یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

نود برنامه ای برای لمپنیسم
استقلال تهران - ذوب آهن اصفهان؛ آخرین پرده نمایشاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲٨ شهريور ۱٣۹۶ -  ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۷چهارشنبه ۲۹ شهریور، هفته هفتم لیگ برتر
استقلال تهران-ذوب‌آهن اصفهان
ساعت ۲۰:۰۰ – ورزشگاه آزادی تهران

اخبار روز-بخش ورزشی: نمایش. فردا چهارشنبه هفته هفتم لیگ برتر با یک بازی شاخص تر از بقیه دیدارها آغاز می شود. در تهران و در ورزشگاه آزادی استقلال تهران میزبان ذوب آهن اصفهان است. حضور امیر قلعه نوعی که در گذشته استقلال با وی روزهای خوب و موفقی را سپری کرده بود روی نیمکت ذوب آهن از یک طرف و حضور علی منصوریان مربی تحمیلی به استقلال و فردی که با حمایت اطلاعاتی ها و امنیتی ها جای پرویز مظلومی را در استقلال گرفت از طرف دیگر بر اهمیت این بازی افزوده است. استقلال در رده پانزدهم قرار گرفته و با بحران زیادی روبرو است که کانون آن کادر فنی در زمین و در خارج از آن کادر مدیریت قرار دارند و بدون هیچ تعارف و اغماض, نه مربی و کادر فنی و نه مدیریت این باشگاه در اندازه ها و اعتبار نام آبی های تهران هستند و هر دو گروه به فوتبال و هواداران این تیم, آن هم با اعمال شاقه تحمیل شده اند. در آستانه بازی با ذوب آهن که هر دو گروه تحمیلی به تیم استقلال بقا و ادامه و یا حذف خود را به آن گره زده اند برنامه نود در –شو- جدیدی پرده هایی را کنار زد که دمل چرکین این تیم سرباز کرد و مردم بهتر دریافتند که در فوتبال فاسد و پشت پرده آن چه ها که می گذرد. این که فوتبال و هواداران و عاشقان سینه چاک آن بازیچه یک عده و افرادی شده اند که فقط و فقط به فکر منافع و دسترسی بیشتر به آن هستند و در لفاظی و شعار دادن و رد گم کردن و فریب استاد و بی رقیب هستند. در دهه ۷۰ نیز چنین سناریویی برای استقلال نوشته شده بود، هنگامی که قهرمان وقت آسیا را در عرض دو سال با قوانین خلق‌الساعه و سلیقه‌ای، به سرحد نابودی رسانده بود. آنچه مسلم است، تشابه به‌کارگیری مدیریتی این دو دوره است. هیئت‌مدیره فعلی استقلال که از طرف وزارت ورزش منصوب شده‌اند، در مدت حضور خود در استقلال بیشترین سهم را در ناکامی این روزهای استقلال داشته‌اند. آنان علی منصوریان کوچک و در حد تیمهای معمولی را با دستور بالائی های امنیتی به استقلال آوردند و از وی تاکنون نیز حمایت کرده اند. هم هیئت مدیره و هم مربی و اعضای کادر فنی بطور جمعی لیاقت قرار گرفتن در تصمیمات مربوط به اداره و هدایت تیم استقلال را ندارند و بسیار کوچکتر از اندازه های این تیم بزرگ هستند. در برنامه ای که هواداران استقلال مهمترین علت ناکامی استقلال را –داش علی و کادر فنی -اش- مقصر دانستند، مربی پرادعای استقلال کسان دیگری را مقصر اصلی معرفی می کرد! آن چه که طی چند روز گذشته در باره کنار گذاشتن مهدی رحمتی و مجتبی جباری از استقلال مطرح شده فقط یک رفتار بد و بی اخلاقی با هواداران از جانب هر دو گروه غاصب در استقلال برای فرار از ناکامی های تکراری استقلال است که خود حضرات مسئول آن هستند!
در بخشی از برنامه نود، "ملکی" عضو هیات مدیره استقلال مدعی شد که منصوریان خودش خواهان اخراج رحمتی و جباری شده و حتی گفت که منصوریان گفته که رحمتی بعد از گل دوم پارس جم جنوبی خندیده و از طرفی افتخاری هم از جباری بابت انتقاداتش از باشگاه بابت زمین تمرین ناراحت بوده است. این درحالی بود که منصوریان در همین برنامه مدعی شده که این اظهارات دروغ بوده و "ملکی" خودش مدعی شده بوده که عکس‌هایی از رحمتی دارد که او را درحال خوشحالی بعد از گل دوم پارس جم جنوبی نشان می‌دهد. این تنها گوشه‌ای از فاجعه‌ای است که امروز در استقلال رخ می دهد. جایی که عضو هیات مدیره استقلال بابت اینکه رحمتی یکی از اظهارات منصوریان را تکذیب می‌کند بلند قهقهه می‌زند و از آن طرف منصوریان، افتخاری را به جان پسرش قسم می‌دهد تا حقیقت را بگوید و از مرز فوتبال و کادر برنامه نود می گذرد و به سید و اولاد انبیاء در یک برنامه زنده متوسل می شود. امروز عریان تر از همیشه مشخص شد که چقدر ترکیب هیات مدیره و ترکیب کادرفنی استقلال ناهمگن است و امکان ندارد هواداری از استقلال از دیدن برنامه ۹۰ شوکه نشده باشد و بر اوضاع بد این باشگاه و فضای نامطلوب حاکم بر آن افسوس نخورد! برنامه ای که لمپنیسم دو گروه متعلق به آبی ها در آن موج می زد!

مدیران مملکت از آقای مجری می‌ترسند
با این اوصاف داچ علی (لقب هواداران به منصوریان) هنوز نمی داند در کنفرانس خبری بیش از بازی با ذوب آهن چه تخیلات را سر هم کند و آیا طبق شگردهای قبلی اش محمد خرم گاه را بجای خود به کنفرانس خبری می فرستد یا نه؟ اما امیر قلعه نوعی در کنفرانس رسانه ای قبل از دیدار با استقلال به درخواست خبرنگاران به برنامه نود اشاره کرد و گفته است: من یک سوال از شما خبرنگاران دارم. برنامه دیشب را من ندیده‌ام اما گویا مجری محترم گفته که بهتر است اسرار درون‌خانوادگی را اینجا مطرح نکنید. دوستان عزیز من آیا این صحبت صورت گرفته یا نه؟ (پس از سوال قلعه‌نویی از خبرنگاران و درخواست او برای پاسخ‌گویی به این سوال خبرنگاران تایید کردند که این صحبت انجام شده است.)
وی پس از این صحبت گفت: از شما خبرنگاران هم که حتی برای پاسخگویی به این سوال تردید یا ترس دارید، خواهش می‌کنم که اسیر هزار دستان این آقا (فردوسی‌پور) نشوید چون می‌دانم که او همه جا و در بین شما نیز نفراتی دارد. این آقا هزار دستان شده و مدیران مملکت هم از او می ترسند. روزی که من به برنامه این آقا دعوت و سرمربی سپاهان شدم، فیلم داخل رختکن استقلال را نشان داد چرا آن موقع که آن فیلم درون رختکن ما بود اسرار خانوادگی حساب نمی‌شد، آیا آن اسرار خانوادگی نبود؟ (قلعه‌نویی بار دیگر این سوال را از خبرنگاران پرسید.) از شما درخواست دارم نترسید و به سوالات من پاسخ بدهید. من نترسیدم و اکنون خیلی راحت هستم، شاید خیلی ضرر کردم اما اکنون از شرایطی که دارم راضی‌ام. ۴-۵ سال است که خواهش می‌کنم فیلمی که از رختکن من پخش شد به صورت کامل پخش شود، نه اینکه یک بخشی را نشان دهند و بخش دیگر را حذف کنند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست