یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فیلم "مدرسه..."
ساخته ی ابراهیم فرشی و محمد محمدی


• فیلم Die Schule zwischen Hoffnung und Aufbruch داستان کودکان بازمانده از بمباران شیمیایی حلبچه و روستای عنب در جنگ ایران و عراق می باشد، که به امید زندگی در خرابه ها به دنبال یادگیری هستند. این فیلم مشاهدات مستقیم مردان و زنانی است که از مدارس، دانشگاه و صحنه های تئاتر آلمان راهی سرزمین ناشناخته ای شده اند، تا برای کودکان مدرسه بسازند... ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱٣ آذر ۱٣۹۶ -  ۴ دسامبر ۲۰۱۷ 
                                                                     
aus Trummern wachsen
aus Steinen blühen

از میان ویرانه ها سر برون آوردن
از میان سنگ ها شکفتن

فیلم Die Schule zwischen Hoffnung und Aufbruch    " مدرسه در میان آرزو و آغاز دگر" داستان کودکان بازمانده از بمباران شیمیایی حلبجه و روستای عنب در جنگ ایران و عراق می باشد، که به امید زندگی در خرابه ها به دنبال یادگیری هستند. کودکانی که خانه، مدرسه، پدر و مادر خویش را از دست داده اند.

فیلم" مدرسه..." از عزم کودکان برای آینده ی به دور از جنگ خبر می دهد. کودکانی که آثار جنگ و مرگ را بر پیکر خود یدک می کشند، زندگی را در کلام آهنگین از درون به آواز می کشانند. فیلمی آمیخته با عناصر فرهنگی، هنری و اجتماعی مردم کرد در این خطه.

این فیلم مشاهدات مستقیم مردان و زنانی است که از مدارس، دانشگاه و صحنه های تئاتر آلمان راهی سرزمین ناشناخته ای شده اند، تا برای کودکان مدرسه بسازند. چه دیده اند و چه شنیده اند و چه بر سرشان آمده است، به تصویر کشیده و بعداز گذشت دو دهه فارغ از هرگونه وابستگی سیاسی، ایدئولوژیک، اتنیکی و غیره به بیان واقعیت ها پرداخته اند. فیلم نگاهی به رویدادهای اخیر، ظهور داعش، پرسش بدون پاسخ آینده کردها در منطقه ناآرام خاورمیانه نیز انداخته و تماشگر را در برابر پرسش های جدید قرار می دهد!

فیلم به زبان آلمانی و محصول سال ٢٠١٧ می باشد. ابراهیم فرشی فیلمنامه آن را نوشته و کارگردانی آن را او و محمد محمدی بعهده داشته اند. اکران فیلم از سال ٢٠١٨ در کشورهای آلمانی زبان شروع خواهد شد. این فیلم نمایش ویژهای نیز در نهم دسامبر ٢٠١٧ در شهر هانوفر خواهد داشت.
                  
ابراهیم فرشی

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست