یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تظاهرات گسترده بازنشستگان علیه فقر و تبعیض


• روز شنبه ۲۵ شهریور ماه، حدود ۲ هزار نفر از بازنشستگان سراسر کشور در مقابل تالار وحدت در اعتراض به برگزاری مراسم فرمایشی «تکریم بازنشستگان» یک تجمع اعتراضی برگزار کردند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۲۵ شهريور ۱٣۹۶ -  ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۷اخبار روز - گزارش دریافتی: روز شنبه ۲۵ شهریور ماه، حدود ۲ هزار نفر از بازنشستگان سراسر کشور در مقابل تالار وحدت یک تجمع اعتراضی برگزار کردند.

انتخاب تالار وحدت برای برپایی تجمع اعتراضی بازنشستگان به این دلیل بود که صندوق بازنشستگی قصد داشت یک مراسم فرمایشی در این محل تحت عنوان «تکریم بازنشستگان» برگزار کند. قرار بود در این مراسم فرمایشی علی ربیعی وزیر کار از جمله سخنرانان باشد. ساعاتی پیش از مراسم و به دلیل تجمع بازنشستگان، آدرس برگزاری این مراسم را به تالاری در بزرگراه تهران - کرج تغییر دادند.
علیرغم تغییر محل برگزاری مراسم فرمایشی، بازنشستگان مقابل تالار وحدت تجمعشان را برپا داشتند و خواسته های خود را در قالب بنر، پلاکارد و شعارهای هماهنگ بیان کردند. تظاهرکنندگان ضمن مطرود دانستن تکریم ظاهری پیشکسوتان، خواستار اجرای دقیق قانون و همترازی حقوق شاغلین و پیشکسوتان و ارتقاء حقوق به بالاتر از خط فقر شدند.


«با این زندگی اشرافی، چگونه رویتان می شود از مردم سخن بگویید؟!!» از جمله پلاکاردهایی بود که در این تجمع به چشم می خورد.
در این تجمع اعتراضی حدود ۲ هزار نفر از بازنشستگان سراسر کشور شرکت کردند و اعتراضاتشان را به فقر و تبعیض به نمایش گذاشتند.
این مراسم با ایراد سخنرانی تعدادی از بازنشستگان کشوری و لشکری ادامه پیدا کرد وبا سردادن شعارهایی از جمله «منزلت و معیشت مناسب حق مسلم ماست» و قرائت بیانیه خاتمه یافت.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست