یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

«ائتلاف به رهبری عربستان» در فهرست سیاه سازمان ملل


• سازمان ملل ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی را بابت کشتار و زخمی کردن ۶۸۳ کودک و حمله به ده‌ها مدرسه و بیمارستان در جریان حملات نظامی سال ۲۰۱۶ میلادی در یمن، در فهرست سیاه خود قرار داد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱۴ مهر ۱٣۹۶ -  ۶ اکتبر ۲۰۱۷سازمان ملل متحد روز پنجشنبه ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی را بابت کشتار و زخمی کردن ۶۸۳ کودک و حمله به ده‌ها مدرسه و بیمارستان در جریان حملات نظامی سال ۲۰۱۶ میلادی در یمن، در فهرست سیاه خود قرار داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اسامی شورشیان شیعه حوثی مورد حمایت ایران، نیروهای دولتی یمن، شبه نظامیان طرفدار دولت یمن و همچنین گروه القاعده شبه جزیره عربستان نیز، مانند سال گذشته، در این فهرست گنجانده شده است.

فهرست سیاه جدید سازمان ملل به گزارش سالانه این نهاد بین المللی در مورد وضعیت کودکان در مناطقی در نقاط مختلف جهان که درگیر جنگ و درگیری‌های خشونت بار هستند پیوست خواهد شد.

پیش نویس این فهرست که روز سه‌شنبه تهیه شده بود و نسخه نهایی آن، که به رویت خبرگزاری رویترز رسیده است، روز پنجشنبه به تایید آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد رسید و به شورای امنیت آن سازمان ارسال شد.

نام ائتلاف به رهبری ریاض سال گذشته نیز در فهرست سیاه سازمان ملل متحد قرار گرفت، اما پس از مدت کوتاهی توسط بان کی مون دبیرکل وقت آن سازمان از فهرست حذف شد؛ که اعتراض برخی نهادهای حقوق بشری را برانگیخت.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست