یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پست مشترک و جنجالی تیم ملی بعد از بازی با کره جنوبیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۱۱ شهريور ۱٣۹۶ -  ۲ سپتامبر ۲۰۱۷


انتشار پست مشترک اینستاگرامی بازیکنان تیم ملی فوتبال تنها یک روز بعد از بازی مقابل کره جنوبی عملا کادر فنی و بازیکنان را مقابل مسئولان فوتبال و ورزش ایران قرار داده است.

به گزارش تابناک ورزشی، انتشار پست مشترک اینستاگرامی بازیکنان تیم ملی فوتبال تنها یک روز بعد از بازی حساس و بزرگ مقابل کره جنوبی در سئول، که به حفظ رکورد شکست‌ناپذیری و گل نخوردن تیم کی‌روش در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ برزیل ختم شد، عملا کادرفنی و بازیکنان را مقابل مسئولان فوتبال و ورزش ایران قرار داده است.

این پست اینستاگرامی ساعتی بعد از پست فیس‌بوکی سرمربی تیم ملی که باز هم از مشکلات پیش روی تیم ملی فوتبال ایران انتقاد کرده بود در صفحات اینستاگرام بازیکنان تیم ملی منتشر شد! انتقاد تند و گزنده بازیکنان و مربیان از عملکرد مسئولان فدراسیون و ورزش ایران به قدری در شرایط کنونی که همه مردم از موفقیت‌های تیم ملی خوشحال هستند برای فدراسیون فوتبال غیرمنتظره بود که شنیده می‌شود آنها را مجبور به واکاوی دلایل انتشار این بیانیه کرده است.

در متن مشترک منتشر شده از سوی بازیکنان تیم ملی آمده است: «ما بودیم و یک جهنم. ما بودیم و کوره‌ای که کره‌ای‌ها ساخته بودند تا این بار بعد از پایان بازی روی تابلوی ورزشگاه نتیجه به نام آنها ثبت شود. یک کشور بسیج شده بودند از صدر تا ذیل. این سمت میدان اما فقط یک تیم همدل بود و دعای هواداران. یک تیم سراسر باانگیزه و مسلح به تدابیر کادر فنی. جنگیدیم و ۱۰ نفره شدیم اما باز هم حریف ما نشدند. کاش اینجا هم عملکرد مسئولان مملکت و فدراسیون کره جنوبی را الگو قرار می‌دادند. افسوس هیچکس اینجا انگار ندید که ما مسافر جام جهانی شده‌ایم، از صدر تا ذیل! خستگی به تن این تیم ماند. دستتان درد نکند. حالا دیگر پیروزی هم ارزشی ندارد. اینجا موفقیت هم یتیم است!»

این حمله غیر منتظره شاگردان کی‌روش به عملکرد مدیران فدراسیون فوتبال باعث شده که آنها به دنبال پیدا کردن کسی باشند که این بیانیه را نوشته و در اختیار بازیکنان قرار داده است! همه می‌دانند زمانی که بازیکنان تیم ملی در اردوی تیم ملی هستند کارلوس کی‌روش روی فعالیت آنها در فضای مجازی سخت‌گیری‌های بسیار زیادی دارد و هیچ کدام از بازیکنان حتی اجازه ندارند کار را بدون هماهنگی با سرمربی تیم ملی انجام بدهند. به همین ترتیب انتشار پست اینستاگرامی مشترک به خوبی نشان می‌دهد که این متن با مجوز و هماهنگی کارلوس کی‌روش نگارش و در اختیار بازیکنان قرار گرفت. در غیر این صورت بازیکنان به هیچ عنوان اجازه نداشتند که چنین متنی را در آستانه بازی با سوریه در صفحه اینستاگرام خود منتشر کنند.

از راهرو‌های فدراسیون فوتبال اما خبر می‌رسد که مدیران این مجموعه به دنبال با خبر شدن از فعل و انفعالات درون اردویی تیم ملی هستند تا بفهمند چه کسی این متن فارسی را نوشته و در اختیار بازیکنان قرار داده است. گفته می شود مدیر امور اجرایی سازمان تیم‌های ملی و یکی از افراد نزدیک به کی‌روش در کادر فنی به همراه مترجم کی‌روش تنها افرادی هستند که ضمن ارتباط نزدیک با این مربی توانایی نوشتن چنین بیانیه‌ای را دارند! به همین ترتیب مدیران فدراسیون فوتبال طبق شنیده‌ها از همین حالا و تنها ساعتی پس از انتشار بیانیه تلاش خود را برای کالبدشکافی این اتفاق غیر منتظره آغاز کرده‌اند.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در ماه‌های گذشته به خوبی نشان داده که سعی می‌کند کارلوس کی‌روش را در تمام زمینه‌ها راضی نگه دارد و خواسته‌های او را اجرایی کند. منتهی این متن اینستاگرامی توسط بازیکنان عملا برای فدراسیون فوتبال گران تمام شده و باید دید آیا نتیجه بررسی این اتفاقات به برخی تغییرات در کادرفنی منجر خواهد شد یا خیر! البته اگر اراده و توانی از سوی فدراسیون فوتبال برای تصمیم‌گیری و دخالت در این پرونده بعد از مشخص شدن اتفاقات درون اردو با توجه به حضور کی‌روش وجود داشته باشد!


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست