یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

با ۲ طلا، یک نقره و ۲ برنز
تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران نایب قهرمان جهان شداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۶ شهريور ۱٣۹۶ -  ۷ سپتامبر ۲۰۱۷با کسب مدال برنز کشتی فرنگی نوجوانان جهان توسط محمد نصرتی، ایران با کسب ۵۰ امتیازعنوان نایب قهرمانی جهان را از آن خود کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا از آتن، در ادامه رقابت‌های ۵ وزن دوم کشتی فرنگی نوجوانان جهان که در آتن پایتخت یونان در جریان است،محمد نصرتی نمانده وزن ۸۵ کیلوگرم ایران در دیدار رده بندی مقابل یوهو پاهیکاینن از فنلاند ۲ بر یک پیروز شد تا تیم ایران در پایان این رقابت‌ها، با ۲ طلای محسن مدهنی در ۵۸ و سید جعفر سعادتی فرد در ۷۶ کیلوگرم، یک نقره مصطفی کاید خورده در ۶۳ کیلوگرم و ۲ برنز محمد نصرتی در ۷۶ و سید مجتبی حسینی در ۱۰۰ کیلوگرم پس از روسیه در جایگاه دوم جهان قرار گیرد.
نتایج نهایی نمایندگان ایران در روز پایانی مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان جهان نیز به شرح زیر است:
در وزن ۴۲ کیلوگرم محمد کریمی‌نیا در دور نخست به مصاف میزوکی اراکی از ژاپن رفت و در پایان ۳ بر یک به برتری رسید. وی در مبارزه دوم و در مرحله یک چهارم نهایی ۲ بر صفر مقابل ارشاد از هند شکست خورد و با توجه به شکست فرنگی کار هندی مقابل حریف اوکراینی، کریمی‌نیا هم از دور رقابت‌ها کنار رفت.
در وزن ۴۶ کیلوگرم محمدحسین ابوالحسنی در دور نخست به مصاف دایلان راگوسین از آمریکا رفت و در پایان با حساب ۱۱ بر ۲ شکست خورد. با توجه به شکست حریف آمریکایی مقاب حریف روس، ابوالحسنی از دور رقابت‌ها حذف شد.
در وزن ۶۹ کیلوگرم علی کبیری دهکردی در دور نخست مقابل سامت ستین از نروژ ۸ بر ۳ شکست خورد. در ادامه حریف نروژی برابر حریفی از اوکراین باخت و کبیری هم از گردونه مسابقات حذف شد.
در وزن ۷۶ کیلوگرم سید مهران سعادتی‌فرد پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف اوتو کتونن از فنلاند رفت و با نتیجه ۴ بر ۲ پیروز شد. وی سپس در یک چهارم نهایی ۹ بر صفر بایسار اولویف از روسیه را شکست داد و به نیمه نهایی رفت. سعادتی فرد در این مرحله اکیل بیک تالانبیکف از قرقیزستان را ۲ بر صفر شکست داد به فینال رسید. وی در فینال نیز به مصاف استوان تاکاس از مجارستان رفت و با نتیجه ۲ بر صفر به برتری رسید و مدال طلا را از آن خود کرد.
در وزن ۸۵ کیلوگرم محمد نصرتی در دور نخست مقابل روبن بین از نروژ با نتیجه ۲ بر یک به برتری رسید. سپس به مصاف محمد دورسون از ترکیه رفت و یک بر یک شکست خورد، اما با راهیابی این فرنگی کار به فینال، نصرتی هم به گروه شانس مجدد راه یافت. وی در این مرحله ابتدا در این گروه با نتیجه ۳ بر ۲ ایگان بوکاسکاس از لیتوانی را شکست داد و در مرحله بعد نیز با نتیجه ۴ بر یک از سد میکیتا هوراسیو از بلاروس گذشت و به دیدار رده بندی راه یافت.وی در این دیدار نیز ۲ بر یک از سد حریف فنلاندی گذشت و به مدال برنز رسید.
همچنین نتایج کامل فرنگی کاران ایران در ۵ وزن نخست نیز به ترتیب زیر است:
در وزن ۵۰ کیلوگرم، میلاد رضانژاد در دور نخست به مصاف ولادمیر زابیوروتا از روسیه رفت، اما در حالی که با نتیجه ۲ بر یک از حریف عقب بود در ادامه با ضربه فنی مغلوب شد. در ادامه با توجه به شکست حریف روس مقابل نماینده ژاپن، رضانژاد از گردونه رقابت‌ها حذف شد.
در وزن ۵۴ کیلوگرم محمد حسین‌وند به مصاف کنستانتینوس دامیاناکیس از یونان رفت و با نتیجه ۱۰ بر یک به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد به مصاف لاوت از آمریکا رفت و با نتیجه ۵ بر یک مغلوب حریف شد. در ادامه با توجه به شکست حریف آمریکایی، حسین‌وند هم از این رقابت‌ها حذف شد.
در وزن ۵۸ کیلوگرم، محسن مدهنی در دور اول به مصاف ویت لبل از کشور چک رفت و در همان تایم اول با نتیجه ۹ بر صفر پیروز شد. وی در مبارزه دوم و در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف ایوو ایلیف از بلغارستان رفت و در پایان، مقتدرانه و با حساب ۱۴ بر صفر پیروز شد. مدهنی در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف کانتر از مولداوی رفت و با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد. مدهنی با این پیروزی راهی مرحله نیمه نهایی شد و با نتیجه ۱۰ بر ۲ تاکیشیتا از ژاپن را در ۳ دقیقه و ۲۵ ثانیه شکست داد و به فینال رسید. وی در دیدار نهایی مقابل سونو از هند به روی تشک رفت و در پایان مقتدرانه و با نتیجه ۱۴ بر ۳به برتری رسید و مدال طلای جهان را بر گردن آویخت.
در وزن ۶۳ کیلوگرم مصطفی کایدخورده پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف روسلان حدیث‌اف از آذربایجان رفت و با نتیجه ۶ بر یک برنده شد. وی در دور سوم به مصاف راخیت ساگیمبای از قزاقستان رفت و با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد و به نیمه نهایی رفت. او در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۲ از سد اوتار ابولادزه از گرجستان گذشت و فینالیست شد. وی در دیدار فینال به مصاف دیمیترو میروشنیک از اوکراین رفت و در پایان با نتیجه سه بر یک شکست خورد و به مدال نقره رسید.
در وزن ۱۰۰ کیلوگرم، سید مجتبی حسینی در دور نخست به مصاف یوری ناکازاتو از ژاپن رفت و در حالیکه با نتیجه ۳ بر ۲ از حریف پیش بود توانست با ضربه فنی به پیروزی برسد. حسینی در دور دوم به مصاف میلنوف از بلغارستان رفت و با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید. حسینی در این مرحله به مصاف مهمت آچی از ترکیه رفت و با پیروزی ۲ بر یک راهی دیدار نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در برابر مایکل شولتز از آمریکا با نتیجه یک بر صفر باخت و به رده بندی رفت.
وی برای کسب مدال برنز به مصاف کانتمیر شیبزوخوف از روسیه رفت و در پایان با نتیجه ۶ بر ۲ به برتری رسید و مدال برنز جهان را از آن خود کرد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست