یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال
بازگشت پرسپولیس به صدر، پیروزی استقلال و فضای حاکماخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۰ آبان ۱٣۹۶ -  ۱ نوامبر ۲۰۱۷اخبار روز - بخش ورزشی: دیدارهای هفته یازدهم لیگ برتر در فضای نامطلوب و ناگوار حاکم بر فوتبال پایه برگزار شد. تعطیلی ۱۱۶ مدرسه فوتبال به خاطر مسایل اخلاقی و فساد مالی از جمله نشانه های این فضا بود. موضوع حذف تیمهای ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا نیز تیره گی این فضا را بیشتر کرد و با تمدید کردن زمان مهلت مدارک ارسالی این تیمها روزنه کوچکی در این فضای تیره و تار گشوده شد و کار به دقیقه ۹۰ به اضافه چند کشیده شد! حال چگونه در مدت یک هفته استادیوم و امکانات سخت افزاری و حتی نرم افزاری مهم موردنظر کنفدراسیون فوتبال آسیا توسط تیمهای ایرانی و فدراسیون فوتبال اش تامین می شود باید پاسخ آن را در قصه های ملانصرالدین جستجو کرد.
در گرما گرم دیدارهای هفته یازدهم فهرست جدید تیم ملی برای اردوی داخلی آبان ماه در تهران عصر روز سه شنبه و به شکلی عجیب از سوی کارلوس کی‌روش اعلام شد تا به قول سایت نود باور ”مدعی باش و از تیم ملی دور شو!” را به بازیکنان دیگر فوتبال یاد آوری کند.

در این لیست عحیب بحران‌زده ترین استقلال تاریخ با ۷ بازیکن بیشترین ملی‌پوشان را در خود جا داده است، اتفاقی که خاطره دعوت پرتعداد از بازیکنان پرسپولیس مانوئل ژوزه را یادآوری می‌کند. استقلال در رده یازدهم جدول است.
از طرفی پارس جنوبی یکی از صدرنشینان لیگ است اما سهمی در لیست تیم ملی ندارد درحالی که تیمی مثل سایپا ۵ بازیکن ملی‌پوش را در ترکیب خود می‌بیند. اگر موضوع تست ومحک است بازیکنان آماده تر و شایسته تری وجود دارند که مستحق دعوت و تست شدن را دارند!

دست پخت هفته یازدهم برای سرخ پوشان تهرانی هم روغن زیادی داشت و هم شیرینی زیادی طعم آن را برای آنان باب طبع کرده بود و توانستند با یک بازی کمتر بار دیگر به صدر جدول صعود کنند. آبی های تهران نیز سرانجام موفق شدند تیم بحران زاده و نیم سوز نفت تهران را دو بر صفر شکست دهند و به اولین پیروزی خود در حضور-شیفر-برسند اما به جای صعود در حدول یک رده هم پائین تر بروند! به هر حال برویم به سراغ چند دیدار برگزار شده از روز اول هفته یازدهم البته به نقل از خبرگزاریها:

هفته یازدهم لیگ برتر؛
توقف پدیده مشهد برابر میهمان جنوبی

تیم فوتبال پدیده مشهد هفته یازدهم لیگ برتر را با کسب یک تساوی خانگی برابر تیم فولاد خوزستان پشت سر گذاشت.
دیدار تیم های فوتبال پدیده مشهد و فولاد خوزستان در هفته یازدهم لیگ برتر که از ساعت ۱۴:۴۵ امروز سه شنبه در ورزشگاه مشهد برگزار شد در پایان با نتیجه ۲ بر ۲ به پایان رسید.
گلهای تیم فولاد خوزستان را سینا مریدی در دقیقه نخست و علی اصغر عاشوری در دقیقه ۷۸ به ثمر رساندند. این بازی توسط به ثمر رسید.
همچنین امین قاسمی نژاد در دقیقه ۴۵ و محمدرضا خلعتبری در دقیقه ۵۰ برای تیم پدیده مشهد گلزنی کردند.

هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال
دیدار تیم‌های سایپا و پرسپولیس با برتری شاگردان برانکو ایوانکوویچ به پایان رسید

دومین دیدار هفته یازدهم لیگ برتر در ورزشگاه تختی آغاز شد و تیم‌های سایپا و پرسپولیس به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری ۲ بر صفر پرسپولیس خاتمه یافت. محمد حسین کنعانی‌زادگان مدافع سایپا در دقیقه ۲۱ به اشتباه گل نخست پرسپولیس را به ثمر رساند و در ادامه علی علیپور در دقیقه ۲٨ برتری سرخپوشان را دو برابر کرد.
شاگردان علی دایی در این دیدار با ترکیب محمدرضا اخباری٬ دانیال ماهینی، روزبه شاه‌علی‌دوست، محمد دانشگر، حسین کنعانی زادگان، آرش رضاوند( از دقیقه۷۶ - محمد سلطانی‌مهر)، علی قلی‌زاده( از دقیقه ٨۷ - حسین کامیاب)، رضا اسدی، علی شجاعی، رضا جعفری( از دقیقه ۵٣ - محمد سلیمانی) و محمد عباس‌زاده به میدان رفتند.
علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی، کمال کامیابی‌نیا (از دقیقه ۷٣-محمد انصاری)، محسن ربیع‌خواه، وحید امیری، بشار رسن( از دقیقه ٨۲- محسن مسلمان)، گادوین منشا و علی علیپور( از دقیقه ۷٨- سیامک نعمتی) نیز یازده بازیکن پرسپولیس در دیدار این بودند.
محمد حسین زاهدی‌فر داور بازی در دقیقه ۴٣ به کمال کامیابی‌نیا از پرسپولیس کارت زرد داد.
نیمه نخست
دقیقه ٨: پرتاب اوت بلند حسین ماهینی با خروج ناموفق محمدرضا اخباری همراه شد اما ضربه سر گادوین منشا از بالای دروازه سایپا به بیرون رفت.
دقیقه ۱۰: ارسال علی قلی‌زاده از جناح چپ پرسپولیس روی تیر دوم به روزبه شاه‌علی‌دوست رسید اما ضربه سر این بازیکن با برخورد به مدافعان پرسپولیس به کرنر رفت. سایپایی‌ها از این کرنر بهره‌ای نبردند.
دقیقه ۱۵: ارسال روزبه شاه‌علی‌دوست با ضربه سر در عرض بازیکن سایپا قبل از رسیدن به محمد عباس‌زاده توسط شجاع خلیل‌زاده دفع شد.
دقیقه ۲۰: همکاری بشار رسن و صادق محرمی در سمت راست با پاس در عرض هافبک عراقی پرسپولیس به علیزاده رسید اما ضربه این بازیکن به تور کنار دروازه برخورد کرد.
دقیقه ۲۱: پرتاب اوت سریع وحید امیری به محسن ربیع‌خواه رسید و سانتر در عرض و زمینی این بازیکن با اشتباه و گل به خودی محمد حسین کنعان زادگان (مدافع پیشین استقلال) تبدیل به گل نخست پرسپولیس شد.
دقیقه ۲٨: شروع مجدد بیرانوند با ضربه سر اشتباه محمد دانشگر و جاگیری نامناسب محمد حسین کنعانی‌زادگان همراه شد و علی علیپور در موقعیتی تک به تک دروازه سایپا را برای بار دوم باز کرد.
دقیقه ٣۵: همکاری وحید امیری و حسین ماهینی در جناح چپ با سانتر مدافع پرسپولیس از داخل محوطه جریمه سایپا همراه شد که علی علیپور با بی‌دقتی یک موقعیت خوب را از دست داد.
دقیقه ۴۰: پرتاب اوت بلند حسین ماهینی با اشتباه مجددا محمد رضا اخباری در دفع توپ به شجاع خلیل‌زاده رسید که ضربه این بازیکن از داخل محوطه جریمه با بی‌دقتی به بیرون رفت.
دقیقه ۴۲: سانتر بشار رسن در داخل محوطه جریمه سایپا به گادین منشا رسید که ضربه مهاجم نیجریه‌ای سرخپوشان از بالای دروازه به بیرون رفت.
نیمه دوم
دقیقه۴٨: ضربه ایستگاهی محمد عباس‌زاده با برخورد به مدافعان پرسپولیس در داخل محوطه جریمه به محمدحسین کنعانی‌زادگان رسید که ضربه مدافع سایپا با برخورد به سیدجلال حسینی به کرنر رفت.
دقیقه ۵۷: ارسال محمد سلیمانی از داخل محوطه جریمه پرسپولیس به شکل خطرناکی از روی سر محمد عباس‌زاده به بیرون رفت تا یک موقعیت گل خوب برای شاگردان علی دایی از دست برود.
دقیقه۶۱: ضربه آرام علی علیپور از داخل محوطه جریمه سایپا به راحتی در اختیار محمدرضا اخباری قرار گرفت.
دقیقه ۶۴: سانتر آرش رضاوند از سمت راست در میان مدافعان پرسپولیس با ضربه رضا اسدی به شکلی خطرناک از کنار دروازه بیرانوند عبور کرد.
دقیقه ۷۲: ضربه کرنر ارسالی بازیکنان پرسپولیس با ضربه سر خطرناک جلال حسینی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ٨٣: ارسال زمینی خطرناک ربیع‌خواه قبل از رسیدن به منشا توسط مدافعان سایپا به کرنر فرستاده شد.
دقیقه ٨٨: ارسال خطرناک محسن مسلمان با ضربه سر ضرب منشا از بالای دروازه اخباری به بیرون رفت.
دقیقه ٨۹ : ضربه سیامک نعمتی از پشت محوطه جریمه سایپا به شکل خطرناکی از کنار دروازه به خارج از زمین رفت.
دقیقه ۱+۹۰: محمد دانشگر به‌خاطر خطای هند با کارت زرد داور جریمه شد.

سپاهان صفر – پیکان یک
هفتمین پیروزی متوالی شاگردان جلالی در دقیقه ۹۰

پیکان توانست با گل دقیقه ۹۰ خود، سپاهان را شکست دهد و هفتمین پیروزی متوالی خود را به دست بیاورد.
سپاهان از هفته یازدهم لیگ برتر در ورزشگاه نقش جهان اصفهان میزبان پیکان بود که در دقایق پایانی برابر تیم مجید جلالی شکست خورد و پیکان هفتمین پیروزی متوالی خود در این فصل را به دست آورد.
در حالی که بازی تا دقیقه ۹۰ بدون گل دنبال می‌شد، فراز امامعلی برای پیکان گلزنی کرد تا پیکان پیروز این مسابقه شود.
شاگردان جلالی با این پیروزی ۲۳ امتیازی شدند و هم امتیاز با پرسپولیس در رده دوم قرار گرفتند.
سپاهان نیز با یازده امتیاز در رده دوازدهم باقی ماند.

هفته یازدهم لیگ برتر؛
پیروزی روحیه بخش شاگردان شفر
نفت قربانی آتش استقلال شد

تیم فوتبال استقلال تهران موفق شد در نخستین بازی خود بعد از شکست در دربی پایتخت به یک پیروزی روحیه بخش دست یابد.
تیم فوتبال استقلال تهران عصر امروز از ساعت ۱۷:۴۵ در هفته یازدهم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی میزبان تیم نفت تهران بود که این دیدار در پایان با نتیجه ۲ بر صفر به سود شاگردان شفر به پایان رسید.
وینفرد شفر در سومین تجربه حضورش در لیگ برتر با تیم استقلال، نخستین پیروزی را با این تیم به دست آورد. پیروزی استقلالی ها در هفته یازدهم لیگ برتر مقابل نفت تهران در حالی به دست آمد که جابر انصاری با درخشش خیره کننده اش در این بازی نقش مهمی در ثبت این نتیجه داشت.
شاگردان شفر بعد از آن که یک نیمه را با تساوی صفر - صفر به پایان رساندند، در نیمه دوم بازی به مراتب بهتری را نسبت به حریف خود به نمایش گذاشتند و بارها تا باز کردن دروازه حریف پیش رفتند. در این دیدار برای نخستین بار، فرید محمدی زاده مدافع تیم نفت در دقیقه ۵۵ دروازه تیم خودی را باز کرد تا آبی پوشان برای اولین بار با شفر در لیگ برتر مقابل حریف خود پیش بیفتند.
سپس جابر انصاری در دقیقه ۶۵ روی یک حرکت تاکتیکی و تیمی دومین گل آبی پوشان را به ثمر رساند تا خیال آبی پوشان تا حدودی بابت پیروزی در این بازی راحت باشد.
در دقیقه ۹۰ بازی هم امید ابراهیمی با خطای مدافع نفت در محوطه هجده قدم سرنگون شد که داور اعلام ضربه پنالتی کرد. این ضربه را خود امید ابراهیمی زد و در حالی که توپ به وضوح از خط دروازه تیم نفت عبور کرده بود، داوران مسابقه این گل را نپذیرفت تا این بازی در نهایت با پیروزی ۲ بر صفر آبی پوشان به پایان برسد.
هاشم بیک‌زاده پس از شکست ۲ بر صفر تیم نفت تهران، مقابل استقلال اظهار داشت: این بازی شرایطش فرق می‌کرد قبل از بازی اردو نرفتیم و با مالک باشگاه جلسه داشتیم، او به ما قول داده است مشکلات تا پنج‌شنبه حل شود اما فکر نمی‌کنم این اتفاق بیفتد، اگر قرار بود مشکلات حل شود تا الان حل شده بود.
وی ادامه داد: ما آب معدنی نداریم سر تمرین استفاده کنیم، با این وضعیت آبروی خودمان می‌‌رود، امیدوارم فکری به حال تیم کنند. مشکلات تیم ما را همه می‌دانند همانطور که گفتم قول دادن تا پنج‌شنبه حل شود، منتظریم ببینیم چه اتفاقی می‌افتد و اگر مشکلات حل نشد فکری کنیم و تصمیمی‌ بگیریم.
مدافع تیم فوتبال نفت تهران در پاسخ به این پرسش که چرا بازیکنان تیم نفت اعتصاب نمی‌کنند، یادآور شد: اعتصاب که فایده‌ای ندارد، اگر این کار را کنیم خودمان را خراب کرده‌ایم. ۲ سال است بازیکنان نفت اعتصاب می‌کنند اما هیچ اتفاقی نیفتاده است. فدراسیون فوتبال هم پاسخگو نیست، عین یتیم یک گوشه افتاده‌ایم و هر کسی رد می‌شود یک لگد به ما می‌زند.
بیک‌زاده در ادامه درباره این که چقدر از باشگاه استقلال طلب دارد، گفت: من ۹۰۰ میلیون از این باشگاه طلبکارم، اما هیچ‌کس با ما تماس نمی‌گیرد، در نهایت ما هم ناچاریم به AFC شکایت کنیم. من حتی حاضرم از بخشی از طلبم بگذرم و با این باشگاه تفاهم کنم.

هفته یازدهم لیگ برتر؛
تساوی خانگی تراکتورسازی برابر ذوب آهن اصفهان

دیدار تیم های فوتبال تراکتورسازی تبریز و ذوب آهن اصفهان از هفته یازدهم لیگ برتر با تساوی به پایان رسید.
دیدار تیم های فوتبال تراکتورسازی تبریز و ذوب آهن اصفهان در ورزشگاه یادگار برگزار شد در پایان با تساوی بدون گل به اتمام رسید.
این دیدار نخستین رویارویی امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی ذوب آهن برابر تیم فصل گذشته خود بود که در نهایت برنده ای نداشت و هر دو تیم، هفته یازدهم را با تقسیم امتیازات به پایان رساندند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست