوزستان با بیان این‌که از مسوولان فقط احترام خواستم، گفت: من نگفتم پول می‌خواهم، من گفتم با من رو راست باشید و به من قول‌های الکی ندهید.
موسی کولیبالی در گفت‌‌و‌گو با ایسنا، درباره بازنگشتن به تمرینات استقلال خوزستان، اظهار کرد: باشگاه امسال اصلا با من رو راست نبود. بارها به من قول دادند ولی روی حرف‌شان نماندند.
او با بیان این‌که مشکل من با استقلال خوزستان برای پول نیست، گفت: من نگفتم پول می‌خواهم، من گفتم با من رو راست باشید و فقط به من قول‌های الکی ندهید. من از استقلال خوزستان فقط رو راستی و احترام خواستم. چیزهای زیادی وجود دارد و من می‌خواهم یک تیم به بازیکنان خود احترام بگذارد.
مدافع تیم فوتبال استقلال خوزستان با اشاره به رابطه بسیار خوبش با عبدالله ویسی، عنوان کرد: او مثل برادر من است و خیلی دوستش دارم. ویسی برای من بهترین مربی و بهترین برادر است. من به خاطر او به استقلال خوزستان برگشتم، در صورتی که پیشنهادهای زیادی از لیگ ایران و خارج از ایران داشتم.
وی در ادامه گفت: همسر من در ایران باردار بود و من سختی‌های زیادی کشیدم. ماه‌ها در اهواز حتی پول خرید دارو برای همسرم را نداشتم.
کولیبالی در پاسخ به این سوال که شما با باشگاه قرارداد دارید و گفته شده که به تیم برمی‌گردید؟ عنوان کرد: من دیگر به این باشگاه اعتمادی ندارم و می‌ترسم که دوباره به استقلال خوزستان برگردم و دوباره به من قول‌های الکی بدهند و به من بی‌احترامی کنند. درست است که با استقلال خوزستان قرارداد دارم ولی من هم کار خودم را بلد هستم که بازیکن آزاد شوم، چرا که آن‌‌ها فقط به من وعده‌های الکی دادند.

غریبه ای در شهر
محمد صالحی از داوران خوشنام و بین المللی ایران یکشنبه گذشته با رندگی وداع کرد. من سالها بود که وی را به خوبی می شناختم و با شادروان صالحی چند سفر هم همراهی کرده ام. مردی تحصیلکرده با وقار, بامرام و انساندوست که معلمی صادق و بی آلایش بود. درگذشت وی تلنگری بر فوتبال ایران نیز بود. سی چهل نفری که در مراسم بدرقه تشیع جنازه وی شرکت داشتند واقعیت و بطن نوع همدردی در جامعه فوتبال ما را نشان داد. یاد اش همیشه گرامی باد.

بدهی هنگفت فدراسیون به داوران فوتبال از سال ۹۵
فدراسیون فوتبال به دلیل مشکلات مالی و نبود بودجه در این فدراسیون از سال گذشته به داوران تحت پوشش خود بدهکار است و از فصل جاری هم مبلغی را پرداخت نکرده است.
به گزارش ایسنا، در سال منتهی به جام جهانی، فدراسیون فوتبال از نظر مالی در مضیقه است و در این بین داوران بیش از هر قشر دیگری تحت فشار هستند.
با وجود رسیدن مسابقات لیگ برتر و لیگ دسته یک به نیم فصل و برگزاری مسابقات جام حذفی تا دور یک هشتم نهایی، فدراسیون فوتبال دستمزد آن‌ها را پرداخت نکرده و اعتراض داوران به این موضوع هم به جایی نرسیده است.
در کنار فوتبال، داوران فوتسال و فوتبال ساحلی در دو بخش مردان و زنان هم مبلغی را دریافت نکردند و همین موضوع به دغدغه قشر داوری تبدیل شده است.
فدراسیون فوتبال به جز نیم فصل نخست امسال، از سال گذشته هم به داوران بدهکار است و فقط با لیگ برتری‌ها تسویه حساب شده است.بدون شک بخشی از اشتباهات داوری مسابقات مربوط به مشکلات مالی داورها است که آرامش روانی لازم را ندارند.
به گفته مسوولان فدراسیون هیچ پولی در فدراسیون فوتبال نیست و مبالغ موجود هم صرف آماده‌سازی و اعزام تیم‌های ملی شده است.با احتساب بدهی فصل گذشته و فصل جاری فدراسیون مبلغ هنگفتی را باید به داوران پرداخت کند.

حمله شدید نژادفلاح به عابربانک پرسپولیسی ها
محمد حسن نژاد عضو کمیته اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما دو باشگاه داریم که چند سال است که تکلیف کردیم این دو باشگاه را خصوصی کنیم اما تا کنون این عمل اتفاق نیفتاده است.
به گزارش تابناک ، این مدیر مسوول در گفت و گو با برنامه رادیویی افزود: الان باشگاه های بزرگی مثل رئال مادرید و بارسلونا و... هستند که ورزشکار به خدمت می گیرند و می فروشند و هیچ وقت محکوم نمی شوند اما ما از روستاهای آفریقا بازیکن می آوریم و بعد که دو روز آن بازیکن گشت؛ شکایت می کند و پرسپولیس محکوم می شود.
نماینده مردم جلفا در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: برای اینکه فحش در ورزشگاه ها داده نشود می روند مربی خارجی با پول گزاف می آورند و می خواهند شوک به تیم وارد کنند که بهشان فحش ندهند. می خواهم بدانم اگر مثلا این پول برای من حسن نژاد بود چنین خرج هایی صورت می گرفت؟ این پول بیت المال است و اینگونه خرج می شود. آیا این دو باشگاه با چنین پشتوانه مردمی یک وکیل ندارد که مثلا طارمی به ترکیه برود و برگردد و چنین آبروریزی صورت گیرد تا ما از آسیا حذف شویم؟ سیصد میلیارد بدهی از کجا بالا آمده است؟ آیا ما فقط دو تیم در ایران داریم؟ فقط فوتبال هست و رشته های دیگر نیست؟ کبدی پول برای لباس ندارد و دیگر تیم اردو ندارد. خروجی این دو تیم چه بوده و چند جام در سطح بین المللی گرفته شده است و تنها محرومیت برایمان به بار آمده است.
حسن نژاد در پایان درباره بدهی حسین هدایتی به ایلنا گفت: من مسئول تحقیق تفحص در بانک سرمایه بودم. اسپانسر یکی از این دو باشگاه هزار میلیارد به بانک سرمایه بدهکار است. ایشان دست خودش نیست که رد کند و بگوید بدهکار نیست ، ما اسنادی داریم. فردا گزارشی در صحن می آید و در قوه قضائیه بررسی می شود. این آقا بدهکار است. بحث من این است که من حسن نژاد چرا باید مفتی به پرسپولیس پول بدهم؟ دلیل پول دادن من این است که فردا از طریق پرسپولیس مشهور می شوم و وقتی مشهور شدم زندان بردن من خطرناک می شود و هزینه دارد. به جناح ها خط می دهم و ۵۰ هزار نفر شعار می دهند.

اخلاق درمانی!
کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال با انتشار اطلاعیه‌ای از خانواده‌ها خواست در صورت برخورد با افراد شیاد و کلاهبردار، اطلاعات خود را به کمیته اخلاق یا حراست فدراسیون فوتبال ارائه کنند.
به گزارش ایسنا، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «پیرو اطلاع‌رسانی انجام شده در رابطه با دستگیری اشخاص کلاهبردار و دلال در حوزه رشته فوتبال، ‌کمیته‌ی اخلاق فدراسیون فوتبال با انتشار این اطلاعیه، ضمن تشکر و قدردانی از تلاش‌های نیروهای انتظامی و اطلاعاتی در همکاری با کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در شناسایی اشخاص دلال و شبکه‌های فساد که با دام‌گستری برای خانواده‌ها و ورزش‌دوستان اقدام به کلاهبرداری در این زمینه می‌کنند، لازم می‌داند که به کلیه خانواده‌ها، والدین محترم، فوتبال‌دوستان و نوآموزان عزیز فوتبال اعلام کند که به منظور جذب و استخدام در تیم‌های فوتبال مراقب دام و توطئه اشخاص شیاد و کلاهبردار بوده و از پرداخت هرگونه وجه به این قیبل اشخاص خودداری کنند و در صورت برخورد با این افراد، مراتب را به حراست فدراسیون فوتبال یا کمیته اخلاق گزارش دهند.
هم‌چنین به کلیه مدیران عامل باشگاه‌ها،‌ مربیان، سرمربیان و دست‌اندرکاران باشگاه‌ها در همه سطوح نیز اعلام و تذکر داده می‌شود که از مراوده و ارتباط با اشخاص ناباب، دلال و واسطه‌های غیرقانونی که درصدد جذب و معرفی بازیکن از طرق غیرقانونی هستند، پرهیز و اجتناب کنند.
این کمیته به همراه سایر ارکان نظارتی فدراسیون کلیه نقل و انتقالات و رفتارهای‌ باشگاه‌ها، موسسات و مدارس فوتبال را تحت نظارت و کنترل دارد.»


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست