یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

گزارشی از زندان اختر


• خانه میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در کوچه اختر، کاملا به یک زندان تبدیل شده است. تعدادی از اتاق ها و راهروها، تاسیسات و پشت بام در اشغال ماموران است و ماموران امنیتی در خانه حضور دارند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۹ شهريور ۱٣۹۶ -  ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۷


سایت کلمه، در گزارش تازه ای از زندان کوچه ی اختر و وضع زندانیان محبوس در آن نوشته است: فرزندان میرحسین و رهنورد اجازه پیدا کرده اند که ملاقات هفتگی را در محل بازداشت پدر و مادر خود برگزار کنند. پیش از این ملاقات ها در خانه امن وزارت اطلاعات در مجاورت زندان اختر برگزار می شد. فرزندان آقای موسوی از ورود و خروج هرگونه شیء و وسیله به داخل و خارج خانه طی ملاقات دوساعته هفتگی منع جدی شده اند.

بنابر این گزارش علیرغم ادعای مسوولان قضایی مبنی بر نبود هیچ منعی برای خانواده جهت تماس و ارتباط، ملاقات با بازداشتیان زندان اختر همچنان همان هفته ای یکبار است و خانواده حتی امکان تماس تلفنی در طول هفته با موسوی و رهنورد را به صورت آزاد، مگر با حضور زندانبان و آن هم در صورت درخواست والدین خود ندارند.
خانه میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در کوچه اختر توسط ماموران، کاملا کاربری یک زندان را پیدا کرده است. بخشی از خانه شامل تعدادی از اتاق ها راهروها، تاسیسات و پشت بام در اشغال ماموران است. بیشتر پنجره ها جوش داده شده و قفل درها در اختیار ماموران است و هر هفته و پس از ملاقات بعد از ورود میرحسین و رهنورد از خانه امن به داخل منزل درب خانه توسط زندانبانان قفل می شود.
موسوی و رهنورد تاکید کرده اند علارغم این وضعیت، هیچ توقع و خواسته ای از کسی از جمله زندانبان ها ندارند. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست