یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اقدام فوری عفو بین الملل برای آزادی رضا شهابی


• عفو بین الملل در بیانیه ای به تاریخ ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۷، خواهان اقدام فوری برای رسیدگی به وضعیت سلامتی رضا شهابی و آزادی فوری و بدون قید و شرط او شد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲۷ شهريور ۱٣۹۶ -  ۱٨ سپتامبر ۲۰۱۷


اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران: عفو بین الملل در بیانیه ای به تاریخ ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۷، خواهان اقدام فوری برای رسیدگی به وضعیت سلامتی رضا شهابی و آزادی فوری و بدون قید و شرط او شد.

در این اقدام فوری www.amnesty.org   از جمله آمده است:

"رضا شهابی، فعال اتحادیه ای کارگری در ایران، در تاریخ ۹ اگوست ۲۰۱۷ مجبور شد به زندان باز گردد که در نتیجه به اعتصاب غذای اعتراضی او منجر گردید. پس از بیش از ۴۰ روز اعتصاب غذا، سلامت او به طوری جدی وخیم تر شده است و او نیاز به مراقبت ویژه پزشکی دارد. او یک زندانی عقیدتی است و باید بلافاصله و بدون قید و شرط آزاد شود.

رضا شهابی، خزانه دار و عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه، اتحادیه ای کارگری برای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه (شرکت واحد)، از تاریخ ۹ اگوست، یعنی هنگامیکه مجبور به بازگشت به زندان رجایی شهر کرج در نزدیکی تهران شد، تا کنون در اعتصاب غذا به سر می برد. او سردردهای شدید و سرگیجه دارد، فشار خونش کاهش یافته، بی حسی سمت چپ بدنش بدتر شده است، و احساس سوزش در معده و مشکلات گوارشی نیز دارد. همچنین گفته می شود که او حدود ۱۳ کیلو وزن کم کرده است."

در بیانیه اضطراری عفو بین الملل همچنین آمده است:

" لطفا بلافاصله به انگلیسی، فارسی یا زبان خودتان نامه بنویسید:

از مقامات ایرانی بخواهید تا رضا شهابی را بلافاصله و بدون قید و شرط آزاد کنند زیرا او یک زندانی عقیدتی است که تنها به دلیل انجام مسالمت آمیز حقوق انسانی خود از طریق فعالیت اتحادیه ای کارگری در حبس به سر می برد.

آز آنها بخواهید که اطمینان حاصل شود او به مراقبتهای پزشکی ویژه ای که نیاز دارد، در صورت لزوم در یک مرکز پزشکی خارج از زندان، مطابق با اخلاق پزشکی، از جمله اصول محرمانه بودن، استقلال و رضایت آگاهانه، دسترسی داشته باشد.
   
از آنها بخواهید که به حق هر فرد برای تشکیل و پیوستن به اتحادیه کارگری مورد انتخاب خود، که تحت میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی تضمین شده است، و هر دو توسط ایران تصویب شده اند، احترام بگذارند و آنرا رعایت کنند."

جان رضا شهابی در آستانه ۴۱ مین روز اعتصاب غذای او بطور جدی در خطر است. کارزارهای اضطراری بین المللی برای آزادی فوری و بدون قید و شرط رضا شهابی را هر چه گسترده تر باید به پیش برد. رضا شهابی باید بلافاصله آزاد گردد و مورد درمان مناسب پزشکی قرار بگیرد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست