یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

قهرمان جام حذفی در آتش می سوزد!
شکایت، تعطیلی تمرین، منع ورود، در اقلیم مالک نفت تهران!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۰ مهر ۱٣۹۶ -  ۲ اکتبر ۲۰۱۷اخبار روز- بخش ورزشی: تیم نفت تهران قهرمان جام حذفی ایران در دوره قبل این جام نماینده ایران در جام قهرمانان آسیا است. اما این تیم در دو قلمرو اقتصادی و مدیریت با کمبود و نارسائی و ناتوانی روبرو است. از قدیم گفته اند دو پادشاه در یک اقلیم نمی گنجد موضوع کنونی قسمت فنی تیم نفت تهران است که هم علی کریمی مربی است و هم حمید درخشان و هم این که مالک غیرفوتبالی این باشگاه خود در راس این وضعیت قرار دارد. بحران موجود در این تیم که قهرمان جام حذفی هم است را می توان یکی دیگر از عجایب فوتبال ی در جمهوری اسلامی دانست که در جهان عجیب و منحصر به فرد است. امروز خبرگزاری مهر در یادداشتی پیرامون بحران این تیم نوشت :
دور جدید تمرینات تیم فوتبال نفت تهران درحالی قرار است از صبح دوشنبه آغاز شود که بازیکنان نمی دانند باید در تمرین تیم علی کریمی شرکت کنند یا به تمرین تیم حمید درخشان بروند!
این اتفاق نه تنها در فوتبال دنیا بلکه در فوتبال ایران هم بی سابقه است. قبل از این پرسپولیس یکبار شرایطی مشابه این را تجربه کرده بود اما در آن مقطع تکلیف بازیکنان مشخص بود و تنها دو سرمربی سر یک تیم رفتند اما حالا بازیکنان مانده اند باید به کدام سمت بروند.
مالک باشگاه نفت اگر فوتبال را می دانست و شهامت تیمداری داشت باید اصول حرفه ای این کار را رعایت می کرد و حتی اگر تمایل به همکاری با علی کریمی را ندارد باید اینقدر شهامت داشت که او را اخراج کند و پای ضرر مالی اش هم بایستد. مسئولان این باشگاه به جای اینکه با این تصمیمات فوتبال ایران را به تمسخر بگیرند و اوضاع این فوتبال را بدتر از قبل کنند، بهتر است به فکر جمع کردن این بساط باشند که بجز بی‌آبرو کردن فوتبال ایران ثمری دیگر نخواهد داشت.

سایت نود هم چیزهایی را طی دو روز گذشته در باره اوضاع تیم کم شعله نفت افتاده دستچین کرده است. دسته گل جدید در فوتبال ایران را در زیر اما به صورت پرپر شده مرور می کنیم:
علی کریمی و تعدادی از بازیکنان نفت طلاییه که امروز در زمین تهرانسر حاضر شده بودند نتوانستند در زمین تمرین حضور پیدا کنند. به دنبال اتفاقاتی که برای نفت طلائیه رخ داد امروز بازیکنان مطرح این تیم به همراه علی کریمی برای برگزاری تمرین در ورزشگاه تهرانسر حاضر شدند، اما اجازه ورود به آنها داده نشد.
مدیران باشگاه نفت حمید درخشان را جایگزین علی کریمی کردند این در حالی بود که علی کریمی به خاطر قراردادی که با نفت داشت چند روزی بازیکنان را تمرین داد. امین منوچهری، علیرضا عزتی، امیرحسین فشنگچی، علی زینالی، فرشاد هاشمی، فرید محمدزاده، محمد نصرتی، مجتبی حقدوست، محمد نصرتی، میلاد فراهانی، میلاد احمدی و ... علی کریمی، علیرضا امامی‌فر و محسن سیدی مربیان تیم نفت هم حضور داشتند.

نفتی ها پیش فصل را با علی کریمی شروع کردند و وی چند روزی در تمرینات این تیم حضور داشت اما خیلی زود حمید درخشان به عنوان جانشین وی معرفی شد. درخشان هم چند بازی سرمربی نفت بود و با تغییر مدیریت بازهم علی کریمی هدایت این تیم را برعهده گرفت وبدنبال اختلاف نظر شدیدی که کریمی با مالک باشگاه پیدا کرد، جمعه شب دوباره حمید درخشان به عنوان سرمربی معرفی شد!


اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره باشگاه نفت
روابط عمومی فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره وضعیت باشگاه نفت و موضوعات مطرح شده در این باره ارائه کرد.
فدراسیون فوتبال درباره وضعیت باشگاه نفت اطلاعیه‌ای به این شرح صادر کرد:
۱ - موضوع انتقال باشگاه نفت به مدیریت جدید، بر اساس اعلام کمیته واگذاری شرکت نفت و تاییدیه اداره کل ورزش و جوانان استان تهران به عنوان مرجع قانونی وفق کمیسیون ماده پنج ورزش و جوانان انجام گرفت.
۲ - در ارتباط با تغییرات در حوزه مربی و سرمربی از آنجا که این موضوع در حوزه اختیارات مسولان باشگاه‌ها است، مدیران می‌توانند مطابق مقررات نسبت به عقد قرارداد با کادر فنی خود در سازمان لیگ اقدام کنند.
۳ - باشگاه‌ها موظفند نسبت به انجام تعهدات خود به مربیان و بازیکنان در موقع مقتضی اقدام و در صورت تغییر مربیان باید نسبت به تسویه حساب با مربی قبلی خود اقدام کنند. در غیر این صورت مربی می‌تواند از مبادی قانونی نظیر، کمیته انضباطی و کمیته تعیین وضعیت نسبت به پیگیری حق و حقوق خود اقدام کند.
۴ - از آن‌جا که باشگاه نفت در حال حاضر جزو نمایندگان ایران در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا محسوب می‌شود، مقرر شد که سازمان لیگ در اسرع وقت و پس از جلسه با مدیران این تیم نسبت به بررسی موارد مختلف این باشگاه اقدام و گزارش مقتضی به فدراسیون فوتبال اعلام شود.

کریمی از جهانیان به سازمان لیگ شکایت کرد
علی کریمی که در فدراسیون فوتبال حاضر شده بود، در جمع خبرنگاران گفت: به فدراسیون فوتبال آمدم تا کارهای قانونی را انجام دهم تا ببینیم حق با کیست و حق به حقدار برسد. من امروز شکایتم را به مسئولان ارائه کردم.
وی در واکنش به این مسئله که مالک باشگاه نفت طلاییه معتقد است کریمی پولش را گرفته و بهتر است خودش از این تیم برود، گفت: الان به این نتیجه رسیدند؟ این مشکل خودشان است. شما خبرنگار هستید. چرا آن موقعی که من پول را از ایشان (جهانیان) گرفتم سوال نپرسیدید؟ علی کریمی مگر پول اضافه گرفته است؟ عرف قراداد این است که وقتی قرارداد می‌بندید، ۱۰ تا ٣۰ درصد بگیرید. این آقا اگر ۱۰ درصد از مبلغ قرارداد ما را داده، رسانه‌ها و مطبوعات بگویند. اگر علی (کریمی) آدم بدی بوده چطور با ۱۰ درصد کارش را شروع کرده؟ عرف این است که بازیکن یا مربی موقع عقد قرارداد ٣۰ درصد از مبلغ قراردادش را بگیرد. حالا اگر ما زیاد گرفتیم، آقایان و مردم به بزرگی خودشان ببخشند.
سرمربی نفت طلاییه درباره اینکه مالک باشگاه به‌صورت موقت در این باشگاه حضور دارد، یادآور شد: صحبت کردن درباره این چیزها خنده‌دار است. اگر دنبال واقعیت هستید، بگویید. الان استقلال می‌خواهد سرمربی جدید بیاورد. آنها روی همه گزینه‌ها کار می‌کنند. کار هر کدام را که قبول کنند، او را به‌عنوان سرمربی می‌آورند.
کریمی درباره اینکه جهانیان اعلام کرده وی مدرک مربیگری ندارد، تصریح کرد: حرف ایشان را قبول ندارم، چون مدرک دارم. همان موقع که قرارداد امضا می‌کردم، در حال گذراندن دوره مربیگری B بودم. همه مدارک آن موجود هستند و هم‌کلاسی‌هایم هم می‌توانند شهادت بدهند. نمی‌دانم این آقا الان فرار رو به جلو می‌کند، فرار رو‌به‌عقب می‌کند؛ نمی‌دانم اسمش را خودتان بگذارد. امثال اینها دست‌شان حداقل برای من‌ یکی رو شده است. آقایان از صبح تا شب مصاحبه کنند، مهم نیست. من به‌شکل قانونی دنبال کارهایم هستم و همه‌چیز را به وکیلم سپرده‌ام.
وی درباره اظهارات اخیر جهانیان و احتمال بازگشتش به نفت تهران، گفت: علاقه‌ای ندارم ایشان را ببینم. من از آدم دروغگو بدم می‌آید. ایشان هر روز دروغ می‌گوید. شما خبرنگار هستید و با فردی که هر روز دروغ می‌گوید، مصاحبه نگیرید. ایشان خیلی راحت به دوربین نگاه می‌کند، مقابل دوربین می‌ایستد و دروغ می‌گوید. هم سابقه من مشخص است و هم سابقه ایشان. مردم می‌گویند حق با کیست. من اهل مصاحبه نیستم. خودتان من را می‌شناسید، اما درباره این موضوع اگر صحبت نمی‌کردم مردم می‌گفتند حق با آنهاست. الان هم دیگر صحبت نمی‌کنم. کارهای اداری‌ام روی غلطک بیفتد دیگر مصاحبه نمی‌کنم تا جلسه حل اختلاف که توسط کمیته تعیین وضعیت تشکیل می‌شود، تشکیل شود و دو طرف از خودش دفاع کنند.
سرمربی نفت طلاییه با اشاره به حضورش در فدراسیون فوتبال، خاطرنشان کرد: فدراسیون به عنوان متولی فوتبال این مملکت باید به این موارد رسیدگی کند. من نه «پیامی» قرارداد بستم نه «پیامی» استعفا کردم. هر چیزی اصول دارد. به‌عنوان سرمربی همه حکم‌های من موجود هستند. در همه این حکم‌ها آمده که فلانی (علی کریمی)، سرمربی نفت. آقا، استاد! در تمام حکم‌ها کلمه سرمربی را به کار بردی. نمی‌دانم چه کسی «دور و بر» این آقاست و نمی‌خواهم هم بدانم، اما همین‌ها او را به این روز انداخته‌اند.
کریمی در پاسخ به این سوال که «آیا نمی‌خواهد به‌خاطر مسائل پیش آمده به AFC شکایت کند؟»، گفت: صددرصد این کار را می‌کنم. فدراسیون اگر به عنوان متولی نخواهد به مشکل‌ ما رسیدگی کند، مثل بازیکنان خارجی از آن طرف (خارج از ایران) پیگیری می‌کنم. این رزومه بدی است برای فدراسیون فوتبال. امیدوارم قبل از اینکه کار به آنجا بکشد، در همین کشور خودمان حل شود.

ادعای مالک باشگاه نفت
مالک باشگاه نفت طلائیه با بیان اینکه علی کریمی مدعی است بهتر از او وجود ندارد، گفت: کریمی اخلاق عجیب و غریبی دارد و نمی شود روی این اخلاق برنامه ریزی کرد!
حمیدرضا جهانیان درباره اینکه آیا حمید درخشان امروز به عنوان سرمربی تیم نفت طلائیه انتخاب شده است؟ به رادیو تهران گفت: حمید درخشان قراردادش مربوط به ۴، ۵ ماه گذشته بود. بعد از واگذاری باشگاه، ایشان دیگر نیامد. ما هم با علی کریمی صحبت و او را به عنوان سرمربی معرفی کردیم ولی بعدا متوجه شدیم کریمی نمی تواند سرمربی باشد. ایشان با ما همکاری نکرد و این اطلاعات را به من نداد و گفت برای این موضوع راهکار داریم.

۶ بازیکن تیم نفت از این باشگاه به AFC شکایت کرده‌اند.
۶ بازیکن سابق تیم فوتبال نفت تهران به دلیل طلب‌هایی که از این باشگاه داشتند به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت کرده‌اند تا از این طریق بتوانند مطالبات خود را دریافت کنند.
ایگور پراهیچ، نانگ، غلامرضا رضایی و ... از جمله بازیکنانی هستند که به دلیل طلب خود از باشگاه نفت به AFC شکایت کرده‌اند.
در صورتی که باشگاه نفت نتواند مطالبات خود را بپردازد حضورش در لیگ قهرمانان آسیا در سال بعد با خطر جدی روبرو خواهد شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست