یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تساوی تیمهای ملی ایران و روسیه
ایران ۴ – آلمان صفر، برد غرورآمیز و صعود زودهنگام یوزهای جواناخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱٨ مهر ۱٣۹۶ -  ۱۰ اکتبر ۲۰۱۷نوجوانان ایران ۴ نوجوانان آلمان صفر
تیم ملی فوتبال ایران ۱ تیم ملی فوتبال روسیه ۱

اخبار روز-بخش ورزشی: از این بهتر نمی شد. تکیه بر جوانان و کشف استعدادهای بیکران در سرزمین پهناور ایران نتایجی مثل پیروزی عالی امروز نوجوانان کشورمان بر نوجوانان آلمان را سبب می شود. تیم ملی نوجوانان ایران در دومین دیدار مرحله گروهی به مصاف نوجوانان آلمان رفت و یکی از پرافتخارترین تیم های این رقابتها را با پیروزی پرگل مغلوب کرد. تیم ملی فوتبال کشورمان نیز در دیداری دوستانه در شهر کازان روسیه مقابل میزبان جام جهانی به نتیجه تساوی یک بر یک رسید. شرح این دو دیدار را به نقل از گزارشهای سایت نود در زیر از نظر می گذرد:

تیم نوجوانان ایران که در دیدار نخست خود برابر گینه به برتری دست یافت، در این دیدار با این ترکیب به مصاف آلمان رفت؛ علی غلامزاده، طاها شریعتی، علی ستاوی، احمد جلالی، امیر اسماعیل زاده، امیرحسین حسین زاده، محمد شریفی، اللهیار صیاد، محمد غبیشاوی، یونس دلفی، محمد قادری. در ادامه بازی، وحید نامداری، سعید کریمی و مجید نصیری برای ایران به میدان آمدند.
دقیقه ۴: تیم ملی ایران صاحب یک ضربه آزاد شد که ضربه ارسالی به روی دروازه آلمان با ضربه ستاوی همراه شد و در ادامه پس از رفت و برگشت در جلوی دروازه آلمان، توپ به یونس دلفی رسید که ضربه پای چپ این بازیکن از کنار دستان دروازه بان آلمان به درون دروازه این تیم رفت تا گل اول بازی به نام ایران ثبت شود.
دقیقه ۷: توپ ربایی بسیار خوب از بازیکنان ایران فرصت یک ضدحمله را به وجود آورد که حرکت تند و تیز صیادمنش به سمت دروازه آلمان و ضربه آرام پای چپ این بازیکن باعث شد توپ به راحتی در اختیار دروازه بان آلمان قرار گرفت.
دقیقه ۱۵: ایران در فاصله حدود ۳۵ متری صاحب یک ضربه خطا شد که این ضربه را دلفی به طور مستقیم و بسیار زیبا به سمت دروازه آلمان زد که توپ با خوش شانسی آلمانی ها به تیر افقی دروازه برخورد کرد و راهی به دروازه نیافت.
دقیقه ۱۷: پاس رو به عقب مدافع آلمان به دروازه بان و تعلل وی فرصت خوبی را به ایران داد تا با توپ ربایی قادری ایران فرصت زدن گل دوم را داشته باشد اما دو بازیکن ایران در این صحنه ناهماهنگ عمل کردند تا دروازه آلمان برای بار دوم باز نشود.
دقیقه ۲۵: باز هم ناهماهنگی مدافعان و دروازه بان تیم ملی آلمان، دروازه این تیم را تهدید کرد اما تکل بازیکن آلمان به طرز خطرناکی از کنار دروازه به کرنر رفت.
دقیقه ۲۷: ضربه پای چپ صیادمنش از پشت محوطه جریمه آلمان فرصت بسیار خوبی را در اختیار ایران قرار داد اما این توپ را دروازه بان آلمان به خوبی دفع کرد.
دقیقه ۳۲: قادری پس از تصاحب توپ به سمت درون محوطه جریمه آلمان حرکت کرد اما ضربه زمینی پای چپ او به شکل خطرناکی از کنار دروازه آلمان به بیرون رفت.
دقیقه ۳۵: یونس دلفی پس از حرکت از سمت راست و نفوذ به درون محوطه جریمه آلمان، پاس رو به عقب بسیار خوبی به بیرون فرستاد که امیرحسین حسین زاده با یک ضربه بغل پا به سمت دروازه آلمان زد اما دروازه بان آلمان این توپ را دفع کرد.
دقیقه ۴۰: یونس دلفی باز هم روی دروازه آلمان توانست از فرصت به دست آمده نهایت بهره را برده و گل دوم ایران را به ثمر رساند. ضربه آزاد ارسالی روی دروازه آلمان، در دهانه دروازه به دلفی رسید و این بازیکن با یک ضربه سر بسیار خوب توانست توپ را به دروان دروازه آلمان بفرستد.
دقیقه ۴۳: پاس بسیار زیبای دلفی به فضای پشت مدافعان تیم ملی آلمان، حسین زاده در موقعیت خوبی قرار داد اما این بازیکن که در شرایط تک به تک با دروازه بان آلمان قرار داشت، دومین فرصت عالی خود در این بازی را از دست داد و توپ او از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۴۹: نوجوانان ایران که نیمه دوم را هم بسیار خوب آغاز کرد، در یک حمله از جناح راست پیشروی کرد و در ادامه دلفی ارسال بسیار خوبی را برای صیادمنش انجام داد و صیادمنش هم با یک ضربه سر بسیار خوب توپ را به کنج دروازه آلمان فرستاد تا ایران ۳ بر صفر پیش بیفتد.
دقیقه ۵۱: باز هم خط دفاعی پراشتباه آلمان به ایران فرصت ضدحمله داد و حسین زاده پا به توپ به سمت دروازه آلمان حرکت کرد اما در حالیکه سه بازیکن دیگر در کنار خود داشت، ضربه کم دقتی به سمت دروازه حریف زد و توپ به خارج رفت.
دقیقه ۶۲: آبوچا باکا از فاصله ای دور شوت محکمی را به سمت دروازه ایران زد اما غلامزاده با یک شیرجه عالی توپ را دفع کرد و به کرنر فرستاد.
دقیقه ۷۲: صیاد منش در بین چند بازیکن خط دفاعی آلمان صاحب توپ شد و بلافاصله با یک چرخش ناگهانی شوت محکمی را روانه دروازه آلمان کرد اما این توپ از کنار دیرک عمودی به بیرون رفت.
دقیقه ۷۵: در حالیکه آلمان در موقعیت حمله قرار داشت، با اشتباه لوکاس مای توپ در اختیار صیادمنش قرار گرفت و این بازیکن پس از پیشروی در زمین آلمان با ارسال یک پاس رو به جلو، نامداری را در موقعیتی بسیار خوب قرار داد و نامداری هم با یک ضربه بغل پا به راحتی دروازه آلمان را باز کرد تا ژرمن ها برای چهارمین بار مقهور قدرت بازیکنان ایران شوند.
دقیقه ۷۹: آبوچا باکا پس از پیشروی به سمت محوطه جریمه ایران، توپ را به گانکام سپرد اما ضربه آرام و زمینی گانکام را غلامزاده به راحتی در اختیار گرفت.
دقیقه ۸۴: شوت از راه دور و کم دقت سعید کریمی با فاصله زیاد به بیرون از زمین رفت.
تیم ملی نوجوانان برای اولین بار در تاریخش توانست که در دو بازی اول تکلیف صعودش را به مرحله بعد تعیین کند. اگر اتفاق خاصی نیفتد، ایران به عنوان تیم اول به مرحله بعد صعود می کند و با یکی از بهترین تیم های سوم جام روبرو خواهد شد که شانس صعود به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی را بالا خواهد برد.

تساوی در آزمون سخت کازان: ایران ۱ -روسیه ۱
تیم ملی ایران در راه آماده سازی حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ به مصاف میزبان این مسابقات یعنی روسیه رفت و در حالیکه با یک گل از حریف پیش بود نهایتا به تساوی یک-یک دست یافت.
تیم ملی روسیه
ندری لونف، ایلیا کوتپوف، ویکتور واسین(۴۶ ژیکیا)، فدور کودریاشوف، ماریو فرناندز(۶۶ سامدوف)، دیمیتری تاراسوف(۶۴ کوزیائف)، الکساندر اروخین، کنستانتین رائوش، الکسی میرانچوک(۵۶ پولوز)، اسمولوف(۸۳ زابولتنی) و الکساندر کوکورینس
مربی: چرچسوف

تیم ملی ایران
علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، وریا غفوری(۸۳ رامین رضاییان)، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، سعید عزت اللهی(۸۰ روزبه چشمی)، وحید امیری، علیرضا جهانبخش(۶۴ سامان قدوس)، مهدی طارمی(۷۵ اکبر ایمانی) و سردار آزمون(کاوه رضایی ۶۳)
سرمربی: کارلوس کی‌روش

دقایق حساس:
دقیقه ۲۸: ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی شد گه ضربه ارسالی بازیکنان ایران با ضربه سر سردار آزمون به بیرون رفت.
دقیقه ۳۰: این بار نوبت تیم ملی روسیه بود که شانس خود را روی یک ضربه ایستگاهی آزمایش کنند که روی اشتباه مدافعین ایران در دفع توپ روسها صاحب فرصت شدند که نتوانستند از این موقعیت استفاده کنند.
دقیقه ۴۱: تیم ملی ایران روی یک ضد حمله و با یک کار تیمی عالی سریع صاحب موقعیت شد که ضربه فنی جهانبخش توسط لونف دروازه بان روسیه مهار شد.
دقیقه ۴۷: تیم فوتبال روسیه روی نفوذ کوکورین صاحب فرصت شد که با پوشش خوب خط دفاعی این فرصت از دست رفت
دقیقه ۵۰: تیم ملی ایران روی نفوذ از راست عالی غفوری صاحب فرصت شد که پاس رو به عقب این بازیکن به سردار آزمون رسید که ضربه سردار با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه ۵۳: ضربه محکم اسمولوف توسط بیرانوند مهار شد
دقیقه ۵۷: (گل اول ایران) تیم ایران با فرار غیر قابل مهار مهدی طارمی صاحب یک فرصت عالی شد و این بازیکن در دهانه دروازه سردار آزمون را صاحب موقعیت کرد و این بازیکن موفق شد گل اول ایران را به ثمر برساند.
دقیقه ۶۱ : ضربه محکم روس ها با سیوی دیدنی توسط بیرانوند دفع و راهی کرنر شد.
دقیقه ۷۴: (گل اول روسیه) ارسال از جناح راست بازیکنان روسیه با ضربه تمام کننده پولاز به گل اول روسیه تبدیل شد.
دقیقه ۹۰:روسیه روی یک ضربه ایستگاهی صاحب موقعیت شد که ضربه سر بازیکنان این تیم توسط بیرانوند مهار شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست