یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پایان اعتصاب غذای علیرضا گلی پور همزمان با وخامت وضعیت جسمیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲۴ آذر ۱٣۹۶ -  ۱۵ دسامبر ۲۰۱۷


علیرضا گلی پور زندانی محبوس در زندان اوین که پیشتر بدلیل اعتراض به روند قضایی پرونده اش دست به اعتصاب غذا زده بود همزمان با وخامت حال وی و نظر به وعده مسئولین نسبت به رسیدگی به پرونده اش در روز یکشنبه ۱۹ آذرماه بعد از ۵۴ روز به اعتصاب غذایش پایان داد. با اینحال بدلیل اعتصاب طولانی و بیماری های سابق دچار ضعف جسمی و وخامت حال شد و اکنون در بیمارستان به سر می برد، به گفته وکیل آقای گلی پور این زندانی از بیماری صرع، بیماریهای دستگاه گوارشی و مشکلات قلبی رنج می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علیرضا گلی پور زندانی محبوس در زندان اوین که پیشتر به دلیل اعتراض به روند پرونده اش دست به اعتصاب غذا زده بود، روز یکشنبه ۱۹ آذرماه به اعتصاب غذای خود پایان داد.
آزیتا قره بیگلو وکیل پرونده آقای گلی پور درباره وضعیت فعلی این زندانی به گزارشگر هرانا گفت: “بدلیل اعتصاب غذای طولانی مدت موکلم ضمن افزایش حملات صرع، دچار مشکلات گوارشی و بیماری قلبی شده، به همین دلیل دکتر معالج نظر به اینکه تشنج های آقای گلی پور قابل کنترل نیست برگه ترخیص او از مرکز درمانی را صادر نکرده است”.

این وکیل دادگستری در ادامه گفت: “وضعیت موکلم حاد بود و هر روز دوبار در بیمارستان دچار تشنج میشد، با این حساب هنوز هیچ حکمی مبنی بر عدم تحمل کیفری اش صادر نشده است”.
همزمان با وخامت وضعیت جسمی این زندانی، آقای علیرضا گلی پور با نگارش نامه ای که در اختیار هرانا قرار گرفته قید کرده است “پس از ۵۴ روز اعتصاب غذا، ساعت ۴ بامداد مورخ ۱۹ آذرماه ۱۳۹۶ با توجه به دستور بررسی پرونده توسط دادستانی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به اعتصاب غذای خود پایان دادم”.

علیرضا گلی پور، متولد ۱۳۶۵، ساکن تهران و دانشجوی مخابرات و کارمند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مهرماه ۱۳۹۱ توسط ماموران وزارت اطلاعات دستگیر و تیرماه ۱۳۹۴ به اتهام “جاسوسی به نفع اجانب و به طور مشخص کشور آمریکا ” توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به ۳۹ سال و ۹ ماه حبس تعزیری و ۱۷۰ ضربه شلاق محکوم شد که این حکم با اعمال ماده ١٣۴ و تخفیف به ۱۲ سال حبس تعزیری تقلیل یافت. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست