یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

چند قصه کوتاه از ورزش ایران
از معجون ادرار و چای تا بازی کردن با چهار قاشق برنج!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۴ آبان ۱٣۹۶ -  ۵ نوامبر ۲۰۱۷اخبار روز – بخش ورزشی: قدیم قدیم ها که جمهوری اسلامی وقایع آن را در نظر و عمل تکرار و تداعی می کند خاجیه خانم ها به دختران جوان می گفتند که برای جلب محبت شوهر بهتر است از چای را با مقداری از ادرار مخلوظ کنند و به همسز عزیز بدهند که نوش جان کند و محبت اش گل شود! البته حاجیه خانم هائی نیز بودند که برای گرم و سرد کردن محبت شوهر چای دارچین و رنجبیلی و معجون گشنیز و شربت زعفران را توصیه می کردند.
معجون ادار و چای در جمهوری اسلامی و در بسیاری مواقع و بستگی به شرایط از فرش خانه تا میز دفتر و زمین چمن طرفدار و خریدار دارد. بخوانیم:

بازی‌های هفته یازدهم رقابت‌های لیگ یک فوتبال ایران باز هم خبرساز شد؛ در شرایطی که همین چند هفته پیش داوری عجیب‌وغریب در دیدار تیم‌های صبای قم و گل‌گهر سیرجان خبرساز شده بود، این‌بار باز هم بازی تیم گل‌گهر با خونه‌به‌خونه در سیرجان، در مرکز توجه قرار گرفت. این‌دفعه مسئله فنی یا اشتباه داوری نبود، بلکه داستان مربوط به ادعای استفاده از سحر و جادو است؛ هر دو طرف دعوا دیگری را متهم به این کرده‌اند که رقیب از سحر و جادو استفاده کرده تا بتواند دست‌پر از بازی خارج شود یا اینکه حداقل گلی نخورد! پودر، سحر و جادو و یک لیوان ادرار مورد مناقشه و ادعای طرفین است تا جائی که عکس آن هم برای کارشناسی کارشناسان فله ای نظام منتشر شده است.

دعا و سحر و جادو و تسبیح و انگشتر به کمک معجون ادرار مکمل گل نخوردن و گل نزدن را ساخته است تا جائی که برای تشخیص الفبا و سمبلهای من درآوردی در دعاها باید باستان شناسان را به کمک طلبید. یک نمونه از دعای فوتبالی را ببینید:

دود کردن اسفند!
خانمها بهتر است قبل از هر مسابقه و تمرینی مقداری اسفند برای اعضای فدراسیون فوتبال و هئیت های فوتبال استانها دود کنند تا کمتر چشم بخورند! در حالی که در شعار بیشتاز فوتبال آسیا هستیم اما در عمل به اندازه یکی از شهرهای کوچک ژاپن و کره و حتی پاکستان امکانات و ابزار و مدیریت برای فوتبالمان و در مجموع ورزش مان نداریم. ماجرائی تاسف بار را بخوانیم:
بنفشه حیدری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اتفاقات رخ داده در دیدار دو تیم خیبر خرم آباد و استقلال خوزستان، بیان‌ کرد: روز گذشته (جمعه) در دیدار با استقلال خوزستان چند برخورد خطرناک رخ داد و از ۱۲ بازیکن حال حاضر چهار بازیکن مصدوم شدند که به دلیل این که هشت نفره به بازی ادامه‌ ندهیم بازیکنانم غیرت به خرج دادند و با مصدومیت به بازی ادامه‌ دادند.
او در ادامه‌ افزود: در ‌دقیقه ۱۵ بازی با خطای عمد بازیکن استقلال خوزستان کتف بازیکن من از جا در آمد و همین عامل باعث می‌شود تا او چند هفته‌ از میادین به دور باشد.حیدری در ادامه‌ با اشاره به آمبولانس حاضر در ورزشگاه، خاطر نشان کرد: آمبولانس در ورزشگاه حاضر بود، اما ناظر فدراسیون اعلام کرد که تا آمبولانس جایگزین حضور نداشته باشد، نمی‌تواند اجازه حرکت آمبولانس را بدهد. هیات فوتبال خوزستان نیز تلاشی برای آمبولانس جدید نکرد و به همین دلیل بازیکن من به مدت ۴۰ ‌دقیقه درد کشید و در پایان نیمه نخست بازیکنم را با پراید به بیمارستان منتقل کردیم.

اتوبوس خراب شد به ارومیه نرفتیم
مونا فاله در گفت و گو با ایسنا، درباره عدم حضور تیم پارس جنوبی در هفته سوم لیگ برتر فوتبال بانوان مقابل تیم همیاری آذربایجان اظهار کرد: یک اتوبوس همیشه در اختیار تیم است که برای رفت و آمد هماهنگ می کنیم که متاسفانه به دلیل مشکلی که برای سیستم تهویه به وجود آمد نتواستیم به ارومیه برویم.
او در ادامه افزود: به دلیل اینکه سایر اتوبوس ها نیز به سمت کربلا در حال حرکت بودند پیدا کردن اتوبوس مشکل بود به همین دلیل نتواستیم اتوبوس پیدا کنیم.

کسب انرژی با ۴ قاشق برنج
اعتصاب در چمن مصنوعی! این آخرین خبری است که از تیم بحران زده و مالک بی پولش منتشر شده است.
به دلیل بدقولی‌های مسئولان باشگاه نفت بازیکنان این تیم، شاگردان حمید درخشان حاضر به تمرین نشدند.در حالی که جهانیان مالک باشگاه نفت در جلسه‌‌ای که هفته گذشته با بازیکنان این تیم ترتیب داده بود قول داد که تا روز پنجشنبه هفته گذشته چک‌های بازیکنان نفت پاس شود اما به دلیل اینکه باز هم بدقولی صورت گرفت بازیکنان نفت امروز حاضر به تمرین نشدند.
احمد کامدار در خصوص وضعیت بحرانی باشگاه نفت گفت: واقعا شرایط برای ما آزاردهنده است و مشکلات زیادی در باشگاه نفت وجود دارد که نمی‌دانیم در مورد آنها با چه کسی صحبت کنیم. از لحاظ امکانات با مشکل مواجه هستیم و با اینکه ۱۱ هفته از مسابقات گذشته است، بازیکنان فقط ۱۰درصد پول گرفته‌اند.
وی ادامه داد: من ٣ هفته مصدوم بودم اما مسئولان باشگاه هیچ اطلاعی از وضعیتم نداشتند. حتی با پول خودم ام‌آرآی گرفتم و فیزیوتراپی کردم و در نهایت پول کم آوردم و دیگر دنبال ترمیم پایم را نگرفتم. مقابل استقلال هم با درد بازی کردم ولی هیچ‌کس از این مسائل خبر نداشت و فقط هم‌تیمی‌ها و کادر فنی در جریان قرار داشتند.
قبل از بازی با استقلال در اردو می‌خواستم غذا بخورم ولی ظاهرا غذا را کم گرفته بودند و من با ۴ قاشق برنج مقابل استقلال بازی کردم.

قطع حقوق پس از قطع نخاع!
مسعود سلطانی‌فر در پایان بازدید از اردوی تیم ملی وزنه‌برداری اظهار داشت: وزنه‌برداری همواره از رشته‌های مدال‌آور برای ایران بوده است. پس از پیروزی انقلاب حسین رضا‌زاده ۲ طلا کسب کرد و کیانوش رستمی نیز ۲ مدال به دست آورد. به هر حال انتظارات جامعه و مردم از وزنه‌برداری بالا است و همه انتظار درخشش این رشته را دارند. تازه فرمایشات جناب وزیر تمام شده بود که محمد مایلی کهن در مراسم حاضر بوده به میان میدان می رود و پی گیر وضعیت دردناک دو ورزشکاری می شود که مورد لطف و محبت سازمان تحت وزیر بی تدبیر قرار گرفته اند. وی گفته است:
صحبت‌های من درباره دو ورزشکاری بود که قطع نخاع شده‌اند. حمیدرضا غفاری ۱۴ سال پیش دچار این ضایعه شد و از همان زمان نیز استخدام شده و حقوق می‌گرفت، اما حقوق او از ابتدای سال قطع شده است، این در حالی است که نمی‌توانستند این کار را انجام بدهند، من موضوع را با معاون اجتماعی وزارت رفاه در میان گذاشتم که او نیز قول پیگیری داد. غفاری دفترچه بیمه‌اش هم قطع شده است و این مسائل آدم‌ را اذیت می‌کند. باید به سعید بلبلی هم اشاره کنم که در حین رفتن به تمرین تیم ملی قایقرانی تصادف کرد و دچار قطع نخاع شد.

یادی از جیب مردم!
با اینکه از سوی مجلس شورای اسلامی کمک‌های دولتی به باشگاه‌های حرفه‌ای ممنوع اعلام شده، اما محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت روز گذشته در نشست خبری خود اعلام کرد که بدهی استقلال و پرسپولیس را دولت پرداخت خواهد کرد. این موضوع از این جهت که قرار است به باشگاه‌های پر هوادار کمک شود شاید خوب است، اما چرا باید میراث مدیران دولتی و بدهی سنگین به جا مانده از عملکرد بد آنان از جیب ملت ایران پرداخت شود؟ چرا بی‌کفایتی برخی مدیران باید به پای تمام مردم ایران نوشته شود؟ از جیب کدام کارگر و کارمند باید زد و در حلقوم این فوتبال ریخت؟ اصلا مگر ورزش فقط فوتبال است و فوتبال هم فقط پرسپولیس و استقلال!

بدون کی روش!
از کی روش نمی گویم که به او گفته اند سکوت کند و حرف نزند ولی کارلوس پرتغالی نمی شنود و هم چنان بالائی های فدراسیون ووزارت ورزش را ساعت به ساعت و وقت و نا وقت به چالش می کشد ! خطبیبی مربی ماشین سازی تبریز که نیست دهان اش را چسب بزند!


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست