یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

درخواست خانواده ها برای پایان اعتصاب غذا در رجایی شهر


• تعدادی از خانواده های زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر، با انتشار نامه ای از بستگان خود خواسته اند در «صورت صلاحدید» به اعتصاب غذای خود پایان دهند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۵ شهريور ۱٣۹۶ -  ۶ سپتامبر ۲۰۱۷تعدادی از خانواده های زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر، با انتشار نامه ای از بستگان خود خواسته اند در «صورت صلاحدید» به اعتصاب غذای خود پایان دهند. خبرگزاری هرانا که این نامه را منتشر کرده، نوشته که اسامی خانواده های امضاکننده ی این نامه را در اختیار دارد. در زندان رجایی شهر از حدود یک ماه پیش، گروهی از زندانیان سیاسی در اعتراض به شرایط خفقان آور و غیرانسانی حاکم بر زندان، دست به اعتصاب غذا زده اند. تعداد زندانیان اعتصابی حدود ۱٨ نفر برآورد شده است.
متن نامه ی خانواده های این زندانیآن به شرح زیر است:

عزیزان مقاوم و در بندمان
روزهاست که در اعتراض به شرایط ضدانسانی و غیرقانونی زندان لب بر غذا بسته اید و ما از نزدیک شاهد از دست رفتن توان جسمی و بروز عوارض ناشی از اعتصاب غذا در شما بوده ایم اما آن چیزی که به ما روحیه میدهد مقاومت و شرافت شما در ایستادگی برای حقوق انسانی زندانی است. ما به شما درود می فرستیم. صدای حق طلبی شما به گوش مردم ایران و نهادهای حقوق بشری و بین المللی رسید و همه یکصدا بر حقانیت خواسته شما صحه گذاشتند.
به جهت اینکه شما عزیزان را ذخیره و سرمایه ایران و آینده آن می دانیم و فراتر از موضع عاطفی و خانوادگی، از شما درخواست می کنیم در صورت صلاحدید به اعتصاب خود پایان دهید و شیوه دیگری برای پیگیری مطالبات اتخاذ نمائید.
از تمام شخصیت ها و فعالان سیاسی و اجتماعی و نهادهای بین المللی و حقوق بشری که در این روزهای سخت ودلهره آور پشتیبان و حامی ما و عزیزان در بند مان بودید بسیار سپاسگزاریم.

جمی از خانواده های زندانیان اعتصابی گوهردشت (هویت امضا کنندگان نزد هرانا محفوظ است)
۱۵ شهریور ۹۶ 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست