یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دومین تظاهرات سراسری مخالفان قانون کار در فرانسه


• مخالفان و منتقدین قانون جدید کار در فرانسه روز پنجشنبه ۲۱ سپتامبر باز هم بعنوان اعتراض علیه این قانون به خیابانها سرازیر شدند. یک فراخوان دیگر توسط «فرانسه نافرمان» برای روز شنبه داده شده است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ٣۰ شهريور ۱٣۹۶ -  ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۷مخالفان و منتقدین قانون جدید کار در فرانسه روز پنجشنبه ۲۱ سپتامبر باز هم بعنوان اعتراض علیه این قانون به خیابانها سرازیر شدند. قرار است رئیس جمهور فرانسه فردا در جلسه شورای وزیران فرمان های مربوط به قانون کار را امضاء کند.

به گزارش ار اف آی، فراخوان برای تظاهرات اعتراضی امروز مانند هفته گذشته از سوی سندیکاهای "کنفدراسیون عمومی کار"، "همبستگی"، "فدراسیون سندیکایی متحد" و "اتحادیه ملی دانشجویان فرانسه" صادر شده بود. بر اساس گزارشها، بامداد امروز عملیات راه بندان در جاده ها از سوی شماری از اعتراض کنندگان در شهرهای "کومپین"، "نانسی" "روان" و "هاور" براه افتاده بود و در "نیس" ترامواها و اتوبوس ها با شعارها علیه قانون کار مزین شده بودند.

تظاهرات اصلی بعد از ظهر در پاریس برگزار شد و در آن رهبران سندیکاهای مخالف قانون کار و ژان لوک ملانشون، رئیس حزب ""فرانسه نافرمان" شرکت کردند. ژان لوک ملانشون در آغاز تظاهرات پاریس به خبرنگاران گفت تظاهرات آمروز فقط «آغاز»ی برای جنبش ها و تظاهرات وسیعتر در آینده است. حزب تحت رهبری آقای ملانشون برای روز شنبه فراخوان تظاهرات داده است.

در تظاهرات عمومی امروز حدود ۲۰۰ راهپیمایی در شهرهای عمده در فرانسه برگزار شد. خبرگزاری فرانسه و پلیس گزارش دادند شمار تظاهر کنندگان کمتر از هفته پیش بوده است که به گفته ی پلیس به بیش تر از ۲۲۰ هزار نفر میرسید. برخی سندیکاها شمار تظاهرکندگان امروز را برای وادار کردن دولت به عقب نشینی ناکافی ارزیابی کرده اند.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه روز سه شنبه در نیویورک خطاب به مخالفان قانون کار در فرانسه گفت دمکراسی به معنای سرازیر شدن به خیابان نیست و او در برابر فشارهای تظاهرکنندگان تسلیم نخواهد شد.  


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست