یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فهیمه اسماعیلی پس از ۱۲ سال حبس آزاد شداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۶ آذر ۱٣۹۶ -  ۷ دسامبر ۲۰۱۷


فهیمه اسماعیلی فعال سیاسی عرب پس از تحمل ۱۲ سال حبس ابتدای هفته جاری از زندان یاسوج آزاد شد. همسر این زندانی سیاسی که همزمان با او دستگیر شده بود به اتهام محاربه در سال ۸۵ اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فهیمه اسماعیلی (بدوی) فعال سیاسی بعد از اتمام محکومیتش در اوایل هفته جاری از زندان یاسوج آزاد شد.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “خانم بدوی در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز بشدت شکنجه شده بود و حتی در زندان یاسوج نیز بارها توسط ماموران زندان این شهر، مورد ضرب و شتم قرار گرفته وبه بیمارستان انتقال داده شده بود”.

فهیمه اسماعیلی ( بدوی)، معلم دوره ابتدایی، در «تاریخ ۷ آذر ١٣٨۴» در حالی که ٨ ماهه باردار بود، به همراه همسرش “علی مطیری نژاد”، فعال سیاسی عرب اهوازی بازداشت شد.
یک ماه بعد، دختر آنها، «سلمی» در بازداشتگاه وزارت اطلاعات در اهواز به دنیا می‌آید. این زن زندانی عرب بعدا از سوی دادگاه انقلاب اهواز به «١۵ سال حبس» محکوم شد و همسرش نیز به اتهام “محاربه” به اعدام محکوم شد.

حکم اعدام همسرش علی مطیری نژاد به همراه ده فعال سیاسی عرب دیگر در «٢٨ آذر ١٣٨۵» اجرا شد و فهیمه اسماعیلی نیز به زندان مرکزی یاسوج برای تحمل ۱۵ سال زندان، تبعید شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست