یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حکم تجدیدنظر سه نویسنده چپ‌گرا و فعال مدنی شهر گرگان صادر شد


• حکم قطعی حبس و جریمه نقدی سه نویسنده و فعال مدنی شهر گرگان؛ روزبه گیلاسیان، نیما صفار و الهه سروش‌نیا در دادگاه تجدیدنظر گلستان، به ترتیب یک سال، ۸۰ روز و ۸ میلیون تومان جریمه نقدی صادر شد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۵ مهر ۱٣۹۶ -  ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۷اخبار روز - گزارش دریافتی: حکم قطعی حبس و جریمه نقدی سه نویسنده و فعال مدنی شهر گرگان؛ روزبه گیلاسیان، نیما صفار و الهه سروش‌نیا در دادگاه تجدیدنظر گلستان، به ترتیب یک سال، ۸۰ روز و ۸ میلیون تومان جریمه نقدی صادر شد.

گفتنی است روزبه گیلاسیان، نویسنده و پژوهشگر در ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۴ به همراه همسرش الهه سروش‌نیا در منزل مسکونی خود دستگیر و ۱۵ روز را در بازداشت اطلاعات سپاه نینوای گرگان بودند، بعد از طی دوران بازجویی به زندان امیرآباد گرگان منتقل شده و با قید وثیقه آزاد می‌شوند. اتهام گیلاسیان تشکیل شبه جمعیت پاتوق گرگان به قصد اقدام علیه امنیت کشور، نشر اکاذیب در فضای مجازی و ... بوده است. در دادگاه انقلاب گرگان شعبه ۱ به قضاوت حجت الله قربانی طی چندین جلسه، به همراه ۱۸ نفر دیگر از اعضای پاتوق محاکمه شدند. گیلاسیان به ۵ سال زندان و با یک درجه تخفیف به دو سال، نیما صفار به دو سال و با یک درجه تخفیف به یک سال، الهه سروش نیا به یک سال و با یک درجه تخفیف به شش ماه زندان محکوم شدند. همچنین در دادگاه دیگری روزبه گیلاسیان به شش ماه حبس تعلیقی به خاطر نشر اکاذیب محکوم شد.
در شهریورماه امسال طی حکم دادگاه تجدیدنظر روزبه گیلاسیان به یک سال، نیما صفار به ۸۰ روز و الهه سروش نیا به ۸ میلیون جزای نقدی محکوم شدند
الهه سروش‌نیا، هنرمند و نویسنده چپ‌گرا و فعال مدنی شناخته شده و دانش‌آموخته‌ی دانشگاه تبریز و دانشگاه علم و صنعت تهران در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.
روزبه گیلاسیان، فارغ التحصیل فلسفه‌ی علم دانشگاه صنعتی شریف و نویسنده چپ‌گرا و پژوهشگر آثار فلسفی است. از وی کتاب‌های متعددی از جمله «فلسفه در خیابان»، «انسان ماه بهمن»، «جزوه‌ی انقلاب»، «فال‌های عاشقانه»، «فیلسوف کوچولو»، «اکنون دانشگاه»، «کتاب مضاعف» و «نابهنگام» منتشر شده‌ است. گفتنی است که اغلب کتاب‌های وی از جمله انسان ماه بهمن (جستاری در سیاست‌های تربیتی از انقلاب ۵۷ تا امروزه) و نابهنگام (مبانی یک ستیزه‌جویی علیه وضعیت)، پس از سه سال بررسی توسط دولت روحانی، موفق به کسب مجوز چاپ از سوی وزارت ارشاد نشده و به صورت مستقل و اینترنتی انتشار یافته‌اند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست