یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مقدماتی جام جهانی پلی آف؛ و دوستانه
کرواسی روی باند، ایتالیا لب مرز، جشن در سنگالاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۲۰ آبان ۱٣۹۶ -  ۱۱ نوامبر ۲۰۱۷اخبار روز- بخش ورزشی: ایتالیا در برابر سوئد میزبان بسیار بهتر از تیمی بود که از مرحله مقدماتی به بازی پلی آف آمده بود. سوئد نیز کیفیت تیم مرحله مقدماتی را در این دیدار نداشت و به قول پادشاه اصلی این کشور سوئد بدون وی ضعیف شده است، یعنی زلاتان ابراهیمویچ که در سوئد وی را مهمتر از پادشاه فعلی این کشور می دانند و او را –کونک زلاتان-نامیده اند. Kung در زبان سوئدی همان King انگلیسی است. ایتالیا با پذیرش یک گل اتفاقی برابر سوئد، حالا در آستانه بیرون ماندن از جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه قرار گرفته و برای خط بطلان کشیدن روی این مساله، روز دوشنبه در بازی برگشت دیدار مرگ و زندگی برای ایتالیایی ها خواهد بود و آتزوری محکوم است تا با برتری دو گله در بازی برگشت مجوز صعود را کسب کند. کاری که در این شرایط دشوار به نظر می رسد اما غیر ممکن نیست! هر چند سوئد روی کاغذ با برد در خانه در اندیشه کسب یک تساوی یا حتی شکست دو بر یک است که راهی روسیه شود و لاجوردی پوشان بعد از نیم قرن و اندی عدم حضور در جام جهانی را به تاریخ فوتبال خود اضافه کنند. در دیدار شنبه شب مقابل سوئد سرمربی ایتالیا در تعویض های خود مرتکب اشتباه شد. او سعی داشت تا روند بازی را تغییر دهد اما ادر و اینسینیه آن بازیکنانی نبودند که بتوانند ایتالیا را به سرمنزل مقصود برسانند. هر دو بازیکن تاثیری روی بازی نگذاشتند. دقایق سپری می شدند و نمی شد فهمید که در ترکیب ۱۱ نفره ابتدایی، تغییراتی به وجود آمده است. اینسینیه با بازی بد به یار دوازدهم سوئد تبدیل شده بود. قبل از این بازی و روز قبل از آن کروات ها در کرواسی در بازی رفت این مرحله تیم یونان را چهار بر یک شکست دادند تا برای بازی برگشت در آتن اندوخته خوبی در کیسه داشته باشند. سوئیس نیز در خانه ایرلند دست به کاری زد که آن را می توان راه رفتن در مسیر مسکو تعبیر کرد و با یک گل که در محاسبات احتمالی ارزش دو گل نیز دارد میزبان خود ایرلند را مغلوب کرد.

در آفریقا تیم سنگال نیز موفق شد در بازی پایانی گروه خود جواز حضور در روسیه ۲۰۱٨ را کسب کند و به فاصله چند هزار کیلومتر و در آمریکای جنوبی استرالیا نماینده آسیا در پلی آف موفق شد با تساوی صفر بر صفر میزبان خود و نماینده این قاره را در این مرحله متوقف کند و برای بازی برگشت ذر سیدنی یا ملبورن چشم به توپ گرد و دروازه دراز بدوزد!

در کنار دیدارهای رسمی چند دیدار دوستانه یا تدارکاتی در نقاط مختلف جهان برگزار شد که شرح این دیدارها نیز همراه با دیدار های رسمی به نقل از خبرگزاریها در پی می آید:

پیروزی کرواسی و سوئیس در پلی آف جام جهانی
تیم های کرواسی و سوئیس با پیروزی مقابل یونان و ایرلند شمالی در دیدار رفت مرحله پلی آف جام جهانی، گام بلندی به سوی جام جهانی کرواسی که میزبان یونان بود، موفق شد این تیم را با نتیجه جالب توجه ۴-۱ شکست بدهد و صعودش به جام جهانی را تا اندازه زیادی قطعی کند.
در این دیدار لوکا مودریچ در دقیقه ۱٣ گل اول کروات ها را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند و نیکلا کالینیچ در دقیقه ۱۹ برتری این تیم را دوبرابر کرد. سوکراتیس پاپاستاتاپولوس در دقیقه ٣۰ یکی از گل های خورده یونان را جبران کرد تا این تیم به بازگشت امیدوار شود اما دو گل دیگر از ایوان پریشیچ (٣۴) و آندره کراماریچ (۴۹)، یک پیروزی قاطع را برای کروات ها رقم زد تا یونان برای جبران نتیجه در دیدار برگشت، کار بسیار دشواری پیش رو داشته باشد.

در دیگر دیدار از مرحله پلی آف جام جهانی در اروپا، سوئیس که میهمان ایرلند شمالی بود، توانست با یک گل به پیروزی برسد تا با خیالی آسوده تر در انتظار دیدار برگشت باشد. تک گل سوئیس در این دیدار را ریکاردو رودریگز، مدافع چپ باتجربه این تیم، در دقیقه ۵۷ از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

ایتالیا با شکست برابر سوئد کار سختی برای صعود به جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه خواهد داشت.
به گزارش ایسنا، پلی اف جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه در منطقه اروپا پیگیری شد و جمعه شب سوئد برابر ایتالیا قرار گرفت. میزبان توانست با یک گل پیروز دیدار رفت شود و نیمی از راه را برای صعود به جام جهانی طی کند.
سوئد در شروع نیمه نخست قصد داشت دروازه ایتالیا را باز کند اما اولین موقعیت گلزنی به تیم مهمان رسید. در ادامه زردپوشان حملات خود را بیشتر کردند ولی نتوانستند به گل دست پیدا کنند. ایتالیا نیز در باز کردن دروازه میزبان ناکام بود.
در نیمه دوم ایتالیا تیم میزبان را تحت فشار قرار داد و می خواست به گل نخست دست پیدا کند اما این اتفاق نیفتاد و دروازه اش در دقیقه ۶۱ توسط یاکوب یوهانسن باز شد. ضربه او با برخورد به مدافعین ایتالیا درون دروازه جانلوییجی بوفون جای گرفت. در ادامه تلاش های تیم مهمان بی نتیجه بود و سوئد توانست در حضور زلاتان ایبراهیموویچ که از جایگاه ها نظاره گر این بازی بود پیروز دیدار رفت شود.
دیدار برگشت دوشنبه شب برگزار می شود.

سنگال به جام جهانی صعود کرد
سنگال توانست با شکست آفریقای جنوبی حضورش را در جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه قطعی کند.
مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه جمعه شب در آفریقا برگزار شد. در نخستین بازی و در گروه D سنگال برابر آفریقای جنوبی قرار گرفت و با دو گل میزبانش را شکست داد.
سنگال با این پیروزی صعودش را به جام جهانی قطعی کرد.پیش از این تیم های مصر و نیجریه از قاره آفریقا به این رقابت ها صعود کرده بودند.

پلی‌آف انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸ - روسیه
تساوی ارزشمند استرالیا در خانه هندوراس

نماینده آسیا با تساوی در زمین رقیبش به جام‌جهانی ۲۰۱۸ نزدیک شد.
بازی رفت پلی‌آف بین‌قاره‌ای انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱٨ با تساوی بدون گل تیم ملی استرالیا در زمین هندوراس به پایان رسید.
در بازی بین نماینده پنجم آسیا و تیم چهارم منطقه آمریکای‌شمالی، مرکزی و حوزه دریای کارائیب (کونکاکاف) گلی به ثمر نرسید تا استرالیا با تساوی بدون گل در زمین هندوراس به بازی برگشت در زمین خودش و صعود به جام‌جهانی ۲۰۱٨ امیدوار شود.

دیدارهای دوستانه بین المللی؛
انگلیس و آلمان به تساوی رضایت دادند
فرانسه برابر ولز پیروز شد

تیم های ملی فوتبال انگلیس و آلمان در دیداری تدارکاتی به تساوی رضایت دادند. تیم های ملی فوتبال انگلیس و آلمان جمعه شب در ورزشگاه ومبلی لندن برای سی و دومین بار برابر هم قرار گرفتند که این تقابل سنتی با تساوی بدون گل خاتمه یافت.
در این بازی انگلیس چندین بار تا آستانه گلزنی پیش رفت اما نتوانست دروازه تراشتگن را باز کند. در مقابل آلمان نیز در این بازی نه چندان دوستانه فرصت های گلزنی خوبی ایجاد کرد که بی ثمر ماندند.
تیم ملی فرانسه نیز جمعه شب برابر ولز به میدان رفت و ۲ بر صفر این تیم را شکست داد.
آنتون گریزمان در دقیقه ۱۸ با یک ضربه آکروباتیک دروازه ولز را باز کرد. گل دوم تیم فرانسه را نیز اولیویه ژیرو (۷۲) وارد دروازه حریف کرد.

دیدارهای دوستانه بین المللی؛
تساوی پر گل بلژیک برابر مکزیک
لهستان مقابل اروگوئه متوقف شد

تیم ملی فوتبال بلژیک در دیدار تدارکاتی برابر مکزیک به تساوی پر گل دست پیدا کرد. تیم ملی فوتبال بلژیک جمعه شب در دیدار تدارکاتی برابر مکزیک به میدان رفت و برابر این تیم ۳ بر ۳ متوقف شد.
ادن هازارد (۱۸) و روملو لوکاکو (۵۵ و ۷۰) در این بازی زننده گل های بلژیک بودند. برای تیم ملی مکزیک نیز آندرس گواردادو (۳۸ - پنالتی) و لوزانو (۵۷ و ۶۰) موفق به گلزنی شدند.
در یکی دیگر از بازیهای جمعه شب تیم لهستان برابر اروگوئه به میدان رفت و برابر این تیم بدون گل متوقف شد.

دیدارهای دوستانه بین المللی؛
برزیل با ۳ گل از سد ژاپن گذشت
کاواشیما پنالتی نیمار را مهار کرد

تیم ملی فوتبال برزیل در دیداری دوستانه برابر ژاپن به بردی آسان دست یافت.
تیم های ملی فوتبال ژاپن و برزیل بعد از ظهر روز جمعه در دیداری تدارکاتی به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان برتری ۳ بر یک برزیل رقم خورد.
نیمار (۱۰ - پنالتی)، مارسلو (۱۷) و گابریل ژسوس (۳۶) زننده گل های برزیل بودند. تومواکی ماکینو نیز در دقیقه ۶۴ برای میزبان گلزنی کرد.
کاواشیما دروازه بان ژاپن در دقیقه ۱۷ ضربه پنالتی نیمار را مهار کرد.
زننده هر سه گل برزیل در این بازی در نیمه دوم تعویض شدند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست