یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جشن و شادی در شهرهای کردستان ایران


•  از روز گذشته و همزمان با برگزاری رفراندم استقلال در کردستان عراق، مردم در بسیاری از شهرهای کردستان ایران نیز به خیابان ها آمدند و بر این شهرها جشن و سرور و شادمانی حاکم شد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۴ مهر ۱٣۹۶ -  ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۷ از روز گذشته و همزمان با برگزاری رفراندم استقلال در کردستان عراق، مردم در بسیاری از شهرهای کردستان ایران نیز به خیابان ها آمدند و بر این شهرها جشن و سرور و شادمانی حاکم شد.
بنا بر گزارش ها، شهرهای سنندج، سقز، بانه، بوکان، مهاباد، کامیاران، جوانرود، روانسر، مریوان و پیرانشهر روز گذشته شاهد حضور مردم در خیابان ها و مراکز عمومی و برگزاری جشن و شادی بوده است.
به گزارش منابع کردی، در چند روز گذشته کمپینهای وسیعی (کارناوال رنگها) از طرف فعالان مدنی و سیاسی و حمایت احزاب کردستان ایران برای پشتیبانی از حق تعیین سرنوشت کردهای عراق اعلام گردیده بود، مردم کردستان نیز به این فراخوان ها پاسخ مثبت دادند و تجمع های مردمی بزرگی را تشکیل دادند.

انتظار می‌رود امروز در ساعات مختلف، مردم تمامی شهرهای روژهلات کردستان برای دفاع از حق تعیین سرنوشت خود به خیابان‌ها بیایند. دیروز مراسماتی در چندین تن از شهرهای روژهلات کردستان صورت گرفت. قرار است این مراسمات فردا نیز در اکثر شهرهای روژهلات کردستان ...

برای امروز نیز تظاهرات و اجتماعات مختلفی در شهرهای کردستان تدارک دیده شده است. به گزارش خبرگزاری فرات، فعالان مدنی در فراخوان‌هایی از تمامی مرد کردستان خواسته‌اند تا روز سه‌شنبه در مکان‌‌های تعیین شده حضور به‌هم رسانند و ضمن تبریک رفراندم اقلیم کردستان، از حق تعیین سرنوشت خود و نیز دستیابی به زندگی‌ای آزاد و دمکراتیک، دفاع کنند.
فعالان مدنی برنامه هایی برای شهرهای کوهدشت، ایلام، دره‌شهر، ایوان غرب، آبدانان، دهلران، مهران، سیروان، کرمانشاه، سنقر، گیلانغرب، پاوه، جوانرود، روانسر، هرسین، کنگاور، کامیاران، بانه اعلام کرده اند.

برپایه این گزارش در این اجتماعات شعارهایی مبنی بر "برخورداری از حق تعیین سرنوشت"، آزادی و دمکراسی برای ۴ بخش کردستان و کردستان یکپارچه، ۴ پارچه نخواهد شد، داده خواهد شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۴)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست