یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

هفته ششم لیگ برتر فوتبال
استقلال تهران به ته جدول رسید و پارس جنوبی صدرنشین شد!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۲۵ شهريور ۱٣۹۶ -  ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۷اخبار روز-بخش ورزشی: تشویق ایسلندی تماشاگران پارس جنوبی هم شیشه عمر علیرضا منصوریان مربی تحمیلی به تیم استقلال یکی از دو تیم پرطرفدار ایران را شکست و هم این که تاتار مربی این تیم نشان داد که استعداد و نیروی جوانان در ایران پهناور زیاد است ولی کسی مثل وی در پی کشف آنان نیست!
در دومین روز هفته ششم فقط شکست استقلال تهران از پارس جنوبی نبود که حرف و حدیث در پی داشت بلکه پیروزی پرگل ذوب آهن اصفهان بر استقلال اهواز دلیلی شد تا امیر قلعه نوعی عادل فردوسی پور و برنامه نود وی را به انتقاد بکشد و مربی ذوب آهن چنین بر زبان آورد: بعد از ظلمی که به من شد بازی کردن بسیار سخت بود. ما از شش بازی تنها دو بار میزبان بودیم و آن برنامه‌ای که باید از حق ما دفاع می‌کرد این کار را نکرد. زیرا او تنها یک وسیله است. برای این حرفم دلیل دارم و نمونه آن این است که چرا در مورد بازی نکردن مسعود شجاعی در دیدار ایران و سوریه هیچ حرفی را به میان نیاورد و یا درباره مسائل دیگر سکوت کرد. تمام واقعیت این است که او با امیر قلعه‌نویی مشکل دارد.
سرمربی ذوب آهن ادامه داد: چرا باید نامه‌ای که در خصوص رضا شکاری است سه روز در فدارسیون فوتبال بماند و قبل از اینکه به باشگاه ذوب آهن ارسال شود به یک برنامه خاص تلویزیونی داده شود؟ در بازی قبلی به تیم ما ظلم زیادی شده اما اگر من مربی این تیم نبودم چنین اتفاقاتی نمی‌افتاد. چنین رفتارهایی باعث می‌شود سوالی پیش آید که مدیریت فدارسیون ما چرا این کارها را انجام می‌دهد؟
به هر حال استقلال تهران در پایان هفته ششم با ۴ امتیاز و بخاطر تفاضل گل نسبت به گسترش فولاد در رده پانزدهم جدول قرار دارد و پارس جنوبی با یک بازی بیشتر نسبت به پرسپولیس در صدر جدول در هفته ششم قرار گرفته است. به گزارش خبرگزاریها از روی داد روز دوم از هفته ششم توجه کنید:

استقلال سقوط به ته جدول و پارس جنوبی صعود به صدر لیگ
تیم فوتبال استقلال در هفته ششم لیگ برتر فوتبال برابر پارس جنوبی شکست خورد تا با ثبت چهارمین باخت آبی پوشان در این فصل، شرایط برای علیرضا منصوریان دشوارتر از همیشه شود.
در ادامه رقابتهای هفته ششم لیگ برتر فوتبال تیم های استقلال و پارس جنوبی از ساعت ۲۰ امروز جمعه در شهر جم به مصاف هم رفتند که این مسابقه در نهایت با نتیجه ۲ بر صفر به سود پارس جنوبی به اتمام رسید.
علی دشتی در دقیقه ۳۸ برای پارس جنوبی گلزنی کرد. سالاروند هم در دقیقه ۹۸ گل دوم را وارد دروازه استقلال کرد.
استقلال این بازی را با ترکیب سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، پادوانی، خسرو حیدری، آرمین سهرابیان (۵۵ - میلاد زکی پور)، فرشید باقری، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی (۷۲ - مهدی قائدی)، سرور جباروف، جابر انصاری (۸۲ - حسن بیت سعید) و علی قربانی آغاز کرد و نیمکت نشینی مهدی رحمتی در این مسابقه، مهمترین نکته ترکیب آبی پوشان بود.
هر دو تیم بازی را هجومی شروع کردند. در یکی از موقعیتهای خطرناک، امید سینک در دقیقه ۱۰ بازیکن پارس جنوبی جم شوتی را به سمت دروازه استقلال زد که سید حسین حسینی با واکنشی به موقع مانع از گلزنی او شد.
برنامه های استقلال در این نیمه بیشتر به حرکات خسرو حیدری از سمت راست و سانترهای این بازیکن متمرکز بود با این حال شیب هجومی مسابقه بیشتر به سمت دروازه آبی‌ها بود. حملات تیم پارس جنوبی سرانجام در دقیقه ۳۸ جواب داد و علی دشتی توانست روی اشتباه لئوناردو پادوانی و جاگذاشتن روزبه چشمی و آرمین سهرابیان گل اول مسابقه را به ثمر برساند. البته دشتی دقایقی بعد از گلزنی به خاطر مصدومیت شدید تعویض شد و از زمین بیرون رفت.
تلاش بازیکنان استقلال برای جبران نتیجه ثمری نداشت تا بازی در نیمه اول با همان یک گل خاتمه یابد.
در نیمه دوم این تیم استقلال بود که برای جبران نتیجه به آب و آتش زد و یکپارچه هجومی شد. ابتدا این ضربه کاشته سرور جباروف بود که در دقیقه ۵۰ به تیرک افقی پارس برخورد کرد. ۴ دقیقه بعد محسن فروزان ضربه بازیکنان استقلال را از روی خط دروازه پارس بیرون کشید. حملات استقلال در دقایق میانی نیمه دوم به اوج رسید و بازهم این محسن فروزان بود که در دقیقه ۶۶ دروزاه پارس را نجات داد.
در دقیقه ۷۹ تیم پارس جنوبی می توانست روی یک ضد حمله گل دوم تیمش را به ثمر برساند که واکنش حسین حسینی دروازه بان استقلال مانع این گلزنی شد. یک دقیقه بعد فرشاد محمدی مهر بازیکن پارس جنوبی از زمین اخراج شد تا این تیم در دقایق پایانی ۱۰ نفره شود.
ورود حسن بیت سعید به زمین به عنوان آخرین بازیکن تعویضی استقلال، آخرین برگ هجومی علیرضا منصوریان بود تا از فرصت یک بازیکن بیشتر نسبت به تیم پارس استفاده کند و بتواند بازی را به تساوی بکشاند ولی بازی سراسر تدافعی پارس در دقایق پایانی مانع گلزنی آبی پوشان شد.
پارس حتی با وجود یک بازیکن کمتر در دقیقه ۷۷ توسط ارسلان مطهری و مهدی زبیدی روی یک ضد حمله گل دوم را به ثمر برساند که ضربه زبیدی با اختلاف کم از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.
برای این بازی ۶ دقیقه وقت اضافه درنظر گرفته شد و استقلالی ها امیدوار به جبران نتیجه، در این دقایق هم به حملاتشان ادامه دادند ولی ضد حملات پارس جنوبی خط دفاعی استقلال را در دو صحنه آزار داد. همین ضد حملات در دقیقه ۹۶ جواب داد و حسینی دروازه بان استقلال روی مطهری مرتکب خطای پنالتی شد. فرشاد سالاروند پشت این پنالتی ایستاد و در دقیقه ۹۸ این ضربه را زد که ابتدا حسینی این پنالتی را گرفت ولی سالاروند در ادامه توانست توپ را وارد دروازه کند تا بازی با همین دو گل به اتمام برسد.
پارس جنوبی با این برد ۱۶ امتیازی شد و با یک بازی بیشتر نسبت به پرسپولیس به صدر جدول صعود کرد. استقلال هم که چهارمین باختش را در این مسابقه تجربه کرد، با ۴ امتیاز در رده پانزدهم جدول باقی ماند.
هیات مدیره استقلال پیش از این دو بازی به منصوریان فرصت داده بود و حالا باید دید آیا با مخالفان سرسختی که منصوریان در هیات مدیره دارد، سرمربی استقلال به کارش در این تیم ادامه خواهد داد یا خیر.

ذوب آهن با ۶ گل استقلال خوزستان را در هم کوبید
تبریزی ۴ گل زد!
تیم فوتبال ذوب آهن در دیدار مقابل استقلال خوزستان به یک پیروزی پرگل دست یافت و مهاجم این تیم هم موفق شد به تنهایی ۴ گل به ثمر برساند.
تیم های فوتبال ذوب آهن و استقلال خوزستان در یکی از مسابقات هفته ششم لیگ برتر، از ساعت ۱۹:۴۵ امروز جمعه در اصفهان به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه ۶ بر صفر به سود ذوب آهن به اتمام رسید.
مرتضی تبریز (۱۳، ۴۶ و ۶۵ و ۹۲) و محمدرضا حسینی (۳۰ و ۷۰) برای ذوب آهن گلزنی کردند تا تبریزی یک روز درخشان را پشت سر بگذارد.
ذوب آهن با این برد ۹ امتیازی شد و به رده ششم جدول صعود کرد. استقلال خوزستان هم با ۵ امتیاز در رده سیزدهم باقی ماند.

فرار تراکتورسازی از باخت مقابل سیاه جامگان در وقتهای اضافه
تبریز - تیم فوتبال تراکتورسازی در ششمین دیدار خود در لیگ برتر برابر تیم سیاه جامگان با نتیجه تساوی متوقف شد.
تیم فوتبال تراکتورسازی امروز جمعه در تبریز میزبان تیم سیاه جامگان مشهد بود که این مسابقه در نهایت با نتیجه تساوی یک به یک به اتمام رسید.
در این دیدار در چارچوب هفته ششم لیگ برتر برگزار شد، ابتدا میرهانی هاشمی در دقیقه ۸۵ برای سیاه جامگان گلزنی کرد و در دقیقه ۲+۹۰ فرزاد حاتمی کار را به تساوی کشاند تا تراکتورسازی از این باخت نجات یابد.هر دو تیم با این تساوی ۷ امتیازی شدند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست