یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ایران یک - اسپانیا ۳
جام جهانی، پایان کار نوجوانان ایران؛ صعود برزیل و اسپانیااخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱ آبان ۱٣۹۶ -  ۲٣ اکتبر ۲۰۱۷اخبار روز - بخش ورزشی: تیم نوجوانان ایران در دور مقدماتی جام جهانی نوجوانان که در هند جریان دارد عالی و مقتدر ظاهر شد و با سه پیروزی و صدرنشینی گروه خود به مرحله یک هشتم نهائی صعود کرد ولی در دیدار با تیم مکزیک با وجود پیروزی دو بر یک بر این تیم نتوانست اقتدار دور مقدماتی را نشان دهد. بیش بینی می شد که تیم دچار افت بدنی و نزول کار تاکتیک شود زیرا در مرحله حذفی شرایط متفاوت با مرحله قبل از آن است. در مرحله یک چهارم حریف ایران تیم اسپانیا بود. سرخیو سانتوس چوزاس نویسنده بخش بین الملل آس اسپانیا در باره این دیدار نوشته بود: ایرانی‌ها در هر ۴ بازی برگزار شده به پیروزی قاطعانه دست پیدا کرده‌اند و این تیم می‌تواند یک رقیب بسیار جدی برای اسپانیا باشد. این بازی واقعا برای هر دو طرف بازی مرگ و زندگی است. تیمی که در همه بازی‌ها خود گلزنی داشته و ۱۲ گل به ثمر رسانده واقعا بهترین است. آنها آلمان را نیز با ۴ گل شکست داده‌اند و مربی اسپانیا حق دارد نگران بازی مردانش برابر ایران باشد. در این گزارش همچنین به قدرت ایران اشاره شده و آمده است: ایرانی ها ظرفیت فیزیکی زیادی دارند و مزیت داشتن شرایط آب و هوایی نسبتا مشابه در هند می‌تواند برگ برنده آنها باشد. البته رطوبت هوا و بارانی بودن شاید به سود اسپانیا تمام شود.

اما بر خلاف این وضعیت تیم نوجوانان ما در دیدار با اسپانیا خیلی ضعیف ظاهر شد و اقبال با ما یار بود که مهاجمان اسپانیائی گلهای قطعی دیگری را به هدر دادند و به همان سه گل اکنفا کردند. عجیب است در حالی که نیم ما زیر فشار بازی سرعتی و تکنیکی و تاکتیکی حریف بود سرهنگی که گزارشگر این دیدار بود در پایان برای این شکست و این نتیجه به ملت ایران و قدراسیون فونبال و... تبریک گفت!! در حالی که تیم اسپانیا در برخی اوقات کارهای تاکتیکی خود را اجرا می کردند و ایران خسته و ناتوان نشان می داد. گل ایران در شرایط آفساید به ثمر رسید. محمد فنایی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد داور بازی تیم‌های ملی ایران و اسپانیا در مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی زیر هفده سال، بیان کرد: به جز یک صحنه که منجر به گل ایران شد، صحنه دیگری مشکوک به نظرم نرسید. به اعتقادم گلی که ایران زد، آفساید بود. او افزود: بازیکن گلزن ایران، نیم متر جلوتر از مدافع اسپانیا قرار داشت اما داور گل را درست اعلام کرد. در مجموع قضاوت این بازی راحت بود. حتی اگر برای این مسابقه، داور انتخاب نمی‌کردند، مشکلی پیش نمی‌آمد! کارشناس داوری همچنین گفت: داور به قدری بیکار بود که یکی دو کارت زرد به بازیکنان نشان داد تا حوصله‌اش سر نرود.
به گزارش "ورزش سه"، نوجوانان ایران پس از حضور در جمع هشت تیم برتر جام جهانی نتوانستند به شگفتی سازی خود ادامه دهند و در نهایت بازی را به تیم قدرتمند اسپانیا واگذار کردند

مرحله یک هشتم نهایی، یکشنبه ٣۰/۰۷/۹۶، ساعت ۱۵، ورزشگاه جواهر لعل نهرو شهر کوچی
داور: جری وارگاس (بولیوی)
کمک ها: خوان پابلو مونتانو و خوزه آلبرتو آنتلو (بولیوی)
کارت زرد
آنتونیو بلانکو (۴۰)- خوزه لارا (۷۲) از اسپانیا
محمد قادری (۴۲) از ایران

تیم نوجوانان ایران:
علی غلامزاده، طاها شریعتی، امیر حسین اسماعیل زاده، علی ستاوی، احمدرصا جلالی(۷۰ امیر خدامرادی)، محمد غبیشاوی، محمد شریفی، امیر حسین حسین زاده(۶۵ محمد سرداری)، محمد قادری(۶۲ سعید کریمی)، وحید نامداری و الله یار صیادمنش
سرمربی: عباس چمنیان

تیم نوجوانان اسپانیا:
آلوارو فرناندز، متئو ژوامی، خوان میراندا، هوگو گیلامون، ویکتو چست، آنتونیو بلانکو(۶۹ خوزه لارا)، فران تورس، محمد مخلص، آبل رویز، سرجیو گومز(۶۵ آلوارو گارسیا)، سزار گیلبرت
سرمربی: سانتی

شرح گل‌ها:
ایران ۰ اسپانیا ۱(دقیقه ۱٣، آبل رویز): حملات چند دقیقه ای اسپانیایی بالاخره نتیجه داد و ضربه اول اسپانیایی ها توسط مدافعان ایران دور شد اما شوت ستاره این تیم یعنی آبل رویز از درون محوطه جریمه درون دروازه ایران جا گرفت.

ایران ۰ اسپانیا ۲(دقیقه ۶۰، سرجیو گومز): گلزن تیم اسپانیا کنج دروازه ایران را نشانه گرفت و با سوپرشوتی دیدنی دروازه ایران را برای دومین بار باز کرد.

ایران ۰ اسپانیا ٣ (دقیقه ۶۷ فران تورس): همکاری اسپانیایی ها از از جناح راست مدافع ایران را غافلگیر کرد و در نهایت پاس موها درون محوطه شش قدم به تورس رسید و او نیز با پرتاب کردن خود موفق شد ضربه ای دقیق بزند و دروازه ایران را برای سومین بار باز کند.

ایران ۱ اسپانیا ٣ (دقیقه ۷۰، سعید کریمی): بازیکن تعویضی عباس چمنیان تنها دقایقی پس از حضور در میدان موفق شد از فرصت به دست آمده نهایت استفاده را ببرد و با ضربه ای از درون محوطه جریمه دروازه حریف را برای اولین بار باز کند.

شرح بازی:
نوجوانان ایران پس از بازی های خوبی که در این جام به نمایش گذاشتند، در دیدار مرحله یک چهارم نهایی مقابل اسپانیا نتوانستند به نتیجه قابل ذکری برسند و در نهایت با جام جهانی وداع کردند.

بازی در ۱۰ دقیقه ابتدایی با محک زدن شرایط توسط دو تیم پیش رفت اما خیلی زود و پس از گذر از این دقایق اسپانیایی ها فشار را روی دروازه ایران زیاد کردند و موفق شدند پس از چند حمله به گل برسند و دروازه ایران را باز کنند. نکته قابل توجه اینکه پس از این گل نوجوانان ایران کماکان به بازی دفاعی خود ادامه دادند و به طور کامل توپ و میدان را در اختیار اسپانیایی ها گذاشتند تا بتوانند از دروازه خود دفاع کنند و در این میان چند بار نیز دروازه بان و مدافعان ایران مانع از فروپاشی بیشتر دروازه شد.

بازی برتر اسپانیایی ها باعث شد تا این تیم ۷۲ درصد از مالکیت توپ را در نیمه اول از آن خود کند؛ اما نوجوانان ایران تمام تلاش خود را به کار بستند تا تنها یک بار اسیر حریف خود شوند.

برخلاف تصوری که از تغییر تاکتیک ایران در نیمه دوم می شد، نوجوانان ایران باز هم با بازی دفاعی نیمه را آغاز کردند و تمایلی به حضور در زمین حریف نداشتند. همین اتفاق باعث شد تا آنها خیلی زود گل های دوم و سوم را دریافت کنند و با نتیجه سنگین تری از حریف خود عقب بیفتند.

پس از این دو گل بود که نوجوانان ایران تصمیم گرفتند کمی پیش بروند و شکست خود را در این بازی کم رنگ تر کنند و خیلی جالب است که با اولین حملات خود خیلی زود گل اول را به ثمر رساندند و توانستند فاصله را با این تیم کمتر کنند. پس از گلزنی ایران، بازی با توازن بیشتری پیش رفت و دو تیم چند بار دیگر دروازه یکدیگر را تهدید کردند؛ اما در نهایت اتفاق خاصی نیفتاد تا در روزی که نوجوانان ایران از کیفیت همیشگی خود دور بودند بازی را با شکست و حذف از رقابت ها به پایان برسانند.

بهترین بازیکن:
اسپانیایی ها در این بازی توانستند اوج حرفه ای گری خود را به نمایش بگذارند و شاید نتوان در این دیدار از بازیکنی خاص نام برد؛ اما اگر بخواهیم از یک اسپانیایی به عنوان بازیکن برتر نام ببریم، باید از آبل رویز نام ببریم که یکی از ستاره های اسپانیا در جام جهانی بود و گل اول بازی را نیز با ضربه ای زیبا به ثمر رساند.

در میان بازیکنان ایران نیز علی غلامزاده درون دروازه درخشید و بارها با واکنش های به موقع خود مانع فروریختن بیشتر دروازه خود شد.

اتفاق ویژه:
نوجوانان ایران در دیدار حساس برابر اسپانیا با استراتژی دفاع و رساندن بازی به وقت های اضافه دیدار خود را آغاز کردند و این مخالف آنچه تاکنون در بازی های خود به نمایش گذاشته بودند، بود و جالب اینکه آنها تنها دقایقی که به حمله به دروازه پرداختند، توانستند یک گل وارد دروازه اسپانیایی ها کنند. تیم نوجوانان ایران یکی از هجومی ترین تیم های جام بود؛ اما در بازی یک چهارم نهایی بیش از حد دفاع کرد؛ اما علاوه بر سپردن توپ و میدان به اسپانیایی ها از دروازه خود نیز نتوانست دفاع کند.

دقایق حساس:
دقیقه ۱۰ – حمله سریع اسپانیایی ها روی دروازه ایران اولین فرصت جدی این بازی را به وجود آورد؛ اما ارسال بازیکنان این تیم با واکنش غلامزاده از روی دروازه ایران دور شد.

دقیقه ۱۰ – کاپیتان سرخ پوشان ضربه برگشتی را با شوتی محکم به سوی دروازه ایران زد؛ اما این توپ با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۹ – ارسال بلند اسپانیایی ها باز هم با دفع مدافعان ایران از روی دروازه دور شد؛ اما شوت راه دور مهاجم این تیم با فاصله کمی از بالای دروازه ایران به بیرون رفت.

دقیقه ۲۶ – در حالیکه نوجوانان ایران حمله ای روی دروازه اسپانیایی ها تدارک نمی بینند آنها هر از گاهی با ضربه ای دروازه ایران را تهدید می کنند؛ مانند همین دقیقه که خروج به موقع غلامزاده، مانع از رسیدن توپ به دروازه ایران شد.

دقیقه ٣۴ – پاس رو به بیرون اسپانیایی ها درون محوطه جریمه خطرساز شد؛ اما غلامزاده بازهم اقدام به دفع توپ کرد؛ اما ضربه توپ برگشتی را نیز راهی کرنر کرد.

دقیقه ۴۰ – اولین حمله ایران در این دقیقه روی داد و ضربه محکم مهاجم ایران دروازه اسپانیایی ها را به شدت تهدید کرد اما این توپ توسط مدافعان این تیم دور شد.

دقیقه ۴۲ – بازهم اسپانیایی ها مجموعه حملات خود را روی دروازه ایران آغاز کردند اما دو سه ضربه پیاپی این تیم توسط مدافعان ایران بلوکه شد.

دقیقه ۴۶ – اولین حمله بازی در نیمه دوم توسط اسپانیایی ها شکل گرفت و شوت سنگین مهاجم این تیم توسط مدافعان ایران بلوکه شد.

دقیقه ۴۹ – یکی از معدود حملات ایران در این دقیقه صورت گرفت و شوت مهاجم ایران با برخورد به زمین در اختیار گلر اسپانیا قرار گرفت.

دقیقه ۵۱ – حمله خطرناک اسپانیایی ها با واکنش به موقع و سیو خوب غلامزاده راهی کرنر شد.

دقیقه ۵۶ – پاس رو به بیرون اسپانیایی ها باز هم دروازه ایران را با خطر روبرو کرد؛ اما دروازه ایران زودتر از حریف به توپ رسید.

دقیقه ۶۲ – شوت راه دور طاها شریعتی از بالای دروازه اسپانیا به بیرون رفت.

دقیقه ۶۶ – حرکت نوجوانان ایران از کناره راست زمین آغاز شد و پاس رو به بیرون بازیکنان که می توانست باعث فروپاشی دروازه اسپانیا شود توسط مدافع این تیم راهی کرنر شد.

دقیقه ٨٣ – حرکت دیدنی صیادمنش با پاس رو به بیرون او ادامه یافت و ضربه سرداری می توانست دومین گل را برای ایران در بر داشته باشد؛ اما دروازه بان اسپانیایی با سیو به موقع خود توپ را راهی کرنر کرد.


تیم فوتبال برزیل جواز حضور در مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی نوجوانان ۲۰۱۷ هند را کسب کرد

در ادامه بازی‌های مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های جام جهانی نوجوانان ۲۰۱۷ هند، تیم‌های آلمان و برزیل از ساعت ۱٨ به‌وقت ایران به مصاف هم رفتند که تیم برزیل با نتیجه ۲ بر یک به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد.
برزیل تیم در مرحله نیمه‌نهایی با انگلستان تقابل خواهد داشت.
تیم نوجوانان ایران امروز برابر اسپانیا با نتیجه ٣ بر یک شکست خورد و از راهیابی به نیمه‌نهایی بازماند. ماتادورها در نیمه‌نهایی با مالی دیدار می‌کنند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست