یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بعد از حریری، عربستان به دنبال استعفای محمود عباس


•  به دنبال استعفای اسرارآمیز حریری در عربستان، اینک پادشاه عربستان محمود عباس رئیس تشکیلات خودگران فلسطین را نیز تهدید کرده است که یا راه حل ترامپ برای بحران خاورمیانه بپذیرد و یا استعفا کند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲٣ آبان ۱٣۹۶ -  ۱۴ نوامبر ۲۰۱۷ به دنبال استعفای اسرارآمیز حریری نخست وزیر لبنان در عربستان سعودی، اینک پادشاه عربستان محمود عباس رئیس تشکیلات خودگران فلسطین را نیز تهدید کرده است که یا راه حل ترامپ برای بحران خاورمیانه بپذیرد و یا استعفا کند.

برخی رسانه های اسرائیلی اعلام کرده اند عربستان سعودی از رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی خواسته یا طرح آمریکا برای صلح خاورمیانه را بپذیرد یا اینکه از سمت خود کناره گیری کند.
به گزارش نیویورک تایمز، شبکه ۱۰ تلویزیون اسرائیل مدعی شده که ملک سلمان به محمود عباس این پیشنهاد را به عنوان گزینه نهایی داده است.

«طرح ترامپ» برای خاورمیانه هنوز چندان روشن نیست، اما به نظر می رسد او راه حل دو دولت و دو کشور را کنار گذاشته است. در ماههای گذشته محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی چند دیدار با پرزیدنت ترامپ و مشاوران ارشد او داشته است و ابراز خوش بینی کرده که با میانجیگری دولت آمریکا به یک طرح صلح دائمی برسد.

هنوز عربستان سعودی و طرف فلسطینی واکنشی به گزارش رسانه های اسرائیل نشان نداده اند.
مدتی پیش محمود عباس به عربستان دعوت شده بود. سفر او قبل از سفر ناگهانی سعد حریری نخست وزیر لبنان و اعلام استعفای او بود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست