یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آزادی شهابی، خواسته ی فوری ماست!
تظاهرات و راهپیمایی در برابر مجلس اسلامی


• جمعی از کارگران، دانشجویان و معلمان با تجمع و راهپیمایی در برابر مجلس خواهان آزادی فوری رضا شهابی شدند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱۴ شهريور ۱٣۹۶ -  ۵ سپتامبر ۲۰۱۷اخبار روز: تجمع و تظاهرات اعتراضی دانشجویان و رانندگان و کارگران شرکت واحد به همراه فعالین کارگری و معلمان امروز چهاردهم شهریو رمقابل مجلس در بهارستان در اعتراض به وضعیت کارگر زندانی سندیکا شرکت واحد رضا شهابی برگزار شد. این تجمع و راهپیمآیی به دعوت همسر رضا شهابی درخواست شده بود. شهابی امروز ۲٨مین روز اعتصاب غذای خود در زندان رجایی شهر را سپری می کند.
بنابر گزارش فعالین کارگری که در صفحات اجتماعی منتشر شده است، این تجمع از همان ابتدا درساعت ده صبح، توسط نیروهای مسلح مستقر در مجلس به خشونت کشیده شد و کارگران و رانندگان شرکت واحد همراه با تعدادی از دانشجویان و فعالین کارگری و معلمان بعلت فشار نیروهای امنیتی و پلیس برای متفرق کردن آن ها، در خیابان مقابل مجلس دست به راهپیمایی زدند. در این راهپیمایی شعارهایی از قبیل «دانشجو کارگر اتحاد اتحاد» و «کارگر زندانی آزاد باید گردد» و «کارگر دانشجو معلم اتحاد اتحاد» و «شهابی آزاد نشه این وضع ادامه دارد» شنیده می شد. تعدادی از مردم هم تظاهر کنندگان را حمایت و همراهی میکردند،
تظاهرات اعتراضی تا داخل مترو بهارستان دامه یافت. چند تن از کارگران شرکت واحد ضمن قدردانی از حمایت دانشجویان و دیگر فعالین کارگری و معلمان، تاکید کردند این اتحاد بین کارگران و دانشجویان و دیگر فعالین باید ادامه یپدا کند تا با یکصدایی بتوانیم به مطالبات بحق مان برسیم.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست