یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ترامپ در سازمان ملل: برجام یک «توافق بد» است


• ترامپ درسخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل جمهوری اسلامی را یک "دیکتاتوری فاسد" خواند که خود را در پشت نقاب دروغین دمکراسی پنهان کرده است. وی توافق هسته ای را مایه شرمساری آمریکا توصیف کرد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲٨ شهريور ۱٣۹۶ -  ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۷


رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه 19 سپتامبر، 28 شهریور در اولین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل بدون اشاره به تصمیم نهایی خود در مورد برجام گفت: «فکر نکنم هنوز حرف آخر را در این مورد [برجام] شنیده باشید.»
دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا با اعلام این‌که «نمی‌توانیم متعهد به قراردادی باشیم که زمینه طرح‌ریزی یک برنامه هسته‌ای را فراهم می‌کند» برجام را از بدترین توافقاتی دانست که آمریکا در طول تاریخ امضا کرده است. او گفت که این توافقنامه یک‌طرفه و مایه شرمساری آمریکاست. ترامپ تاکید کرد: آمریکا هرگز در قرارداد یک‌طرفه‌ای که هیچ سودی برای این کشور نداشته باشد، باقی نخواهد ماند.
ترامپ در ارتباط با جمهوری اسلامی گفت: حکومت ایران یک کشورِ به لحاظ تاریخی غنی و ثروتمند را به کشوری یاغی با اقتصادی نحیف بدل کرده است که اکنون صادرات اصلی آن خشونت،خونریزی و هرج و مرج شده است. وی ا فزود: زمان آن فرارسیده تا همه کشورها برای درخواست از حکومت ایران به ما ملحق شوند که به مرگ و ویرانی پایان دهد.
در حالی دونالد ترامپ نسبت به پایبندی آمریکا در قبال برجام هشدار داده است که طی روز های گذشته رهبران سایر کشورهای شرکت کننده در توافق هسته ای به مناسبت های مختلف برحفظ و تداوم توافق هسته ای تاکید کرده اند. اما تجربه ی خروج آمریکا از توافق اقلیمی پاریس نشان می دهد که ترامپ در تصمیمات خود به افکار عمومی کمترین توجه را دارد.

رئیس جمهور آمریکا در بخش دیگری از سخنرانی خود به بحران هسته‌ای کره شمالی اشاره کرد و
گفت: آمریکا مقتدر و صبور است، اما اگر برای دفاع از خود یا همپیمانانش ناچار شود، کره شمالی را به طور کامل نابود خواهد کرد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست