یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

زندانی سقزی از ۲۰ روز پیش در اعتصاب غذا بسر می برداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۲ آذر ۱٣۹۶ -  ٣ دسامبر ۲۰۱۷


یک زندانی سقزی با نام هیوا حسینی برای اعتراض به اتهام وارده از حدود ۲۰ روز گذشته در اعتصاب غذا بسر میبرد، وی پس از طرح اتهام سرقت دستگیر شده اما مدعی است با وجود “عدم ادله کافی و اقرار صریح به عدم ارتکاب جرم”، قاضی صرفا او را بر اساس سوء سابقه پیشین در بازداشت موقت نگه داشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یک زندانی سقزی به نام هیوا حسینی که با پرونده ساختگی به اتهام ۱۱ فقره سرقت بازداشت شده ۲۰ روز است برای اعتراض به اتهام وارد شده در اعتصاب غذا بسر می برد.

یک منبع نزدیک به هیوا حسینی به گزارشگر هرانا گفت:”این زندانی را به اتهام یازده فقره سرقت به زندان بردند، هیوا خود را از هر گونه اتهامی مبرا میداند و مدعی است در آن تاریخ اصلا در سقز نبوده ولی قاضی به گفته های وی توجهی نمیکند و با استناد به سوسابقه پیشین او را در بازداشت موقت نگه داشته است.”

این منبع در ادامه گفت:”هیوا بدلیل اعتصاب غذا هم اکنون در انفرادی نگهداری میشود. قبل از انتقال به انقرادی در بند سلامت زندان سقز بود.”

حال جسمی و روحی این زندانی نامناسب گزارش میشود با این حال تاکنون هیچ رسیدگی یا توجهی نسبت به وضعیت او از سوی مسئولین زندان دیده نشده است.
بدرفتاری با هیوا حسینی درحالی صورت میگیرد که بر اساس بند یک ماده۱۱ اعلامیه جهانی حقوق بشر و اصل ۳۷ قانون اساسی ایران، هر کس به ارتکاب جرمی متهم شود حق دارد بی گناه فرض شود مگر اینکه مجرمیت (مقصر بودن) او بر اساس قانون محرز شود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست