یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

لیگ قهرمانان آسیا - لیگ برتر
شکست سنگین پرسپولیس، پیروزی استقلال بدون مربی!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۴ مهر ۱٣۹۶ -  ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۷اخبار روز- بخش ورزشی: پرسپولیس برابر الهلال عربستان به چند دلیل مستحق شکست بود اما نه با نتیجه سنگین:
۱. بازی روز پنجشنبه با سپاهان نباید برگزار می شد زیرا آن بازی سنگین پرسپولیس را خسته کرد. فوتبال و توانائی بازیکنان ایرانی و شاغل در لیگ برتر با فوتبال حرفه ای زمین تا آسمان تفاوت دارد.
۲. الهلال تیمی سازمان یافته و حرفه ای و دارای بازیکنان در سطح بالا و استانداردهای فوتبال جهانی است.
٣. پرسپولیس چهار بازی کن ثابت خود را در این دیدار در اختیار نداشت. سه بازی کن خط دفاعی پرسپولیس را تشکیل می دهند که غیبت آنان در این بازی بسیار آشکار و تاثیرگذار بود. جلال حسینی، کامیابی نیا، مهدی طارمی و محمد انصاری چهار بازی کن کلیدی تیم پرسپولیس هستند که در این بازی یا محروم یا صدمه دیده بودند. تردیدی نیست اگر این چهار بازی کن حضور داشتند الهلال به سختی می توانست دروازه پرسپولیس را باز کند.
۴. خسته گی از یک طرف و غیبت این چهار بازی کن از طرف دیگر چنان بود که تیم عربستانی با وجود این که از دقیقه پنجاه ده نفره شد اما دو گل دیگر وارد دروازه سرخ پوشان کرد. اشتباهات عجیب فردی به خصوص در درون دروازه و در دو دفاع وسط و کناری چنان مشهود بود که تصور می شد این بازیکنان قادر به بازی نیستند.
۵. برانکو می دانست که پرسپولیس با این ترکیب بیمار و خسته نشان خواهد داد که چنین نیز شد. شرح بازی را به نقل از خبرگزاری ها مرور کنیم:

تکمیل فاجعه پرسپولیس با شکست برابر الهلال
رویاهای سرخ بر باد رفت

تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر الهلال عربستان شکست خورد و در روزی که نشانی از تیم همیشگی نداشت در آستانه حذف قرار گرفت.
تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹:۳۰ امروز سه شنبه در ابوظبی امارات به مصاف الهلال عربستان رفت که این مسابقه در نهایت با نتیجه ۴ بر صفر به سود الهلال به اتمام رسید.
عمر خریبین (۵ و ۵۴، و ۸۹) و یاسر الشهرانی (۴۰) برای الهلال گلزنی کردند.
پرسپولیس این بازی را همانند مسابقات دیگر در غیاب سیدجلال حسینی و با ترکیب علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، شجاع خلیل زاده، صادق محرمی، محسن ربیع خواه، شایان مصلح (۶۳ - بشار رسن)، فرشاد احمدزاده (۸۲ - احسان علوان زاده)، محسن مسلمان (۴۵ - احمد نوراللهی)، وحید امیری، گادوین منشا و علی علیپور آغاز کرد. محمد انصاری و کمال کامیابی نیا و مهدی طارمی هم به خاطر محرومیت در این بازی حضور نداشتند.
بازی در دقایق ابتدایی تقریبا متعادل بود و حتی گادوین منشا با حرکت پشت دفاع الهلال صاحب یک موقعیت خوب شد که نتیجه ای نداشت. این فرصت را می توان بهترین موقعیت سرخپوشان در نیمه اول دانست چرا که الهلال به تدریج فشار روی دروازه پرسپولیس را بیشتر و بیشتر کرد تا در نهایت در دقیقه ۳۱ با ضربه سر عمر خریبین در صحنه مشکوک به آفساید، گل اول را دریافت کرد.
آشفتگی خط دفاع پرسپولیس و اشتباهات مداوم شاگردان برانکو ایوانکوویچ زمینه را برای گل دوم الهلال فراهم کرد و اینبار نوبت یاسر الشهرانی بود که در دقیقه ۴۰ با یک ضربه از پشت محوطه جریمه برای دومین بار دروازه پرسپولیس را باز کند.
در ادامه بازیکنان پرسپولیس که به نظر می رسید توان جبران نتیجه را ندارند حملات پراکنده و ناتمامی را تدارک دیدند که نتیجه ای نداشت و بازی در نیمه اول با همان دو گل به سود الهلال خاتمه یافت.
در نیمه دوم و در دقیقه ۴۹ بود که عبدالله عطیف بازیکن الهلال به خاطر انجام دو خطای متوالی روی بازیکنان پرسپولیس و دریافت دو کارت زرد از زمین مسابقه اخراج شد تا پرسپولیس با یک بازیکن بیشتری به بازی ادامه بدهد. با این حال این الهلال بود که حتی با وجود یک بازیکن کمتر، یکبار دیگر برتری خود را به رخ کشید و در دقیقه ۵۴ توسط عمر خریبین به گل سوم رسید.
برانکو ایوانکوویچ در دقیقه ۶۳ شایان مصلح را از زمین بیرون کشید و بشار رسن را به جای وی وارد زمین کرد تا بازی پرسپولیس نظم بیشتری پیدا کند. در این دقایق، الهلال دفاعی تر شد و به ضدحملات روی آورد. پرسپولیس در دقیقه ۶۵ روی شوت گادوین منشا می توانست به گل برسد که ضربه منشا توسط دروازه بان الهلال دفع شد. در دقیقه ۷۵ هم احمد نوراللهی صاحب بهترین موقعیت سرخپوشان در این بازی شد که شوت نوراللهی پشت محوطه شش قدم با عکس العمل دروازه بان حریف راهی کرنر شد.
در ۱۰ دقیقه پایانی، شرایط عجیبی بر بازی حاکم شد. بازیکنان پرسپولیس بی انگیزه بازی کردند و الهلالی ها در این دقایق و روی ضد حملات صاحب دو، سه موقعیت خوب گلزنی شدند. در نهایت بازهم این عمر خریبین بود که روی اشتباه مدافعان و علیرضا بیرانوند در دقیقه ۸۹ گل چهارم الهلال را به ثمر رساند تا فاجعه پرسپولیس بعد از محرومیت مهدی طارمی از سوی فیفا تکمیل شود و سرخپوشان در آستانه حذف از آسیا قرار بگیرند.

هفته هشتم لیگ برتر فوتبال
پیروزی استقلال بدون مربی!

تیم فوتبال استقلال در هفته هشتم لیگ برتر و در اولین مسابقه بدون حضور علیرضا منصوریان برابر سپیدرود رشت به پیروزی رسید و موقتا چند پله در جدول صعود کرد.
در اولین دیدار از هفته هشتم لیگ برتر فوتبال، تیم استقلال تهران از ساعت ۱۶:۱۵ امروز سه شنبه در ورزشگاه شهید عضدی رشت به مصاف سپیدرود رفت که این مسابقه در نهایت با نتیجه ۲ بر یک به سود استقلال به اتمام رسید.
جابری انصاری (۵۳) و داریوش شجاعیان (۶۸) برای استقلال و حسین ابراهیمی (۸۶ - پنالتی) برای سپیدرود گلزنی کردند.
این مسابقه اولین دیدار استقلال بعد از استعفای علیرضا منصوریان بود. باتوجه به محرومیت میک مک درموت مربی موقت استقلال و حضور وی روی سکوها، نصرالله عبداللهی و صالح مصطفوی از روی نیمکت آبی پوشان را هدایت می کردند.
استقلال این بازی را با ترکیب سید حسین حسینی، لئوناردو پادوانی، مجید حسینی، وریا غفوری، میلاد زکی پور، فرشید باقری (۴۵ - داریوش شجاعیان)، خسرو حیدری، فرشید اسماعیلی(۸۷ - امید ابراهیمی)، سرور جپارف، حسن بیت سعید(۶۲ - امید نورافکن) و جابر انصاری آغاز کرد.
در نیمه اول بازی دو تیم چنگی به دل نزد؛ هرچند سپیدرود نسبت به استقلال عملکرد بهتری داشت و می توانست حتی به گل هم برسد. بهترین موقعیت سپیدرود در دقیقه ۱۱ به دست آمد که میثم تهیدست فرصت گلزنی را از دست داد. در آخرین دقیقه نیمه اول هم حسن بیت سعید می توانست گل برتری استقلال را به ثمر برساند که در این امر ناکام ماند تا نیمه نخست با تساوی بدون گل تمام شود.
روند بازی در نیمه دوم کاملا برعکس شد و این تیم استقلال بود که توانست برتری خود را بر تیم میزبان دیکته کند. در این نیمه، داریوش شجاعیان به جای فرشید باقری به زمین آمد. ابتدا این جابر انصاری بود که روی اشتباه دهقان بازیکن سپیدرود توانست اولین گل را برای استقلال به ثمر برساند.
در دقیقه ۶۸ هم این شجاعیان بود که روی یک کار ترکیبی با انصاری و با یک ضربه فنی گل دوم استقلال را به ثمر رساند تا استقلالی ها یک نفس راحت بکشند.
در ادامه کیفیت بازی افت کرد و بازیکنان دو تیم نتوانستند موقعیت خطرناکی را روی دروازه همدیگر خلق کنند. با این حال، اعلام ضربه پنالتی برای سپیدرود در دقیقه ۸۴ بر حساسیت بازی اضافه کرد. این پنالتی در دقیقه ۸۶ توسط حسین ابراهیمی به گل تبدیل شد تا این مسابقه در نهایت با نتیجه ۲ بر یک به سود استقلال به اتمام برسد.

هفته هشتم رقابت های لیگ برتر؛
اولین برد نفت با علی کریمی
سپاهان به قعر جدول سقوط کرد

دیدار تیم های فوتبال نفت تهران و سپاهان اصفهان در هفته هشتم لیگ برتر با پیروزی شاگردان علی کریمی به پایان رسید.
دیدار تیم های فوتبال نفت تهران و سپاهان اصفهان در هفته هشتم لیگ برتر شامگاه امروز سه شنبه در ورزشگاه تختی تهران برگزار شد که در پایان شاگردان علی کریمی موفق شدند یک بر صفر حریف اصفهانی خود را شکست دهند.
عیسی آل کثیر تک گل این دیدار را در دقیقه ۷۲ برای نفت تهران به ثمر رساند تا علی کریمی اولین برد خود را در قامت سرمربی این تیم به دست آورد.
سپاهان اصفهان با این شکست ۷ امتیازی باقی ماند و با سقوط سه پله ای در جدول رقابت های لیگ برتر، قعر جدول را به نام خود ثبت کرد. نفت تهران نیز ۹ امتیازی شد و به رده هشتم جدول رسید

هفته هشتم لیگ برتر فوتبال؛
تساوی فولاد و استقلال در دربی خوزستان با گل دقیقه ۹۳ «کولیبالی»

تیم فوتبال فولاد خوزستان در هفته هشتم لیگ برتر برابر تیم استقلال خوزستان به نتیجه تساوی رسید.
در ادامه مسابقات هفته هشتم لیگ برتر فوتبال ایران و از ساعت ۱۷:۳۰ تیم های فولاد و استقلال خوزستان به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با تساوی یک به یک خاتمه یافت.
فولاد در دقیقه ۵۴ توسط عبدالله ناصری به گل اول رسید و تا دقایق پایانی از حریفش پیش بود ولی استقلال خوزستان در دقیقه ۹۳ توسط موسی کولیبالی گل خورده را جبران کرد تا دربی خوزستان با تساوی یک به یک به اتمام برسد و جدال عبدالله ویسی با سیروس پورموسوی سرمربیان دو تیم برنده نداشته باشد.

هفته هشتم رقابت های لیگ برتر؛
تساوی ذوب آهن برابر سایپا
دایی یک امتیاز از قلعه نویی گرفت!

دیدار تیم های فوتبال ذوب آهن اصفهان و سایپا تهران در هفته هشتم لیگ برتر با تساوی به پایان رسید.
تیم فوتبال ذوب آهن در هفته هشتم رقابت های لیگ برتر در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان به مصاف سایپا رفت که این دیدار با تساوی یک بر یک به اتمام رسید.
مرتضی اسدی در دقیقه ۵۳ برای ذوب آهن و محمد حسین کنعانی زادگان در دقیقه ۸۲ برای سایپا گلزنی کردند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست