یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
تساوی ایران و سوریه، صعود کره جنوبی، سوریه در پلی آفاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱۴ شهريور ۱٣۹۶ -  ۵ سپتامبر ۲۰۱۷اخبار روز- بخش ورزشی: فلسفه حضور استرالیا در قاره آسیا با هدف کمک به پیشرفت کیفی فوتبال در این قاره تعیین شد اما استرالیا تاکنون نتوانسته در این مورد تاثیر زیادی بگذارد. وقتی امروز داور سوت پایان بازی استرالیا و تایلند را زد بازیکنان استرالیا از این که نتوانسته بودند نتیجه دو بر یک را با گلهای بیشتری به پایان رسانند مات و غمگین در زمین چمن نشسته بودند. امشب اگر عربستان با یک گل هم بر ژاپن در ریاض پیروز شود به همراه ژاپن صعود خواهد کرد.

اما در تهران و تاشکند همه منتظر وقایعی بودند که ایران و سوریه در یک سوی میدان و ازبکستان و کره جنوبی در آن سوی دیگر میدان می بایست به آن دست زنند. گوشها برای اخبار رسیده از تاشکند تیز و حس شنوائی مضاعف و چشمها در ورزشگاه آزادی در انتظار رویدادی شگفت انگیز. این رویداد می توانست پیروزی و بسته ماندن دروازه ایران باشد و یا این که قفل این دروازه بشکند و سوری ها با اسکورت جت های روسی از آن عبور کنند تا به مسکو برسند. گفته اند و توئیت ها زده اند که اسماء اسد، همسر بشار اسد رئیس جمهور سوریه قبل از دیدار حساس برابر ایران به حمایت از تیم‌ ‌ملی کشورش پرداخته است. او عکسی از یک دختر بچه را در حالی که پیراهن تیم ملی سوریه را بر تن کرده بود در اینستاگرام منتشر کرد و زیر آن نوشت: “همه ما با شما هستیم.” تصویری که از سوریه امروز به دست آمده یادآور جنگهای داخلی لبنان در ایام برگزاری جام های جهانی ۱۹٨۲ و ۱۹٨۶ است که طرفین مخاصمه در شبهائی که فوتبال جام جهانی بخش می شد آتش بس نانوشته ای را رعایت می کردند و در کافه های جنگ زده و سنگرها لم می دادند و با هر گلی که زده می شد به جای زمین و سنگر دشمن به هوا تیر شادی شلیک می کردند. هم چنان که امروز نقل کرده اند و روی خروجی خبرگزاریها قرار گرفته که "سوری‌ها چه موافقان و چه مخالفان حکومت چشم به ایران دوخته‌اند و بی‌صبرانه در انتظار شروع دیداری هستند که امید زیادی به پیروزی در آن دارند."

تساوی تیم ملی ایران برابر سوریه

آخرین دیدار تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی درحالی برابر سوریه آغاز شد که ملی پوشان کشورمان از هفته ها قبل حضورشان در روسیه را قطعی کرده بودند.
دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و سوریه در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از ساعت ۱۹:۳۰ امروز سه شنبه در ورزشگاه آزادی تهران در شرایطی آغاز شد که با وجود رایگان بودن تماشای این دیدار، ظرفیت ورزشگاه آزادی تکمیل نشد.
تیم ملی فوتبال ایران در این دیدار با ترکیب علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی، میلاد محمدی، مرتضی پورعلی گنجی، مهدی طارمی، علی کریمی (۴۶ روزبه چشمی)، محمد انصاری (۵۷ عزت الله پورقاز)، علیرضا جهانبخش، سردار آزمون، رامین رضاییان و اشکان دژاگه به میدان رفت.
دقیقه اول: تیم ملی ایران با میدانداری دژاگه قصد نزدیک شدن به دروازه حریف را داشت که عجله کردن بازیکنان توپ را به حریف سپرد.
* دقیقه ۵: سردار آزمون در موقعیتی خوب می توانست دروازه سوریه را باز کند اما توپ روی پای او سوار نشد و در اختیار دروازه بان حریف قرار گرفت.
* دقیقه ۸: سوریه در بهترین موقعیت می توانست دروازه ایران را باز کند اما ضربه سر بازیکن سوریه را بیرانوند به کرنر فرستاد.
* دقیقه ۱۰: حملات ایران نسبت به دقایق ابتدایی پخته تر و بابرنامه تر شد اما در ورود به محوطه جریمه مشکلاتی وجود داشت.
* دقیقه ۱۲: روی یک ضربه ایستگاهی سوما دروازه بیرانوند را تهدید کرد که این دروازه بان توپ را ناقص دفع کرد و حاج محمد دروازه ایران را باز کرد تا رکورد کی روش و شاگردانش در مقدماتی جام جهانی شکسته شود. ایران ۱۱۲۰ دقیقه بود که در مرحله مقدماتی جام جهانی گلی نخورده بود. مسئولان ورزش سوریه قول داده بودند به ازای هر گلی که وارد دروازه ایران شود ۴ هزار دلار به بازیکنانش پرداخت خواهند کرد.
* دقیقه ۲۵: بعد از گل سوریه تیم ایران بازی را در اختیار گرفت و حملاتی را روی دروازه مهمان پی ریزی کرد اما بجز یک موقعیت که دژاگه برای سردار آزمون ساخت و او هم توپ را به دروازه بان سوریه سپرد، موقعیت خطرناک دیگری برای شاگردان کی روش خلق نشد.
* دقیقه ۳۵: حملات ایران تا پشت محوطه جریمه صورت می گرفت و نفوذ به دفاع چند لایه سوری ها سخت بود. در این دقیقه سردار آزمون به خاطر تکلی که روی پای بازیکن سوریه زد دچار مصدومیت شد.
* دقیقه ۴۰ : علیرضا جهانبخش در یکی از موقعیت هایی که پشت محوطه جریمه نصیبش شد شوتی را به سمت دروازه حریف زد که از بالای دروازه به بیرون رفت.
* دقیقه ۴۴: اشکان دژاگه در یک ضد حمله توپ را از بازیکن حریف ربود به سمت دروازه سوریه حمله کرد اما کم تعداد بودن یارانش باعث شد این موقعیت هم از دست برود.
* دقیقه ۴۵: ضربه کرنر را اشکان دژاگه روی دروازه سوریه ارسال کرد که ضربه سر مهدی طارمی به تیر دروازه برخورد کرد و در برگشت سردار آزمون دروازه حریف را باز کرد تا بازی یک به یک مساوی شود.
* دقیقه ۴+۴۵: ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که این ضربه را اشکان دژاگه به زیبایی زد اما دروازه بان سوریه توپ را مهار کرد.
* دقیقه ۵۰: ایران در حملاتی که نیمه دوم شروع کرده بود دروازه حریف را تحت فشار قرار داد اما ارسال رامین رضاییان با ضربه پورعلی گنجی به بیرون رفت.
* دقیقه ۵۰ : تیم ملی سوریه که در دقایق ابتدایی نیمه دوم تحت فشار تیم ایران قرار داشت، پس از خروج از این فشار بازی را به تعادل کشاند و چند حمله را روی دروازه میزبان پی ریزی کرد.
* دقیقه ۵۷: ارسال های پرتعداد تیم ملی ایران این فرصت را برای روزبه چشمی فراهم کرد که با ضربه سر دروازه حریف را تهدید کند که ضربه وی به تیرا افقی دروازه برخورد کرد.
* دقیقه ۶۴: پرتاب اوت دستی احسان حاجی صفی به درون محوطه جریمه با تاثیرگذاری مهدی طارمی مقابل پای سردار آزمون افتاد تا این بازیکن با یک ضربه آرام برای دومین بار دروازه حریف را باز کند.
* دقیقه ۹۲: تیم ملی سوریه که برای رسیدن به گل تلاش زیادی کرده بود در یک ضد حمله و به راحتی توانست دروازه ایران را باز کند و بازی را به تساوی بکشاند. تساوی ۲بر ۲ تا پایان بازی باقی ماند.

جای دارد به بازی جوانمردانه و روان بازیکنان تیم ملی ایران تبریک گفت و هم چنین به تیم سوریه که تا این مرحله بیش آمد و پلی آف رفت. با نتایجی که امروز بدست آمد کره جنوبی هم به جام جهانی صعود کرد و سوریه به مرحله پلی آف رفت. اشکان دژ اگه کاپیتان ایران نقش مهم و تاثیر گذاری در تیم ایران داشت. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست