یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تداوم یک اعتصاب غذا همزمان با آغاز اعتصابی دیگر در زندان سقزاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱۴ آذر ۱٣۹۶ -  ۵ دسامبر ۲۰۱۷


بک زندانی سقزی به نام شاهین عبیدیان در اعتراض به روند حقوقی پرونده اش و مدت زمان طولانی که در زندان مانده است دست به اعتصاب غذا زده است، همزمان زندانی دیگری با دلایل مشابه در همین زندان در بیست و دومین روز اعتصاب غذای خود به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، “شاهین عبیدیان” زندانی که به اتهام حمل و نگهداری مشروبات الکلی به یکسال حبس تعزیری و به پرداخت ۵۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده است، پس از گذشت ۲۷ ماه از دوران محکومیت اش کماکان در زندان سقز بسر میبرد.

این زندانی به دلیل عجز از پرداخت جریمه مالی که همراه با حبس صادره توسط دادگاه برای او در نظر گرفته شده بود بیش از ۱۵ ماه کماکان در زندان به سر می برد.

آقای عبیدیان در اعتراض به این روند و با خواست چاره جویی برای آزادی او از زندان از روز گذشته دست به اعتصاب غذا زده است.

مسئولان زندان این زندانی را پس از اعتصاب غذا، از بند قرآنی که محل نگهداری وی بود او را به قرنطینه زندان تبعید کردند.

همزمان با این زندانی، هیوا حسینی، زندانی دیگر زندان سقز در بیست و دومین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود به دلایلی مشابه به سر می برد.

لازم به توضیح است آقای حسینی پیشتر به اتهام ۱۱ فقره سرقت بازداشت شده است با اینحال او مدعی است قاضی بدون ادله کافی و صرفا به دلیل سوسابقه او قرار بازداشت برای او صادر کرده است.

این زندانی به این مسئله معترض است و خواستار رسیدگی مجدد به وضعیت حقوقی خود و آزادی از زندان است.

بر اساس آخرین گزارشات رسیده حال جسمی و روحی این زندانی نامناسب گزارش میشود با این حال تاکنون هیچ رسیدگی یا توجهی نسبت به وضعیت او از سوی مسئولین زندان دیده نشده است.
بدرفتاری با هیوا حسینی درحالی صورت میگیرد که بر اساس بند یک ماده۱۱ اعلامیه جهانی حقوق بشر و اصل ۳۷ قانون اساسی ایران، هر کس به ارتکاب جرمی متهم شود حق دارد بی گناه فرض شود مگر اینکه مجرمیت (مقصر بودن) او بر اساس قانون محرز شود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست